Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Životné prostredie

Náš potok v Opatovej, kedy to mesto bude kosiť a čistiť ? Nemajú dôvod si to kosiť ľudia. Keď stojis kúsok s kolesom auta pri potoku na tráve, už chodia policajti, lebo to patrí mestu, a stojis na zeleni. Prečo sa mesto nezaujíma o potok??

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 7.8.2020

Váš podnet sme zaslali správcovi potoka, ktorý sa má oň starať. Ide o Slovenský vodohospodársky podnik. Tu je ich odpoveď:

Potok patril ešte donedávna pod správu Lesov SR a na základe delimitačného konania bol zverený do správy Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP), š. p., a to 1. 1. 2020. Preto nemohol byť potok zaradený do plánu kosieb a údržby pre rok 2020. V tomto roku prebehne jeho obhliadka úsekovým technikom, ktorý posúdi súčasný stav a rozhodne, či bude potok zaradený do plánu údržby pre rok 2021.
Náš podnik vykonáva svoju činnosť v zmysle zákona, na základe plánu opráv a údržby a v rámci svojich finančných, technických a personálnych kapacít.

Téma: Životné prostredie

Pekny vecer, chcem sa opytat ci sa tento rok este plánuje kosiť na sihoti, konkrétne ma zaujíma oblasť medzi futbalovým a zimným štadiónom hlavne zo strany bytov( ako su ihriska). Brodíme sa v hotovom pralese plnom včiel, osin a podobnej havede a je to uz naozaj neúnosné ...
Dakujem

Odpoved:

Peter Kadák, Mestské hospodárstvo a správa lesov, m. r. o., 7.8.2020

Od pondelka 10. augusta 2020 sa začne 3 celoplošné kosenie verejnej zelene.

Téma: Životné prostredie

Kedy sa bude kosit na sidlisku JUH? Dakujem za odpoved.

Odpoved:

Peter Kadák, Mestské hospodárstvo a správa lesov, m. r. o., 7.8.2020

Od pondelka 10. augusta 2020 sa začne 3 celoplošné kosenie verejnej zelene.

Téma: Životné prostredie

Dobry den,
pytam sa: kto a kedy konecne pokosi, resp. vycisti Kubransky potok? Uz som sa tejto veci dozadovala, ked uz to davnejsie vyzeralo ako doslova prales, ktory uz prerasta a zvadzia pesim na chodnik, odpisal mi niekto na fb (stranka trencin), ze to bude vycistene urcite koncom juna.. Stale cakame a nikde, nikto... Prikladam aj fotografie ako to vyzera a je to pekna hanba... Plus ako vyzera BUS Zastavka Zahrady smer JUH, jej dezolatny stav, okolo kt. je buriny ani nehovorim kolko a o ktorej vymenu sa snazime ziadat ROKY a stale to je len a len o sluboch.. taktiez prikladam fotografiu.
Dakujem

Odpoved:

Ľuboš Cvečka, Mestské hospodárstvo a správa lesov, m.r.o., 7.8.2020

Odstránenie buriny na krajniciach aj chodníkoch Kubranskej ulice sme realizovali tento týždeň.
Výmena prístrešku zastávky autobusov je naplánovaná ešte v tomto roku.

Téma: Ostatné

Dobry deň, chcela by som sa spýtať, či bude niekedy spustený vodný prvok vo vnutrobloku na ulici Jana Halašu? Tiez by som sa chcela informovať, ci by sa dalo nieco urobiť s tym strkom, ktorý sa zosypa na hracie plochy a chodniky. Deti sa na nom smykaju a padajú z bicyklov. Ďakujem

Odpoved:

Ľuboš Cvečka, Mestské hospodárstvo a správa lesov, m.r.o., 7.8.2020

Vodný prvok vo vnútrobloku na ulici Jána Halašu nie je možné spustiť na základe nevyhovujúcim výsledkom rozboru odobratej vzorky vody, ktorú sme si objednali u RÚVZ Trenčín. Na odstránení príčin pracujeme a budeme sa snažiť čo najskôr tento prvok spustiť.
Dopadovú plochu pod šmykľavkou upravujeme periodicky raz za týždeň, aj napriek tomu je stav nevyhovujúci. Rokujeme so zhotoviteľom o možnostiach iného riešenia dopadovej plochy v okolí tohto herného prvku.

Téma: Mestská polícia

Dobrý deň.
Prosím o informáciu, či nebol nahlásený zatúlaný psík. Od 26.6.2020 po ňom pátrame. Odišla z domu v Trenčíne na sídlisku Noviny. Ďakujem.

Odpoved:

Igor Zajaček, zástupca náčelníka mestskej polície, 6.8.2020

Tohto psíka sme neodchytili a ani nám nikto nehlásil jeho pohyb. Ak by sme mali akékoľvek informácie, budeme Vás bezodkladne kontaktovať.

Téma: Mobilita

Dobrý deň,
pri kruhovej križovatke ( Zlatovce/Záblatie ) v smere z ulice J. Psotného sú zanesené dažďové vpuste a stojaca voda zaplavuje celú šírku cestnej komunikácie. Prosím o zabezpečenie vyčistenia. Ďakujem, S pozdravom

Odpoved:

Tomáš Mihálik, správca miestnych komunikácií, 6.8.2020

Cesta patrí Trenčianskemu samosprávnemu kraju. Vpuste som nafotil a poslal na TSK, aby sa o ne postarali.

Téma: Mestská polícia

Dobrý deň. Už dlhší čas parkuje v podchode na ulici Beckovská 19 auto tmavé AUDI bez ŠPZ. Auto parkuje na súkromnom pozemku SVB. Pravdepodobne vodič nechce platiť parkovné. Preto Vás chceme poprosiť o pravidelnú kontrolu tohoto vozidla. Ak to nie je vo Vašej kompetencií, poprosíme o,, posunutie " tohoto podnetu POLÍCIÍ SR. Ďakujeme za vašu ochotu.

Odpoved:

Igor Zajaček, zástupca náčelníka mestskej polície, 6.8.2020

Nakoľko vozidlo parkuje na súkromnom pozemku, sa na neho nevzťahuje VZN č. 10/2016 o dočasnom parkovaní na vymedzených úsekoch miestnych komunikácií na území mesta Trenčín a teda ani povinnosť platiť poplatok za parkovanie. Ak majiteľ vozidla nerešpektuje upozornenia zo strany spoločenstva vlastníkov bytov, je potrebné zaslať na mesto Trenčín žiadosť o odstránenie starého vozidla v zmysle zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a následne bude v spolupráci s Útvarom mobility MsÚ vec riešená.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!