Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Školstvo, vzdelávanie

Dobry den, rada by som sa dozvedela, ci do materskych skolok zriadenych mestom beriete aj nezaockovane deti. Pocula som o viacerych pripadoch, kedy to biomatky dokazali uhrat a ich deti navstevuju predskolske zariadenia. Ako je to mozne? Kto to kontroluje?

Odpoved:

Rastislav Masaryk, riaditeľ Školských zariadení mesta, m.r.o., 18.10.2018

Prijatie dieťaťa do materskej školy nesmie byť podmienené tým, či je zaočkované alebo nie, a to aj napriek tomu, že očkovanie u nás je povinné. Napriek tomu, že na žiadosti o prijatie dieťaťa do materskej školy máme údaj o očkovaní dieťaťa, ktorý potvrdzuje ošetrujúci lekár, údaj o neočkovaní nemôže byť dôvodom na neprijatie dieťaťa do materskej školy.

Téma: Mobilita

Dobrý deň, pred pár týždňami bol zo staveniska "Byty Zlatovská" urobený provizórny, štrkom vysypaný výjazd na Kožušnícku ulicu. Výjazd vedie krížom cez chodník, na ceste pri chodníku sa povaľujú brvná a úlomky z paliet, ktoré akože majú pomáhať nájazdu. Chodník je už teraz popraskaný, a všetka premávka ťažkých stavebných strojov na stavenisko a z neho vedie cez Kožušnícku ulicu. Má stavebník pre tento výjazd povolenie? Neplatí v tomto prípade pre Kožušnícku ul. zákaz vjazdu pre nákl. vozidlá do 3,5t? Dokedy bude táto situácia trvať? Ďakujem.

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 18.10.2018

Majú povolenie na dočasný vjazd do konca novembra 2018. Vzniknuté závady bude musieť stavebník odstrániť do kolaudácie.

Téma: Kultúra

Dobrý deň! Kedy sa divadelné podujatia vrátia späť do ODA? Nedá sa dohodnúť s armádou, že by ODA prešla pod mesto?

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 18.10.2018

Ak bude platiť vyjadrenie ministerstva obrany, kultúra by sa mohla vrátiť do divadelnej sály Posádkového klubu (bývalá ODA) v lete. Čo sa týka prevodu majetku - Ministerstvo obrany SR sa nechce vzdať tohto objektu.

Téma: Mobilita

Dobrý deň! Ktoré nové cyklotrasy sú v najbližšej dobe prakticky realizovateľné a kedy?

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:, 18.10.2018

V budúcom roku sa budú realizovať cyklotrasy na uliciach Karpatská a Kasárenská. V tomto čase čakáme na rozhodnutie o pridelení financií na cyklotrasy na uliciach Zlatovská, Ľ. Stárka a Piešťanská.

Téma: Mobilita

Dobrý deň! Prečo sa pri oprave cesty Generála Svobodu nezrušil stredný ostrovček a namiesto neho sa nespravili cyklopruhy v oboch smeroch?

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 18.10.2018

Na vyznačenie cyklopruhov nie je potrebné odstraňovať stredový ostrovček. Cyklopruhy dnes už predznačovali.

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:
V stredovom páse budú vysadené cibuľoviny samostatne i cibuľoviny v kombináciii s trvalkami a tiež vyššie stromy.

Téma: Mobilita

Dobrý deň, tešíme sa z nového priechodu pre chodcov pri Retre, ako aj z ostatných investícií pre chodcov, ale treba si uvedomiť, že na Pribinovej ulici číha smrť pre chodcov, je to len otázkou času, parkujúce vozidlá vodiči odparkujú bez ohľadu na rozhľad pred priechodom pre chodcov, ktorý pokračuje od Retra. Vozidlo, dodávka, nepriehladné sklá a pod.je to tam úplne bez riešení bežné pre mestskú ako aj štátnu políciu, a to je najsmutnejšie na tom. Dá sa to poriešiť ? Ďakujem.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 18.10.2018

Žiaľ, priechod sa nachádza na ceste I/61 v majetku štátu, a nie je teda v správe mesta Trenčín. Situáciu riešiť môžeme, ale budeme musieť požiadať o súčinnosť dopravný inšpektorát, Okresný úrad Trenčín a Slovenskú správu ciest v Bratislave. Upozorňujeme, že v tomto prípade môže tento proces - povolenia - môže trvať niekoľko mesiacov.

Téma: Ostatné

Chcem sa spýtať, kdo povolil tranzit tažkej techniky cez Zlatovce. Nikdy tadiaľto neprechádzali. Stara cesta do Orechového nie je technicky stavana na prejazd 70 000 t nakladu. Vo veľkom tadiaľto prechádzajú cisterny a auta, ktore preclievajú v AOZ. Na tento účel bola predsa postavená cesta na Kasárenskej rovno na Bratislavskú.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 18.10.2018

Za Mesto Trenčín toto nikto nepovolil.

Téma: Životné prostredie

Dobrý deň, stromy na Soblahovskej sú vo veľmi zlom stave, mnohé už vyschli celé, niektoré majú vyschnuté zatiaľ len časť konárov, keďže v posledných rokoch boli pri početnych rozkopávkach zničené, resp. poškodené korene. Aktuálne tu prebieha orezávanie stromov, ale nerozumiem, prečo sa orezávajú aj zdravé konáre a suché zostávajú na strome?
Ďakujem za odpoveď

Odpoved:

Peter Kadák, Mestské hospodárstvo a správa lesov, m. r. o., 18.10.2018

Orezy stromov na Soblahovskej ulici sa vykonávajú podľa platnej STN 83 7010 a arboristických štandardov. Robia sa v dvoch fázach: orez zo zeme vyvetvením a orez vybraných stromov s plošinou (cca 5 dní po prvom oreze). Preto sa javia niektoré stromy ako orezané, ale v korune stromov zostávajú suché konáre.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!