Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Mobilita

Dobrý deň! Na odbočke zo Saratovskej na Západnú ulicu nieje cez cestu namaľovaný priechod pre chodcov. Je tam pomerne frekventovaný pohyb chodcov a priechod nie je ani v blízkosti tejto križovatky. Neplánuje mesto tento priechod vytvoriť? Ďakujem za odpoveď.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 25.11.2020

Nie neplánuje. Priechod pre chodcov nemá byť v každej križovatke. Priechody majú byť primárne namaľované cez frekventované cesty, kde môže byť pre chodcov komplikovaný prechod z jednej strany na druhú, alebo tam, kde je v záujme plynulosti cestnej dopravy potrebné usmerniť pohyb chodcov cez cestu do jedného miesta.

Téma: Mobilita

Dobrý deň, chcem sa spýtať na riešenie dopravnej situácie,ktorá aktuálne vznikla na Armádnej ulici smerom k novobudovanej ceste na Opatovskej ulici smer VUO. Autá ktoré začali jazdiť smerom k novovybudované mi paneláku firmy Monolit sú rozbehnuté jazdia naozaj neumernou rýchlosťou celou Armadnou ulicou. Na Armádnej býva naozaj veľmi veľa detí, ktoré boli zvyknuté,ze cesta končí slepou ulicou aktuálne je len otázka času kým naozaj dôjde k nešťastiu!!! Ak sa navyše udeje zjednosmernenie....čo neviem či je pravda tak tých áut pribudne a nebudú prichádzať aby zaparkovali ale aby ulicou prefrcali takže nebudú rýchlosť vôbec prispôsobovať...V podstate tu vznikne hlavná cesta medzi panelákmi z každej strany, navyše parkovanie na Armádnej je eštebák popri chodníkoch pozdĺžne takže ak pomedzi autá vybehne dieťa tak auto do neho vrazí v 50tke ....Prosím o rýchle vyjadrenie a riešenie situácie !!! Či je planovana inštalácia viacerých spomaľovačov ako je nainštalovaný na Sibírskej alebo iné riešenie zo strany mesta aby mesto zabezpečilo bezpečnosť. ĎAKUJEM

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 25.11.2020

Armádna ulica nepatrí mestu. S vašou požiadavkou sa, prosím, obráťte na správcu cesty. Iba pripomíname, že cesta nie je detské ihrisko a deti sa na nej hrať nemajú.

Téma: Mobilita

Dobrý deň , prečo nie je pri potravinách Bala pri 5 ZDŠ vyhradené ani jedno parkovacie miesto pre invalidov? Pre vozenie školákov ráno sú tam 4 miesta, na ten počet miest by tam mohlo byt aj pre invalidov.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 25.11.2020

Predajňa má svoje parkovacie miesta. Mestské miesta sú primárne určené obyvateľom a rodičom, ktorí vozia deti do školy. Mesto nie je povinné a ani nebude zabezpečovať parkovacie miesta pre komerčné subjekty.

Téma: Životné prostredie

Dobrý deň,
žiadam kompetentných, aby čo najskôr zabezpečili vyčistenie roštu rygola odpadovej vody do kanalizačnej vpuste na konci Lavičkovej ulici smerom k Východnej ul, nakoľko tento je úple zanesený lístím a odpadom z ulice a voda vyteká mimo . /viď fotopríloha /
ďakujem

Odpoved:

Rastislav Kubica, správca miestnych komunikácií, 25.11.2020

Žľab sme zadali na prečistenie zmluvnému partnerovi mesta - spoločnosti Marius Pedersen . Technicky by bolo vhodné žľab zväčšiť a vyústiť do trativodu . Požiadavku sme adresovali útvaru investícií MsÚ Trenčín.

Téma: Majetok mesta

Dobry den, chcel by som upozornit na trciaci drot na gabionovom mure pri zastavke pri Trencane (pri najazde smerom od zastavky k potravinam). Vcera som si na nom roztrhol nohavice a poskriabal nohu. Tak nech si tam niekto nesposobi vaznejsie poranenie

Odpoved:

Ľuboš Cvečka, Mestské hospodárstvo a správa lesov, 25.11.2020

Ďakujeme za podnet, Gabionový múr opravíme.

Téma: Mobilita

Dobry den, chcem sa spytat, ci na Mateja Bela je dovolene parkovat aj priamo pri vchodoch 24-28, nakolko su na zemi vyznacene parkovacie miesta, ale tabula s oznacenim parkoviska a zony tu uz par tyzdnov chyba. Ak sa tam nesmie stat, preco tam stale vidiet auta a MsP ich za cely ten cas, co sa tabula odstranila nijak nekontroluje? Alebo je to povolene a caka sa na dodanie opravenej tabule s oznacenim parkoviska? Aktualne podla zvisleho znacenia je to cesta pre chodcov a cyklistov a v zone s regulovanym statim by to malo byt tak, ze sa tam stat nesmie, alebo sa mylim? Lebo ak je to tak, tak vsetci, co dodrzujeme predpisy co sa parkovania tyka sme voci parkujucim tu znevyhodneni a mozeme vlastne tiez beztrestne stat hoc aj na travnikoch. Vdaka za odpoved a najma riesenie.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 25.11.2020

