OpenData Trenčín

Údaje o Trenčíne

Na webe egov.trencin.sk nájdete 16 datasetov z interných systémov mestského úradu. Nájdete v nich informácie o demografickej štruktúre obyvateľov, faktúrach, zmluvách, objednávkach, úradnú tabuľu či zoznam daňových dlžníkov.

 

Články a zasadnutia z www.trencin.sk

Na stránke trencin.sk/api nájdete prístup do dvoch datasetov. Jedným sú publikované články s kategóriami z wordpressu. Druhým datasetom sú informácie o zasadnutiach orgánov mestského zastupiteľstva ako sú komisie, výbory mestských častí a mestské zastupiteľstvo.

Harmonogram zasadnutí nájdete aj ako Google kalendár na podstránke.

 

Články a podujatia z visit.trencin.sk

Na stránke visit.trencin.sk/api/ nájdete prístup ku publikovaným článkom a kultúrno-spoločenským podujatiam. Je možné ich filtrovať a kategorzovať podľa parametrov z interného systému.

 

Technicka mapa mesta – WMS služba

Trenčín zverejňuje technickú mapu mesta ako georeferenčú WMS službu vhodnú na pripojenie do GIS systémov. Pre jednudoché prehliadanie je dostupná na webe www.mapsfy.com.

 

Parkovisko na Palackého ulici

V centre mesta sú na parkovisku na Palackého ulici umiestnené senzory obsadenia parkovania. Obsadenosť parkoviska si môžu užívateľia pozrieť v aplikácii ParkDots, na webe, alebo pomocou dát z REST API.

 

Licencia

Všetky dáta sú zverejnené pod licenciou Creative Commons Attribution 4.0 international.

 

Kontakt

V prípade otázok kontaktujte juraj.slynko@trencin.sk, patrik.zak@trencin.sk

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!