Prejsť na hlavný obsah
EN

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Ostatné

Chybicka na fontane: pritok vody do zliabku a odtokova medzera, ktora tvori vodopadik je vypocitana asi spravne, ale staci mala necistota, hodena do zliabku alebo list z nedalekej lipy, ktory upcha odtokovu strbinu a voda stupne natolko, ze zacne odtekat v nanizsom bode, co je asi jeden meter od vtoku po stene a cez bronzovy napis a straca sa v dlazbe, co po case vytvory pas \\\"oxydacie\\\". Mozno by stacilo na konci zliabku znizit priehradku cca o 1,5 cm a tym by sa vytvoril nudzovy prepad pri upchati medzery, ktora je v spodnej casti a voda by nestekala po bocnej stene! Toto sa stalo uz druhy den po otvoreni. A dlazobna kocka hodena vo fontane, ktora je tam uz treti den, tiez nie je vhodny doplnok.

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 23.5.2018

Žiaľ, dlažobná kocka vo fontáne bol naozaj necitlivý nápad niekoho z návštevníkov námestia. Kocku sme odstránili. Fontánu bude potrebné čistiť každé ráno, čo sa týka problému s pretekaním vody, ten bude vyriešený v spolupráci s autorom fontány v najbližšom čase úpravou priamo na fontáne.

Téma: Mobilita

V týchto dňoch vyznačujú parkovacie miesta na Východnej ulici. V časti konečnej zastávky MHD osadili aj dopravné značky parkoviska. Sú osadené medzi novými parkovacími miestami, v časti pôvodnej komunikácie, nie na okraji. Čo sa stane, keď sa čiary zotrú alebo ich zakryje v zime sneh? Ostanú dopravné značky uprostred cesty? Myslím, že hlavne v noci sa môže rýchlo stať dopravná nehoda. Bolo to takto naozaj naplánované?

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 23.5.2018

Značky tam už nie sú. Boli osadené v nesúlade s požiadavkou mesta, nezmyselne a proti predpisom. Dodávateľ ich premiestnil tam, kde ich mesto požadovalo osadiť.

Téma: Životné prostredie

Dobrý deň, chcem sa spýtať, kedy dôjde zo strany mesta alebo v tomto čase ešte Železníc SR (keďže zrejme nedošlo k ukončeniu kolaudácie objektov v rámci modernizácie železničnej trate) k uprataniu priestoru medzi novo preloženou Bánovskou traťou a parkoviskom na Mládežníckej ulici? Nachádzajú sa tam kopy sutín po stavbe a smeti v neorezaných krovinách, ktoré naozaj už v novovybudovanej lokalite narúšajú pekný vzhľad tohto miesta. Bolo by vhodné tam dosadiť stromy a skrášliť tento prázdny priestor zeleňou. Dúfam, že sa tým budete zaoberať.

Odpoved:

Ján Forgáč, viceprimátor, 23.5.2018

Úplne s Vami súhlasíme. Niekoľkokrát v priebehu posledných mesiacov sme na tieto nedostatky stavbu MŽT upozorňovali. Nedostatky sú zo strany mesta oficiálne zaznamenané v preberacích konaniach. V stredu 16. mája som na moju žiadosť mal v Trenčíne stretnutie s predstaviteľmi Železníc SR, prítomní boli aj dozor stavby a zástupca zhotoviteľa, vedúci Útvaru mobility MsÚ Trenčín, vedúca Útvaru stavebného a životného prostredia MsÚ a správca verejnej zelene. Prešli sme si zmodernizovanú trasu železnice, vrátane tohto miesta, aby videli, v akom stave zanechala stavba verejné priestory v meste. Do konca 21.týždňa nám majú oznámiť termín nápravy.

Téma: Rozvoj mesta

Dobrý deň, kedy sa konečne začne robiť chodník na Kasárenskej ul. Stále platí výhovorka spred roka, že sa čaká na projekty? Hlavne, že sa minulý rok preventívne vyrúbali stromy.

Odpoved:
Miroslav Sádecký, útvar investícií, 18.5.2018

Všetko je pripravené, čakáme len na potvrdenie finančných prostriedkov z EU.

Prepáčte p. Sádecký toto nie je odpoveď! To budeme čakať rok dva tri?

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 18.5.2018

Rozhodnutie o pridelení europeňazí má byť známe v najbližších týždňoch.

