Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Ostatné

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať , kedy sa opravý chodník a obrubník na autobusovej zástavke pri
gymnáziu. Je vo velmi zlom stave a ľudom s palicou a kočíkmi to robí ťažkosti pri
nastupovaní a vystupovaní z autobusu.
Ďakujem

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 17.7.2019

Oprava je zaradená v zásobníku opráv a je na poslancoch mestského zastupiteľstva, či akciu posunú do rozpočtu na rok 2020.

Téma: Životné prostredie

Dobrý deň, v Záblatí 15. júla, ako bolo avizované na www mesta trenčín, separovaný zber / umelá hmota, PVC aaa/ nebol vykonaný. Posledné obdobie - cca 2 - 3 roky je tento zber realizovaný ďalší deň, vrecia s odpadom sú vystavované vetru, dažďu a pod. asi úplne zbytočne...Tak ako je to s tým harmonogramom?

Odpoved:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia, 17.7.2019

Vývoz vriec z plastov bude vykonaný podľa harmonogramu vývozov triedených zložiek odpadu na II. polrok 2019 v dňoch 29.7., 30.07. a 01.08.2019 podľa jednotlivých lokalít. Lokalita Záblatie bude mať vývoz v pondelok 29.7.2019. Harmonogram je uverejnený na stránke mesta www.trencin.sk (https://trencin.sk/pre-obcanov/odpady-zivotne-prostredie/komunalny-odpad/harmonogram-vyvozu-odpadu/)

V prípade nejasností ma pokojne kontaktujte: 032/6504 418, mobil: 0902 924 979.

Téma: Mobilita

dobrý deň,
v minulosti na ulici Partizánska, kde končí parkovacia zóna bolo nastriekané značenie na ceste vo forme žltej čiary, ktorá indikuje zákaz zastavenia. Odôvodnenie, že vodiči, ktorí nechajú svoje MV stáť tak, že síce nechajú zákonný priestor na chodníku, nedodržia zákonný priestor v každom jazdnom pruhu. Chcem sa informovať, prečo toto značenie nebolo umiestnené aj na ulici pred a to na ulici Pod Brezinou, kde tiež konči parkovacia zóna a MV, ktoré tam vodič dennodenne parkujú nielenže nedodržujú zákonný priestor na ceste, ale aj zaberajú a nedodržiavajú zákonný priestor na chodníku.
Ďakujem za vysvetlenie.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 17.7.2019

Do dnes takúto požiadavku nikto nenastolil.

Téma: Životné prostredie

Dobrý deň, máte na stránke odpady uvedený správny harmonogram vývozu? pretože dňa 15.7. brali plasty \"vrecia1\" konkrétne v Istebníku a v harmonograme máte uvedený dátum až 29.7. Ak nie, prosím o opravu. Ďakujem

Odpoved:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia, 17.7.2019

Vývoz vriec z plastov bude normálne podľa harmonogramu v dňoch 29. 7., 30. 7. a 1. 8. 2019 podľa jednotlivých lokalít. Vývoz 15.-16. 7. bol urobený mimoriadne, nakoľko mnohí občania nezaregistrovali posun vo vývoze. V prípade nejasností ma pokojne kontaktujte: 032/6504 418, mobil: 0902 924 979.

Téma: Životné prostredie

Dobrý deň, prosím Vás o odpoveď na otázku nakoľko je presná informácia na vašom webe o vývoze triedeného odpadu v časti Orechové? Deklarujete vývoz "Vrecia 1" na 29.7.2019 a boli ich vziať dnes 15.7.2019, ďakujem za skorú odpoveď.

Odpoved:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia, 17.7.2019

Vývoz vriec s plastmi bol 15. 7. urobený mimoriadne a následný bude normálne podľa harmonogramu, čiže 29. 7.,30. 7. a 1. 8. 2019 podľa jednotlivých lokalít.
Informácia bola uverejnená na stránke mesta www.trencin.sk - https://trencin.sk/aktuality/vyvoz-plastov-a-papiera-z-rodinnych-domov-uz-o-par-dni/ v tomto znení:

Vývoz plastov a papiera z rodinných domov už o pár dní

Napriek tomu, že v harmonograme vývozu triedených zložiek odpadu na II. polrok to nie je uvedené, v júli budú z rodinných domov vyvezené 120 l nádoby na papier a žlté vrecia s plastmi nasledovne:
• vývoz nádob na papier v individuálnej bytovej výstavbe – Sihoť , Hodžova, Noviny, Zlatovce bude realizovaný 10. 7. 2019, následné vývozy budú realizované podľa harmonogramu,
• vývoz vriec s plastmi v lokalite Zámostie, Zlatovce, Istebník, Orechové, Záblatie bude vykonaný 15. 7. 2019, v lokalite Noviny, Biskupice, Soblahovská a okolie, Centrum, Dolné mesto, Nozdrkovce 16. 7. 2019, a v lokalite Opatová, Kubrá, Kubrica, Kukučínova, Sihoť RD 18. 7. 2019. Ďalšie vývozy budú realizované podľa harmonogramu.

