Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Ostatné

Dobrý deň, som zástupcom vlastníkov bytov na Veľkomoravskej ulici. V susednom dvore (súkromné vlastníctvo) sa v blízkosti nášho pozemku nachádzajú vysoké ihličnany, ktoré sú nebezpečné a v prípade silnejšieho vetra by nám mohli nielen poškodiť náš dom, ale je tu aj riziko vážneho ohrozenia zdravia. Okrem toho odpadávajúce ihličie nám znečisťuje dvor.
Rád by som sa spýtal, ako mám postupovať a na koho sa môžem v danej veci obrátiť skôr ako sa stane nešťastie? Ďakujem za odpoveď!

Odpoved:

Ingrid Kuľhová, útvar stavebný a životného prostredia, 21.8.2018

V zmysle zákona o ochrane prírody a krajiny môže žiadosť na výrub dreviny podať vlastník (správca, nájomca, ak mu takéto oprávnenie vyplýva zo zmluvy) alebo aj niekto iný so súhlasom vlastníka (správcu, nájomcu, ak mu takéto oprávnenie vyplýva zo zmluvy). Ak pozemok je vo vlastníctve viacerých osôb, musia súhlasiť všetci. Ak by stačilo dreviny len upraviť rezom, je rovnako potrebné kontaktovať vlastníka a dohodnúť sa s ním. Na orez drevín na súkromnom pozemku súhlas potrebný nie je. Orez však musí byť vykonaný odborne spôsobilou osobou tak, aby nedošlo k poškodeniu stromu.

Téma: Ostatné

Dobry den, prosim Vas, co brani otvoreniu davno vybudovaneho parkoviska vedla Potravin oproti 5. zakladnej skole? Vyzera to, ze nie je zaujem umoznit jeho otvorenie pre zakaznikov potravin, nakolko je pri obchode aj platene parkovisko 🙁 ??

Odpoved:

Iveta Kubišová, vedúca útvaru stavebného a životného prostredia, 21.8.2018

V kolaudačnom konaní sa vyskytlo niekoľko technických problémov, na základe ktorých nevydali dotknuté orgány kladné stanoviská ku kolaudácii. Posledné stanovisko bolo do spisu doložené začiatkom augusta a kolaudačné rozhodnutie bolo vydané 8. 8. 2018. Po nadobudnutí právoplatnosti môže vlastník parkovisko užívať.

Téma: Životné prostredie

https://trencin.sk/pre-obcanov/otazky-a-odpovede/?questionId=13317

Dobrý deň. Dňa 28.5.18 som písal požiadavku sem na stránku na orez kríkov na križovatke pri 5 ZŠ. A chcel by som sa spýtať, že ubehli pomaly 3 mesiace a zachvíľu je školský rok, ale s tými kríkmi nikto doteraz nič nespravil. Načo sa čaká, až sa tam stane opäť ďalšia nehoda? To akože za 3 mesiace nevie firma vybaviť a šoféry musia trpieť či nevrazia do auta pri vychádzaní. Ďakujem!!!

Odpoved:

Patrícia Omachelová, Mestské hospodárstvo a správa lesov, m.r.o., 21.8.2018

Orez krov v ostrovčekoch pred občerstvením zabezpečíme. Živý plot z boku občerstvenia nie je potrebné znižovať, nakoľko ku kolízii s autami by tu nemalo dôjsť. Ulica pri dlhej bytovke je jednosmerná (vychádzať sa z tejto strany nemá), ale zo strany od Beckovskej.

Téma: Mobilita

Zdravim. Na Opatovskej ul. pred domom 41 je uz viac ako mesiac zabrana, kedy sa odstrani ta porucha. Pisal som na tuto temu uz 9.4 2018.
Druha otazka sa tyka asfaltovania cesty na Juh, kedy je planovane ukoncenie. Ja som mal info, ze do konca septembra je to pravda.
Tretia otazka sa tyka cesty od Radegastu po stadion Gaborik. Je v plane tam dat novy povrch? Dokedy to bude rozkopane?
Stvrta otazka sa tyka ul. Dol. Pazitie po oprave cesty a zjednosmerneny tam zacali robit pripojky. Na kazdej strane su jamy po celom useku, neda sa to zrovnat?
Piata sa tyka ul.Hanzlikovska. Cesta zo Zlatoviec do Zablatia cez Hanzlikovsku - nie je v plane ju zjednosmernit? Je dost uzka. Kedysi tadial islo raz za cas auto, teraz stale. Pracujem na linkach MHD preto tieto otazky. Preco sa neriesia opravy ciest, kde jazdia busy hned?. Nemame tanky, ze mozme jazdit po chodnikoch alebo kluckovat medzi kuzele, mame toho malo? Dakujem. Dufam, ze nieco z toho sa zrealizuje.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 21.8.2018


