Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Mobilita

Zdravim,
bolo by mozne nejakym sposobom zakazat cyklistov na hradzy(Noviny az Plavaren)? Idu arogantne, rychlo a bez rspektovania bezcov, chodcov a mamiciek s kocarmy a detmi. Ako si uz kazdy vsimol, cyklisti na hradzy si zacinaju mysliet, ze su akysi neohrozeny druh a ze ludia, deti a psy su akymi si prekazkamy, ktore im zhorsuju cas na Tour the Vah.

Vieme ze to nieje mozne, ale malo by sa to prisposobit vacsine
dakujeme

Odpoved:

, 11.11.2018

Hrádza slúži rovnako cyklistom aj peším. Hrádza je oficiálne aj nadregionálnou cyklistickou trasou, takže by rovnako mohli cyklisti žiadať vylúčenie chodcov. O zákaze cyklistom či chodcom neuvažujeme. Oba druhy dopravy sa musia rešpektovať, čo podľa aj mojich vlastných skúseností aj robia.

Téma: Majetok mesta

Dobrý deň, chcem sa spýtať, kde mám nahlásiť prepadávajúci sa chodník po výkopových prácach firmy Suptel na Istebníckej ulici .
Ďakujem

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 11.11.2018

Na chodník sa pozrieme a ak sa prepadol, budeme ho reklamovať.

Téma: Mobilita

Chcem sa opytat:komu je mozne nahlasenie vypalenej ziarovky na semaforoch?

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 9.11.2018

Nahlásili sme to na dispecing@trencin.sk. Ďakujeme za upozornenie.

Téma: Rozvoj mesta

Dobrý deň, opakovane posielam otázku, nakoľko som na prvú nedostala odpoveď. Nie som si istá, či som dobre určila tému, ktorej sa otázka týka, ale vy to asi pridelíte správnemu oddeleniu. Pri čítaní textu v ZaD č. 3 ÚPN mesta Trenčín , v bode 10/16 je okrem iného aj text ...naprieč územím prechádza výhľadový koridor vonkajšieho dopravného okruhu mesta ... a taktiež sa spomína v texte v časti 10/18 ... V budúcnosti bude možné zabezpečiť obsluhu územia napojením na vonkajší dopravný okruh navrhovaný naprieč územím. Mohli by ste mi ako laikovi vysvetliť, čo to znamená a kadiaľ má prechádzať vonkajší dopravný okruh ... hlavne naprieč akým územím. Ďakujem za SKORÚ odpoveď.

Odpoved:

Adriana Mlynčeková, vedúca útvaru územného plánovania:, 9.11.2018

Vonkajším dopravným okruhom máme v platnom územnom pláne, v znení zmien a doplnkov, určený koridor pre budúcu komunikáciu, ktorá zabezpečí obsluhu územia po dopravnej stránke, a to najviditeľnejšie práve naprieč - medzi územiami Záblatia, Zlatoviec, Istebníka , Orechového a prechádza aj cez územie obce Zamaroviec. Tento okruh má po dopravnej stránke definovanú kategóriu komunikácie B3.
Zjednodušene je možné si trasu tohto okruhu predstaviť približne v súbehu s diaľnicou a medzi ňou a týmto okruhom je rezervovaný výhľadovo aj koridor vysokorýchlostnej železničnej trate, čo vyplýva z vyššieho stupňa územnoplánovacích dokumentov.
Nakoľko je komplikované objasniť trasovanie vonkajšieho dopravného koridoru, odporúčame konzultáciu priamo na našom útvare, ktorý disponuje všetkými grafickými podkladmi. Nech sa páči, príďte - môj kontakt: 032/6504 434, 0902 911 156.


Téma: Ostatné

Dobrý deň, po hrádzi sa pohybujú psíčkari, ktorí nemajú svojich miláčikov na vôdzke. Takýto volný pohyb psov spôsobuje kolízie medzi nimi a cyklistami. Otázka je: môžu sa psy voľne pohybovať po hrádzi? Prosím o jasnú a zrozumiteľnú odpoveď a nie iba citáciu z VZN, alebo odvolávku na VZN. Ďakujem.

Odpoved:

Zdeno Marousek, zástupca náčelníka mestskej polície, 9.11.2018

Voľný pohyb psov po hrádzi nie je zakázaný. VZN č. 3/2002 o podmienkach držania psov v meste Trenčín v článku 4 odst. 6 presne vymedzuje, kde je vstup so psom zakázaný. Na druhú stranu treba uviesť, že psa by mala vodiť len osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii. Ak by osoba nezabránila útoku psa na človeka alebo zviera alebo nezabráni inému spôsobu ohrozovania psom, dopúšťa sa priestupku v zmysle vyššie uvedeného VZN č. 3/2002.

Téma: Ostatné

Dobrý deň, na úseku hrádze medzi zimným štadiónom a mostom na Ostrov sú lavičky bez operadiel. Prečo? Kam sa umiestnili pôvodné lavičky, ktoré mali aj operadlo? Všimol som si že do parku, ktorý sa revitalizuje sa dali lavičky tak, ako majú byť teda s operadlami. Bol problém dať takéto lavičky aj na hrádzu? Ďakujem

Odpoved:

Martin Beďatš, hlavný architekt mesta, 9.11.2018

Lavičky sú bez operadiel, lebo sú obojstranné a osadené tak, aby sediaci mohli pozorovať aj stranu od hrádze k mestu (napr. deti na ihriskách, prehľad o Nábrežnej a pod.), nielen Váh.

Miroslav Sádecký, útvar investícií:
Staré lavičky z hrádze sú zatiaľ uskladnené v areáli Mestského hospodárstva a správy lesov, m.r.o. a po potrebných úpravách zvážime ich ďalšie použitie, resp. umiestnenie.

Téma: Ostatné

Dobry den, zaujimalo by ma, kto je majitelom detskeho ihriska na Beckovskej ulici. Toto ihrisko je pre deti nebezpecne. Kazdy jeden hraci prvok je poskodeny. Je len otazkou casu, kedy sa tam nejake dieta zrani. Bolo by mozne spravit servis ihriska, pripadne k nemu vyzvat majitela, ak nim nie je mesto?

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 9.11.2018

Vyzveme vlastníka, aby sa o ihrisko postaral. Šanca, že tak urobí, nie je veľká, keďže je v exekúcii, no môže aspoň z hľadiska bezpečnosti ihrisko uzavrieť. V najbližšej dražbe sa Mesto chce o ihrisko uchádzať. Ak vlastník nebude v dohľadnom čase po našej výzve konať, dáme urýchlene podnet na Slovenskú obchodnú inšpekciu.


Téma: Mestská polícia

Dobrý deň, prosím o jasnú a zrozumiteľnú odpoveď. Je možné v nedeľu doobeda počas trvania bohoslužby v kostole pod hradom mať zaparkované auto na priľahlom Mariánskom námestí, alebo v tesnej blízkosti kostola? Všimol som si, že bežne tam parkuje minimálne 4-5 áut. Taktiež som zaregistroval dočasne umiestnené 3 ks dopravných značiek ZÁKAZ ZASTAVENIA umiestnené na pravej strane cesty na hrad. Bol by problém, keby to príslušníci MsP kontrolovali každú nedeľu hlavne doobeda?
Ďakujem.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 9.11.2018

Zaparkovať tu v zmysle zákona môžu len držitelia európskeho parkovacieho preukazu pre zdravotne postihnutých, a to len na nevyhnutne dlhý potrebný čas. Nikto iný tu parkovať nesmie.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!