Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Životné prostredie

dobrý deň, sused sa chystá stavať a stavebnú techniku/nákladné auto, bager a malý bager na vlečke/ parkuje tesne pri našom pozemku /80cm od plota/, po naštartovaní, nechávajú pracovníci motor spustený na voľnobeh 10-20 minút, spaliny z výfukových plynov smerujú k nám, otrasy nám spôsobili naklonenie krbu. Uvedomujem si, že ak sa stavia, tak je hluk, ale myslí zákon aj na podobné situácie, ako ich riešiť, resp. ako im predchádzať?
vopred ďakujem za vašu odpoveď

Odpoved:

Zdeno Marousek, mestská polícia, 9.8.2022

Podľa Vášho popisu vodič motorového vozidla porušil povinnosti vodiča v zmysle § 4 zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke. V takomto prípade treba bezprostredne volať Policajný zbor SR = č. 158, nakoľko riešenie zbytočne naštartovaného motorového vozidla nespadá do kompetencie mestskej polície.

Téma: Mobilita

Dobry den,
Je v plane oprava chodnika na Vlarskej ceste od kostola po zaciatok Zamaroviec? Je v dezolatnom stave. Dakujem.

Odpoved:

Ľuboš Cvečka, Mestské hospodárstvo a správa lesov, 9.8.2022

Na riadnu rekonštrukciu tohto chodníka nie sú tento rok v rozpočte peniaze, ale urobíme na chodníku lokálne opravy - ešte pred zimným obdobím.

Téma: Ostatné

Dobrý deň. Bola skolaudovaná stavba po odborníkoch, ukladačoch dlažby na ulici M Rázusa a priľahlých ? Realizujú sa tu rozvody káblov Nemuseli by sa hanbiť ani páni z rozprávky Pat a Mat. Je to veľmi nekvalitná práca a hrozí nebezpečenstvo úrazu.
Ďakujem za odpoveď.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 9.8.2022

Stavba stále prebieha. Namiesto uzatvorenia chodníka bola dlažba provizórne položená, aby obyvatelia nemuseli chodiť po hline alebo používať siahodlhé obchádzky. Ako z fotografií vidíte, zo zeme trčia ešte káble - naozaj to ešte nie je definitívny stav. Prosíme zhovievavosť a trpezlivosť.

Téma: Majetok mesta

Dobrý deň,
mesto Trenčín začalo rekonštruovať prístupové cesty k vchodom na ulici Halalovka. Náš BD je po obnove a máme novú dlažbu pred vchodmi Halalovka 51,53 a 55. Prosím Vás o informáciu, ako bude chodník obnovený, asfalt alebo zámková dlažba, ktorá sa zvykne prepadať a vyrastá zo škár burina ? Prosíme a žiadame pri prácach zabezpečiť bezbarierové napojenie dlažby a nového povrchu chodníka.
S pozdravom zástupca vlastníkov

Odpoved:

František Kňažek, útvar investícií, 9.8.2022

Na ulici Halalovka zrekonštruujeme chodník formou výmeny jeho povrchu. Nový povrch chodníka bude asfalt. Predmetný detail uvedený na fotografii = napojenie dlažby bude bezbariérové.

Téma: Mobilita

Dobrý deň
upozorňujem na dočasné prenosné značky na ulici Halalovka. Obmedzenie parkovania zahŕňalo aj víkendové dni, počas ktorých museli obyvatelia bytovky hľadať iné parkovacie miesta. Prosím o odpoveď, prečo sa nedalo parkovať počas víkendu ? Aké práce sa mali realizovať v tieto dni ? Žiadne práce sa totižto na vyznačených plochách na parkovanie počas víkendu nerealizovali !!
Bol by naozaj taký problém, aby pri plánovaní prác na ceste sa obmedzovalo parkovanie len na čas, kedy sú plánované páce ? Obyvatelia zaplatili mestu za parkovanie.
Ďakujem za odpoveď

Odpoved:

František Kňažek, útvar investícií, 9.8.2022

Súhlasím s vami, že umiestnenie značiek nebolo v súlade s potrebami stavby. Zhotoviteľa sme na túto skutočnosť dôrazne upozornili a bude zriadená náprava, aby sa zbytočne nezaberali parkovacie miesta, ak to nebude pre účely stavby nevyhnutné. Došlo teda k nedorozumeniu na strane zhotoviteľa, ospravedlňujeme sa za obmedzenie.

Téma: Evidencia obyvateľstva

Dobry den, vyplaca mesto Trencin prispevok po narodeni dietata, tzv. kocikovne a v akej sume? Dakujem.

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 9.8.2022

Nie, mesto Trenčín takýto príspevok nevypláca.

Téma: Cestovný ruch

Dobry deň.
Chcel by som sa opytat ohladne dopravneho spojenia obyvatelov ulic Hanzlikovska,Malozáblatska,Severná.
Jedná sa o cestu autobusom č.6 z mesta.Je nemyslitelne aby cesta z Hasičskej na zastavku Hanzlikovska trvala cca 25min (bez kolón) z čoho cca 12 min sa vozim po Zablati a potom po Zlatovciach kým autobus nepride na Hanzlikovsku. Navrhujem aby pri kruhovom objazde(pri kríži) bola umiestnena zástavka na znamenie. Viem ze 10min nie je dlha doba ale v horučavach je dobra kazda minuta než človek vystupi z autobusu.Alebo chcete aby človek preferoval osobný automobil pred MHD?Ono iná možnost spojenia z tejto mestkej časti ani neni.
Dakujem za vyjadrenie a hlavne o nejake uskutočnenie.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 9.8.2022

Nie, nechceme, aby ste používali osobný automobil namiesto MHD. Dopravné spojenie na Zámostí je po modernizácii železnice naozaj zlé. K 1.9.2022 nastupuje na MHD v Trenčíne nový dopravca. Spoločne s ním sa pokúsime zoptimalizovať linky tak, aby cestujúci nemuseli absolvovať okružnú jazdu Zámostím. Momentálne však potrebujeme, aby sa nový dopravca rozjazdil a až následne budeme riešiť optimalizácie. Prosíme preto o trpezlivosť.

Téma: Mobilita

Ďakujem p. Hartmannovi za odpoveď na problematiku signalizácie vstupu chodca na priechod. Nová definícia tejto signalizácie, ktorá ju legislatívne považuje za nevhodnú, je prekvapujúca aj zaujímavá, pretože keď sa začali inštalovať na priechody tieto systémy, vládlo všeobecné nadšenie a súhlas. Mala sa tak vylepšiť ochrana chodca.
Ale odborné vysvetlenie plne pokrylo a vyriešilo otázku, ktorú som vložil na stránku mesta.
S pozdravom Jan S.

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 9.8.2022

Ďakujeme za reakciu.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!