Na Opatovskej ulici je v krajnici vozovky dopravným značením Z4 označená kaverna (dutina), ktorá si vyžaduje rozsiahlu úpravu.

Asfaltovanie prístupovej cesty na Juh (ul. gen. Svobodu) by malo byť do konca septembra ukončené. Treba však počítať ešte s vyznačovaním vodorovného dopravného značenie, ktoré je v pláne na október.

Na cestu od Radegastu po Gáborikov štadión pôjde nový povrch v úseku, kde rekonštruujú vodovod (ulice Žilinská, M. Turkovej). Ukončenie prác by malo byť predbežne do konca septembra.

Čo sa týka ul. Dolné Pažite - otázku, prosím, adresujte Trenčianskemu samosprávnemu kraju - je to cesta III. triedy v správe župy.

Hanzlíkovská ulica je tiež cestou III. triedy v správe TSK. Mesto požiadalo prekategorizovať obe cesty na miestne komunikácie, čím by prešli pod správu mesta, no monistrstvo dopravy, ktoré o tom rozhoduje, to odmietlo dovtedy, kým nedôjde ku kolaudácii ciest po modernizácii železnice. Do tej doby zostane táto cesta obojsmerná.

Téma: Ostatné

Dobry den, chcela by som sa spytat, kedy budu uvedene do prevadzky nove kontajnery na ulici J. Halašu? Mimochodom, je to pekne urobené. Druha otazka, co sa robi na Saratovskej ulici - parkovacie miesta? Dakujem.

Odpoved:

Ján Korienek, vedúci útvaru investícií, 21.8.2018

Ďakujeme za pochvalu. Ukončenú stavbu Mesto v nasledujúcich dňoch prevezme od realizátora, následne budú odvezené staré kontajnery, tým pádom budete môcť nové polopodzemné kontajnery užívať. Na Saratovskej ulici popri záhradách sa budujú nové pozdĺžne parkovacie miesta.

Téma: Životné prostredie

Na Sihoti, od ulice Armádna pozdĺž kanála smerom na Opatovú, sa pokosila komplet tráva okolo potoka. Žije tam množstvo druhov zvierat a hmyzu. Viete o tom? Bolo to správne?

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 21.8.2018

Vašu otázku sme adresovali Slovenskému vodohospodárskemu podniku (SVP), nejde totiž o mestský pozemok a teda mesto tento pozemok nekosilo. Odpoveď SVP zverejníme tu.

Téma: Cestovný ruch

Veľmi vás prosím, opravte už vyfrézovanú cestu na sídlisko Juh. Na ceste chýbajú priechody pre chodcov. Všetko motorové, čo sa po tejto ceste preháňa, vôbec nerešpektuje chodcov.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 21.8.2018

Všetky práce majú svoje technologické postupy. Po odfrézovaní asfaltu sa vymieňajú obrubníky. Kým tieto práce neskončia, nie je možné pokladať nový asfalt. Do doby pokládky asfaltu sme namaľovali dočasné priechody.

Téma: Majetok mesta

Dobrý deň. Často s kamaratmi hravame hokejbal na ihrisku za Termionom a všimli sme si, že sú tam uvolnene vsetky ukotvenia mantinelov. Snazil som sa to poutahovat sám, ale pred bližiacim sa turnajom o pohár Sihote by bolo dobre to odborne opravit.

Odpoved:

Ľubomír Kusenda, Mestské hospodárstvo a správa lesov, m.r.o., 21.8.2018

Ďakujeme za upozornenie. Opravili sme to 13. augusta.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!