Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Mobilita

Dobrý deň, chcem sa spýta,ť či sa dá niečo robiť s automobilov dopravou v Trenčíne. Hlavne v špičke je to neúnosné . Možno by pomohlo vypnúť semafory a dať riadiť dopravu policajtami.Ale nie len pri hoteli Elizabeth. Chodievam domov s práce od Zámostia smer Opatová no poviem Vám. Dal by som policajta na semafor hneď za za mostom smer mesto potom samozrejme pri Elizabeth potom by som vypol semafor pri maxe a pri Bille to sú dve povinné stopky keď idem domov.Viem že máte rozpracovaný projekt zelenej vlny v Trenčíne a viem že to bude stáť veľa financií ale dovtedy čo. S pozdravom...

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 4.10.2019

V septembri naši pracovníci odstáli desiatky hodín na svetelných križovatkách v dopravných špičkách a sledovali dopravné prúdy a správanie vodičov. Na základe získaných informácií sa v priebehu jedného-dvoch mesiacov pokúsime urobiť opakované úpravy nastavení "semafórov" tak, aby bol prejazd mestom plynulejší - uprednostníme výjazd z mesta pred vjazdom do mesta. Situácia je v súčasnosti taká, že signalizácia do mesta púšťa viac vozidiel, ako ich z mesta dokáže vypustiť - nastavenia sú z roku 2005. Preto dochádza najmä na Hasičskej ulici ku kongescenciám v oboch smeroch. Žiaľ, križovatky v centre mesta sú kapacitne preťažené, žiadne úpravy časov v križovatkách, ba ani zelená vlna, kolóny nedokáže odstrániť, ale ich iba zmenšiť. Bez stavebných úprav kapacitu križovatiek zvýšiť nemožno. Do budúcna je zároveň nevyhnutné vybudovať ďalšiu komunikáciu centrom, inak tu dôjde k úplnému kolapsu dopravy.

Téma: Mestská polícia

Dobrý deň, poprosím o kontrolu vozidla strieborný VOLKSVAGEN trojdverový ZH373BR. Majiteľ má papuču a parkuje viac ako rok vo vnútrobloku na parkovisku pri smetných košoch na POVAŽSKEJ ulici 1708/51 vyše roka . Okrem toho mu 09-2019 skončila platnosť STK a EK. My, čo si poctivo platíme potom nemáme kde parkovať. Ďakujem za skoré a kladné vybavenie.

Odpoved:

Zdeno Marousek, mestská polícia, 4.10.2019

O Vami uvedenom motorovom vozidle vieme a aj evidujeme, že na vozidle skončila platnosť TK a EK. V súčasnosti Mesto Trenčín spracováva v zmysle zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch dvojmesačnú výzvu k odstráneniu motorového vozidla. Ak držiteľ motorového vozidla neodstráni vozidlo v termíne dvojmesačnej výzvy, auto odstráni Mesto Trenčín. V takomto prípade si bude Mesto Trenčín uplatňovať náhradu škody.

Téma: Mobilita

Dobry den, moja otazka smeruje k bezpecnosti obyvatelov Halalovky 55. Pri vychadzani z nasho vchodu vychadzame v podstate rovno na cestu, co je pri rychlosti niektorych vodicov velmi nebezpecne. Bolo by mozne osadit v tomto useku retarder, pripadne len tzv.korytnacky ako su smerom z mesta k Hoss centru, alebo dopravnu znacku so znizenou rychlostou. Za Poliklinikou vyrasta novy panelak s viac ako 100 bytmi, takze narast aut tu bude znacny. Dakujem

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 4.10.2019

Umiestnenie spomaľovača prerokujeme s dopravným inšpektorátom, jeho umiestnenie je možné ale zrealizovať až po skončení výstavby v danej lokalite.

Téma: Mobilita

Dobrý deň. Už dlhé roky chodím pravidelne 2x týždenne autom na krytú plaváreň v čase medzi 11,00 až 13,00 hod. pre jej nižšiu obsadenosť. V poslednom čase (asi 2-3 mesiace) nastal však veľký problém so zaparkovaním pri plavárni. Krúžim niekedy aj 5 minút a často bezúspešne, miesto sa neuvoľní. Naposledy som zastal na 1,5 hod. s obavou na nevyznačenom mieste. Zistil som že príčinou je "mesto", cenou za parkovné sa mu podarilo dostať autá z centra (Palackého bola z tretiny voľná, čo som si ihneď overil) a zaplnilo sa bezplatné parkovisko pri krytej plavárni. Parkovisko je dosť veľké preto nedbám, ale navrhujem vyhradiť parkovacie státia pre návštevníkov krytej plavárne. Napríklad tie pozdĺžne (7) a iba v pracovné dni od 9,00 do 20,00hod. Je nelogické aby sme chodili parkovať na Mládežnícku. Pretože, ako som zistil v šatni, nie som sám a preto s vierou v zdravý rozum. Ďakujeme.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 4.10.2019

Mesto Trenčín vyhradí po súhlase dopravného inšpektorátu niekoľko parkovacích miest pre návštevníkov plavárne.

Téma: Mobilita

Dobrý deň, bol by možné uvažovať a následne zrealizovať (samozrejme po schválení všetkých dotknutých inštitúcií) osadenie dopravného značenia zníženia rýchlosti na 30 km/h na ulici Hanzlíkovská v úseku križovania tejto ulice s ulicami Poľovnícka a Hlavná v oboch smeroch? Zároveň prosím o osadenie značky “Pozor deti” v tomto úseku. Je to miesto zastávok autobusov, dvoch prechodov pre chodcov po ktorých denne prechádzajú deti zo ZŠ Na dolinách a navyše je tento úsek z oboch strán za zákrutou. Ďakujem!

