Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Mestská polícia

Dobrý deň, chceli by sme poprosiť mestskú políciu o častejšie kontroly dodržiavania nočného kľudu vo večerných hodinách na konci Hroznovej ulice. Ďakujeme.

Odpoved:

Zdeno Marousek, mestská polícia, 26.7.2021

Počas najbližších dní vykonáme v danom území niekoľko kontrol. Napriek tomu Vás prosíme, ak bude niekto rušiť nočný kľud, prosím, ohláste to bezprostredne na bezplatnú linku Mestskej polície Trenčín - 159.

Téma: Ostatné

Dobrý deň, je možnė v centre mesta bezplatné pripojenie na internet? Je niekde v TN vôbec taká možnosť ? Ďakujem !

Odpoved:

Patrik Žák, viceprimátor, 26.7.2021

Bezplatné WiFi pripojenie na internet prevádzkované mestom Trenčín je na Mierovom námestí a v átriu pod Mestskou vežou.

Téma: Ostatné

Dobrý deň, chcela by som vedieť či sa bude očkovať na výstavisku v Trenčíne 8.8.v nedeľu. ĎAKUJEM.

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 26.7.2021

O odpoveď na Vašu otázku sme požiadali Trenčiansky samosprávny kraj. Tu je odpoveď hovorkyne TSK Lenky Kukučkovej:

Na trenčianskom výstavisku budeme očkovať aj túto (1. 8 .2021) aj budúcu (8. 8. 2021) nedeľu, a to vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Téma: Mestská polícia

Dobrý deň, chcela by som poďakovať mestským policajtom za ich prácu. Prvýkrát som ich videla z balkóna ako chodia v noci a kontrolujú ŠPZ-ky na platených parkoviskách. Viem, že je to ich práca a povinnosť. Vždy som to tu len čítala, ako chodia, no až teraz som to videla sama. Som milo prekvapená, od auta k autu išiel policajt s baterkou a sledoval značky. Ďakujem

Odpoved:

Zdeno Marousek, mestská polícia, 26.7.2021

Ďakujeme za Vašu reakciu.

Téma: Životné prostredie

Dobrý deň. Skúsim to po 3x. Aktuálne riešime spôsob uzamykania smetného stojiska pri našom obytnom dome na Karpatskej ulici. Správca mi oznámil, že smetiari odmietajú nosiť zo sebou prístupové čipy/kľúče od smetného stojiska. V Bratislave v Devínskej Novej Vsi je bežné, že smetiari si sebou nosia prístupové čipy/kľúče. Odvoz im tam robí firma \"ODVOZ A LIKVIDÁCIA ODPADU a. s.\". Chcel by som sa opýtať či by nebolo možné vyššie uvedenú skutočnosť prebrať so smetiarmi, že by nám vyšli v ústrety. Je celkovo dosť problematické nájsť dáky uspokojivý automatický systém pre smetné stojisko aby bolo otvorené keď tam majú prísť smetiari. Ďakujem Vám za odpoveď.

Odpoved:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia, 26.7.2021

Pravidlá nakladania s odpadmi platia v každom meste rozdielne. V našom meste nie je možné, aby posádky mali rôzne kľúče, čipy ani karty od každého uzamykateľného stojiska. V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia č. 7/2016 je povinnosťou užívateľov nádob pripraviť nádoby na vývoz v deň vývozu.

Téma: Rozvoj mesta

Dobrý deň, dávnejšie som som čítal na stránke Trenčín o nápade prerábky krytej plavárne na menší Aquapark s toboganom ako je napríklad v Uherskom brode-Delfín. Upustilo sa od tohto projektu?

Odpoved:

Martin Beďatš, hlavný architekt mesta, 26.7.2021

Neupustilo, je schválená zmena územného plánu č. 4, kde je dané územie zaregulované pre rozvoj plavárne - malý aquapark, aby sa toto územie nazastavalo inak. Samotná realizácia však musí počkať na úpravy dopravy aj na potenciálneho investora. Ak by sa zámer realizoval z mestského rozpočtu, nebude to v najbližších rokoch.

Téma: Obchod a služby

Dobrý deň!Dnes som bol na obede v reštaurácii Da Giacomo na Legionárskej ulici. Mal som pozvaných priateľov, zarezervoval som stôl. Všetko bolo v poriadku, kým nezačal pracovník Mestských technických služieb kosiť trávnik za plotom reštaurácie. Odhliadnuc od hluku, ktorý spôsoboval obedujúcim, víril prach obohatený čiastočkami trávy, ktoré padali ľuďom rovno do jedla.Nie je možné, aby sa takéto práce nerobili v čase obeda, alebo sa nejakým spôsobom zabezpečil kľud a čisté prostredie hosťom reštaurácie?Naozaj to bolo veľmi nepríjemné a moji priatelia, ktorí nie sú z Trenčína, si asi veľmi dobrý dojem neodniesli... Ďakujem za odpoveď.

Odpoved:

Peter Kadák, Mestské hospodárstvo a správa lesov, 26.7.2021

Nevieme, kto tam kosil, ale kosenie verejnej zelene prebieha len v pracovné dni.

Téma: Životné prostredie

Dobrý deň, na koho môžem adresovať požiadavku na odstránenie náletových drevín z mestského pozemku vyznačeného na mape. Nakoľko už sú dreviny značne prerastené a postupne bránia výjazdu z garáži.
Ďakujem.

Odpoved:

Peter Kadák, Mestské hospodárstvo a správa lesov, 26.7.2021

V danej lokalite vykonáme obhliadka a zaradíme do poradia.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!