Na danom mieste boli podľa dohody s obyvateľmi bytovky pôvodne vyznačené parkovacie miesta. Na základe požiadavky dopravného inšpektorátu bola zrealizovaná skúška prejazdu hasičského vozidla, ktoré sa však k bytovke nedostalo. Preto dopravný inšpektorát vyzval správcu cesty, teda mesto, aby parkovacie miesta odstránil. Zvislé dopravné značenie bolo upravené, vodorovné značenie však z poveternostných dôvodov nie je možné zrealizovať kedykoľvek. Vyznačené parkovacie boxy budú premaľované v rámci doznačovania parkovísk na sídlisku Juh v závislosti na počasí. Parkovať sa tu v zmysle zvislého značenia nemôže.

Téma: Ostatné

Dobry den, kedy bude nové detské ihrisko vo vnútrobloku Východná spristupnene? Z akeho dovodu sa na nom prestalo pracovat TESNE pred dokoncenim (osadenie hojdaciek, informacna tabula) a ostalo uzamknute?
Hojdacka Mini M swing ma zly sklon, na tento typ uchytov sa zvycajne dava okruhly hojdaci kruh.
Smykalka ma z jednej strany lezecku stenu a z druhej strany je prazdy priestor, kam mozu padnut mensie deti (svah je strmy). Ostane to v tomto stave? Akym sposobom ma zist dolu pod smykalku rodic? Chybaju tam schody..

Odpoved:

Dagmar Kopačková, útvar investičný, 25.11.2020

Na ihrisku sú osadené všetky prvky. Zamknuté je pre to, lebo ešte nie je skolaudovaná celá stavba .Tabuľa na označenie je vo výrobe. Všetky herné prvky majú riadne certifikáty a všetko bolo uskutočnené podľa projektovej dokumentácie.

Téma: Stavebný poriadok

Dobrý deň, mám otázku v súvislosti s výstavbou obytného súboru "Nové Zlatovce" na bývalom ihrisku Ozeta. Je v súlade s ich stavebným povolením, že na tejto stavbe sa po celú dobu vykonávajú nadmieru hlučné práce, vrátane používania ťažkej techniky, aj v deň sviatku a tiež počas nedieľ? Ďakujem za odpoveď.

Odpoved:

Beáta Bredschneiderová, útvar stavebný a životného prostredia, 25.11.2020

Stavebník je pri realizácii stavby povinný dodržiavať všeobecne platné právne predpisy. Vykonávať stavebnú činnosť v nočných hodinách, počas dní pracovného voľna a sviatkov nie je zakázané žiadnym právnym predpisom. Podľa článku č. 3 ods. 1 písm. k) Všeobecne záväzného nariadenia č. 8/2014 o dodržiavaní čistoty a poriadku a o podmienkach zvláštneho užívania verejných priestranstiev v meste Trenčín nesmie právnická a fyzická osoba rušiť nočný kľud od 22.00hod do 6,00 hod. Ak dochádza k rušeniu nočného kľudu, je potrebné požiadať o zásah Mestskú políciu Trenčín - bezplatná linka 159.
Ochrana obyvateľstva pred hlukom je v kompetencii úradu verejného zdravotníctva. Podľa §27 ods. 1 zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia v znení neskorších predpisov fyzická osoba – podnikateľ a právnická osoba, ktoré používajú alebo prevádzkujú zdroje hluku (teda aj stavebníci pri stavebnej činnosti), sú povinní zabezpečiť, aby expozícia obyvateľov a ich prostredia bola čo najnižšia a neprekročila prípustné hodnoty pre deň, večer a noc ustanovené vykonávacím predpisom (vyhláška MZ SR č.549/2007 Z.z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prípustných hodnotách hluku, infrazvuku a vibrácií a o požiadavkách na objektivizáciu hluku, infrazvuku a vibrácií v životnom prostredí). Vyhláška určuje prípustné hodnoty hluku v závislosti od kategórie územia alebo kategórie vnútorného priestoru pre deň (t.j. od 6.00 h do 18.00 h - 12 h), pre večer (t.j. od 18.00 h do 22.00 h - 4 h) a pre noc (t.j. od 22.00 h do 6.00 h - 8 h). Podľa citovanej vyhlášky (s ohľadom na charakter hluku zo stavebnej činnosti) je prípustná expozícia obyvateľov o 10 dB vyššia v porovnaní s inými zdrojmi hluku, avšak len v pracovných dňoch od 7. do 21. hodiny a v sobotu od 8. do 13. hodiny. Iné obmedzenia pre stavebnú činnosť nie sú vo vyhláške uvedené. Porušenie tejto povinnosti zakladá vznik zodpovednosti za správny delikt, na prejednanie ktorého sú oprávnené regionálne úrady verejného zdravotníctva.
Meranie hluku a vyhodnotenie merania, či osoba, ktorá používa alebo prevádzkuje zdroj hluku prekročila prípustné hodnoty hluku vykonáva Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne.
Upozorníme stavebníka na dodržiavanie uvedených predpisov a požiadame ho, aby si stavebné práce zorganizoval tak, aby zbytočne hlukom neobťažoval okolie.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!