Téma: Mobilita

Na základe akých kritérií sa bude posudzovať zjednosmernenie ul. Cintorínska? Sme rodina, ktorá využíva oba smery ciest smer Juh, smer centrum TN vozidlami, bicyklom aj peši (práca, škola, atď.) Preto aj touto cestou vyjadrujem nespokojnosť a nesúhlas s takýmto nešťastným nápadom (žiaľ s prac. dôvodov - služ. cesty mimo SR, som nestihol vyjadrenie do 15.05.2018). Kvôli cca 29 miestam na státie pri rodinných domoch (bývajúci si väčšinu kvôli zníženiu nákladov sami vybudujú parkovanie doma) dokážete obmedziť možnosti prepravy svojich občanov-voličov po dôležitých komunikáciách v meste. Táto varianta znižuje možnosť dopravy smerom z centra na Soblahov alebo Juh, inak ako cez ul. Soblahovská. Už vytvorením terajších jednosmeriek (J. Kráľa a ďalších ul.) dochádza k preťaženiu a kolíziám na spojovacích križovatkách na dotknutých miestach v tejto časti mesta. Verím, že kompetentní budú rozhodovať s rozumom a nie vidinou zárobku na parkovaní za každú cenu. Vopred ďakujem za vašu odpoveď.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 18.5.2018

Upokojenie dopravy a umožnenie parkovania požadujú priamo obyvatelia Cintorínskej ulice. Tá má však danú šírku a nie je možné zabezpečiť aj parkovanie a aj obojsmernú premávku. Pred asi 5 rokmi spísali za týmto účelom petíciu. Obyvateľom prítomným na Výbore mestskej časti Stred sme preto predložili návrh na riešenie dopravnej situácie. Keďže sa však medzi sebou sami nevedeli dohodnúť - otázka zjednosmernenia zostala otvorená a nateraz sa zachováva status quo.

Téma: Mobilita

Dobrý deň. Bývam na ulici Partizánska . V minulom roku ste zjednosmernili ul. J. Kráľa, Olbrachtová a dnes po čase čítam v Infe Trenčín, že mesto plánuje zjednosmerniť aj ulicu Cintorínska pre vybudovanie parkovacích miest. Už teraz máme problémy odbočiť, či už z ulice Krátka smerom na Juh a z ulice Partizánska, Legionárska smerom na Juh - to ide len z určitým adrenalínom. Takže tým máme obmedzený prístup autom k obchodom a na sidl. Juh. Bol som odcestovaný a viem, že vyjadrenie bolo možné len do 15. 5. 2018, ale ja s tým nesúhlasím ako aj obyvatelia ul. Partizánska. Prosím kompetentných. nech si to prídu vyskúšať medzi 16- 18 hodinou a posúdia tento návrh. Ďakujem.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 18.5.2018

Upokojenie dopravy a umožnenie parkovania požadujú priamo obyvatelia Cintorínskej ulice. Tá má však danú šírku a nie je možné zabezpečiť aj parkovanie a aj obojsmernú premávku. Pred asi 5 rokmi spísali za týmto účelom petíciu. Obyvateľom prítomným na Výbore mestskej časti Stred sme preto predložili návrh na riešenie dopravnej situácie. Keďže sa však medzi sebou sami nevedeli dohodnúť - otázka zjednosmernenia zostala otvorená a nateraz sa zachováva status quo.

Téma: Životné prostredie

Na Kratkej ulici sa v ramci vymeny vodovodneho potrubia riesia vykopove prace a nasledne vkladanie potrubia. Otazka je, či usek na tejto ulici je nejak specialny? Nakolko ho vykonava spolocnost TVK a vsetky ostatne ulice firma Betonic. Dakujem

Odpoved:

Zdenka Pepelová, hovorkyňa TVK, 18.5.2018

Nakoľko v tomto prípade ide o investičnú akciu TVK, TVK na nej participuje aj v teréne.

Téma: Rozvoj mesta

Dobrý deň. Bývam na sídlisku Juh na Vansovej ulici. Mám možnosť vidieť, ako sa začina a ako pekne bude vyzerať chodník na Ulici Generála Svobodu. Môžte mi odpovedať, prečo ste aj na Ulici Terézie Vansovej neopravili chodník tak, ako sa opravuje na Ulici Generála Svobodu? Chodník sa na tejto ulici iba zaasfaltoval. A ešte by som chcel vedieť, kedy sa budú opravovať chodníky vedúce od Ulice Terézie Vansovej k OZC Južanka.

Odpoved:

Miroslav Sádecký, útvar investícií, 18.5.2018

Na Ulici gen. Svobodu sa budujú nové parkovacie miesta a chodník, o ktorom hovoríte, sa realizuje nanovo. Je to spôsobené tým, že sa posúva oproti pôvodnému chodníku.
Na Ulici T. Vansovaj sa rekonštruovali chodníky, ktoré sú na pôvodnom mieste. To je jeden z hlavných rozdielov, prečo sa jeden chodník realizuje zámkovou dlažbou a druhý sa asfaltoval.
Poslanci VMČ Juh a odborné zložky mesta mali minulý rok záujem za schválené finančné prostriedky zrekonštruovať čo najväčšie dĺžky chodníkov, ktoré boli v najhoršom stave. Obnovou asfaltových povrchov sa nám podarilo výrazne zlepšiť stav chodníkov na Vansovej ulici, Šafárikovej pod škôlkou, Šmidkeho, Saratovskej. Samozrejme, mesto má ambíciu pokračovať v trende obnovy chodníkov. Rozsah obnovy je vždy limitujúci schválenou výškou prostriedkov v rozpočte mesta Trenčín.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!