Téma: Ostatné

Bývame v štvorbytovke, podľa počtu obyvateľov máme pridelené dve nádoby na komunálny odpad. Keďže sa chováme zodpovedne, triedime, plasty, sklo...odnášame do kontajnerov k panelákom, jedna zostáva prázdna. BIO odpad v letných mesiacoch, vyvážajú 2x do mesiaca. Nádoba sa naplní okamžite padajúcim ovocím, trávou, zvädnutými kvetmi, ostrihanými kríkmi. Jedna nádoba prázdna, druhá ustavične preplnená. Nejaké riešenie? Vyvážať BIO každý týždeň, alebo vymeniť nádobu na komunálny odpad za ďalšiu BIO.

Odpoved:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia, 17.7.2019

Bionádoby sa vyvážajú v zmysle schváleného harmonogramu. V jarnom a jesennom období keby vzniká bioodpadu najviac, sa vyvážajú 1x týždenne, v letnom období 1 x za 14 dní. Takto nastavený harmonogram vývozov máme už tretí rok a osvedčil sa. Pre likvidáciu bioodpadu je ale na území mesta viacej rôznych možností. Domácnosť si môže zaplatiť aj viac 120 l bionádob, príp. väčšiu 240 l bionádobu, ak má zo svojej zelene viac bioodpadu ako má pridelený objem nádoby. Tiež je možné bioodpad počas celého roku bezplatne doviezť do zberných dvoroch, ktoré máme na území mesta 3 a sú otvorené od pondelka do soboty do 17.30 hod. Bioodpad je tiež možné vyhodiť počas jarného a jesenného upratovania do rozmiestnených veľkoobjemových kontajnerov. Vždy je možnosť aj kombinácie - čiastočného kompostovania na vlastnom pozemku, ak bionádoba nepostačuje. A ešte je aj možnosť zakúpiť si kompostovateľné vrecia na Klientskom centre, ktoré sú určené pre bioodpad. Tieto vrecia je možné v deň vývozu vyložiť k bionádobe a budú odvezené pri vývoze bionádoby.

Téma: Mobilita

Bolo by možné na ulicu Gen. M. R. Štefánika osadiť spomaľovacie retardéry alebo merače rýchlosti? Premávka a správanie vodičov ukazujú, že takmer nikto nedodržiava predpísanú
rýchlosť, v neskorších hodinách sa šoféri správajú, akoby to už mesto ani nebolo. Ale je tu veľa obytných budov. Navyše, cyklisti kvôli rýchlo idúcim autám a úzkej ceste chodia radšej
po chodníku a tam zas oni ohrozujú chodcov.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 17.7.2019

Je to tranzitná cesta I. triedy a nespadá pod správu Mesta Trenčín. So žiadosťou sa môžete ale obrátiť na správcu cesty - Slovenskú správu ciest v Bratislave. Ale práve vzhľadom na fakt, že ide o 4-pruhovú cestu I. triedy bude ich odpoveď na 99,9 % zamietavá.

Téma: Cestovný ruch

Dobrý den chcel by som vediet prečo ked malovali čiary napr. pri Šmidkeho 6 namalovali o jedno miesto menej! Doteraz tam bolo o jedno statie viac a auta sa pomestili ked bude miesta dostatok tak nepoviem nič. ale miesta na Juhu nieje. Aj miesto pre postihnuteho v BA je rovnake ako normalne statie v trenčíne su ine predpisy? Ved vy nevytvarate parkovacie miesta keby Vam komunisti nespravili siroke cesty nebolo by kde malovať cyklotrasy!!! A to iste aj na Smidkeho 7.Dakujeme

Odpoved:

Ľuboslava Sedláková, kancelária primátora, 17.7.2019

Parkovacie miesta sa vyznačujú všade tam, kde to priestorové podmienky a dopravné normy umožňujú. Nedá sa však považovať za parkovacie miesto hociktoré, kde doteraz vodiči parkovali, často v rozpore s predpismi a bez tolerancie k ostatným. Takéto miesta nie je možné vyznačiť. Na viacerých miestach bolo potrebné odstrániť pôvodné značenie, pretože súčasné normy sú iné ako v minulosti a pre širšie vozidlá vyžadujú širšie parkovacie mesta. Všetky projekty dopravného značenia odsúhlasuje Okresný dopravný inšpektorát a musia byť v súlade s legislatívou.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!