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 4.10.2019

Dopravný inšpektorát umožňuje znížiť rýchlosť len na uliciach, na ktorých nie je vybudovaný chodník, alebo na jednosmerkách s povolenou protijazdou cyklistov. Hanzlíkovská ulica v tomto úseku nespĺňa ani jednu z týchto požiadaviek. O umiestnenie značky "Pozor deti!" požiadame Trenčiansky samosprávny kraj, ktorý je správcom tejto cesty.

Dnes (4.10.2019) sme získali k tejto veci takéto stanovisko Správy ciest TSK:

Myslíme si, že to vôbec nie je opodstatnené. Všade popri ceste sa nachádzajú chodníky. Keď prejde cesta do správy Mesta Trenčín a Mesto to bude považovať za potrebné, môže tam takéto značky umiestniť.

Téma: Majetok mesta

Dobrý deň, chcem sa spýtať, kedy mesto Trenčín bude svietiť úspornejšími LED svietidlami, čo môže priniesť nemalé finančné úspory. V okolitých, menších obciach už majú tieto výmeny za sebou, ale Trenčín zostáva pri starom. Nedáva mi to zmysel, pretože to môže mestu priniesť významnú úsporu.

Odpoved:

Roman Jaroš, riaditeľ Mestského hospodárstva a správy lesov, m.r.o., 4.10.2019

Mesto dalo v minulom roku vypracovať generel verejného osvetlenia spolu s návrhom na jeho rekonštrukciu. Na realizáciu je už „iba“potrebné nájsť finančné krytie vo výške vyše 4 mil. €.

Téma: Mobilita

Do obchodného centra COOP Rozkvet na Sihoti 2 vedú chodníky z viacerých strán, od Termiónu a popri bare smerom od pekárne Messerchmidta. V posledných mesiacoch tu po chodníkoch pre chodcov jazdia veľké zásobovacie autá do cukrárne, Laskafé baru i tržnice, do baru chodia motorkári na motorke po chodníkoch pre chodcov. Majitelia si tu spravili parkoviská.
Prosíme o osadenie značky zákaz vjazdu a osadenie stĺpikov na chodník pri bankomate Slovenskej sporiteľne smerom do potravín COOP a od Školského klubu Sedmicka smerom do potravín. Tieto dva chodníky sú najfrekventovanejšou cestou pre chodcov zo Sihote k nákupnému stredisku. Je tu množstvo detí, škôlkárov a školákov, mamičiek s kočíkmi i starších ľudí. Autá a motorky tu nemajú čo robiť - ohrozujú bezpečnosť okrem toho ničia zeleň i chodníky.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 4.10.2019

Osadenie stĺpikov na jednej strane zabráni vjazdu neželaných vozidiel, ale nezabráni vjazdu motoriek. Na druhej strane tvoria stĺpiky neprekonateľnú bariéru pre záchranné zložky a pre vozidlá zimnej či letnej údržby, takže ich osadenie môže byť aj kontraproduktívne. Ak by sa osadili na oboch menovaných chodníkoch stĺpiky, nezostane na plochu pred Rozkvetom jediný vjazd, kadiaľ by sa sem dostali sanitky alebo hasiči. Situáciu ale určite prekonzultujeme s dopravným inšpektorátom a navrhneme nejaké vhodné riešenie.

Téma: Mobilita

Na Sihoti na uliciach Žilinská, Považská, Rázusová i Hodžová sa od spustenia podjazdu Pred Poľom objavila takzvaná nová rýchlostná cesta. Už od kruháču pri Radegaste zaradia autá rýchlosť cez 70 km/h - nevadí im, že je tam množstvo prechodov pre chodcov, pred ktorými nemajú šancu pri tejto rýchlosti zastaviť. Na zastávke MHD Považská vystupuje množstvo detí z autobusov smerom do školy. Radar oznamujúci rýchlosť áut pri hrádzi je len v smere z Považskej ulice k Radegastu - nič nerieši, nikoho nepokutuje.
Jediné, čo arogantných vodičov zastaví, sú spomaľovače na vozovke pred zastávkou MHD na Považskej a časté merania rýchlosti policajtami na tomto frekventovanom úseku.
Okrem toho nové zrkadlá v smere od Lídla k Považškej sú na tejto križovatke zle nastavené - úplne skresľujú realitu. Možno by pomohlo obmedzenie rýchlosti na tomto úseku na 40km/h od Radegastu po zimný štadión.
Možno by si spomaľovače, obmedzená rýchlosť a časté kontroly policajtov odľahčili dopravu na tejto doslova rýchlostnej ceste pre vozidlá zo smeru DUBNICA a ILAVA. Prosím zmonitorujte si túto nebezpečnú situáciu, hlavne každé ráno už pred 7:00 hodinou.
Ide o bezpečnosť detí, chodcov a v neposledom rade i vodičov.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 4.10.2019

S osadením spomaľovačov v tomto úseku v súčasnosti neuvažujeme, malo by to za následok len presun dopravy na Hodžovu ulicu, kde je omnoho hustejšia zástavba a užšia cesta. Mestská polícia nemá právomoc merať maximálnu povolenú rýchlosť, môžeme však požiadať štátnu políciu o častejšie kontroly. Nastavenie zrkadiel skontrolujeme.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!