Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Ostatné

Kde nájdem zápisnice MsZ? Ďakujem.

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 20.3.2019

Zápisnice z MsZ sú zverejnené na mestskom webe. Tu je cesta: Samospráva - Mestské zastupiteľstvo - Zasadnutia zastupiteľstva. Z posledného rokovania mestského parlamentu bude zápisnica zverejnená tak, ako zvyčajne do 10 pracovných dní od ukončenia rokovania - teda v budúcom týždni.

Téma: Životné prostredie

Dobrý deň, počas jarného a jesenného upratovania je časť Pred Poľom, Kubra, Kubrica ... vždy v poslednom termíne. Jesenné upratovanie je pomaly na snehu a jarné koncom mája, keď je už všetko upratané. Chcem Vás poprosiť, či by sa nedali naplánovať skoršie termíny, alebo aspoň mestské časti občas poprehadzovať. Ďakujem za odpoveď.

Odpoved:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia, 19.3.2019

Dlhé roky jarné a jesenné upratovanie pravidelne končilo časťou Zámostie s odôvodnením, že majú vo svojej lokalite dostupný zberný dvor a tiež sa táto lokalita dlhé roky sťažovala. Odkedy sa otvoril zberný dvor v Kubrej, ktorý má časť Kubrá, Kubrica a Pred poľom v bezprostrednej blízkosti, boli poprehadzované jednotlivé lokality. Odhadnúť optimálny a ideálny čas na upratovanie pre každú lokalitu nie je možné, napr. sídliskom Juh pravidelne začíname, a to sa javí tiež niektorým príliš skoro. Každopádne tie časti, ktoré majú tak blízko zberné dvory, nemusia čakať na jarné a jesenné upratovanie a vedia celoročne využiť zberný dvor pre odovzdanie odpadov, nakoľko zberné dvory sú otvorené od pondelka do soboty do 17.30 hod. Taktiež máme celoročne pravidelný zber nadrozmerného odpadu a jarné a jesenné upratovanie treba vnímať len ako doplnkovú službu k tým všetkým službám, ktoré mesto zabezpečuje celoročne a v konečnom dôsledku by ho už mesto nemuselo organizovať až v takomto rozsahu.

Téma: Mestská polícia

Dobry den, kedy pride na rad kontrola parkovania ulic Jilemnickeho, Sudna a Dolny Sianec, kedze tieto ulice su dlhodobo preplnene. Dakujem

Odpoved:

Zdeno Marousek, zástupca náčelníka mestskej polície, 19.3.2019

Ulice Jilemnického, Súdna a Dolný Šianec kontrolujeme každý pracovný deň. Kontrola prebieha podľa potreby aj niekoľkokrát. Niekedy doobeda a niekedy poobede. Bližšie časové rozhranie nebudeme z hľadiska taktiky kontroly bližšie špecifikovať.

Téma: Rozvoj mesta

Dobry den, neviem ci tento moj nazor patri do tejto casti. Neviem komu zase vadila ta krasna breza na Laca Novomestkeho. Nechapem to. Zachvilu tu budeme vidiet len baraky a udusime sa tu v smogu a v prachu. Vysledky emisii v TN boli hrozne.

Odpoved:

Peter Kadák, Mestské hospodárstvo a správa lesov, m. r. o., 19.3.2019

Na danom mieste budú vybudované parkovacie miesta.

Téma: Životné prostredie

Dobry den, neviem ci tento moj nazor patri do tejto casti. Tyka sa vystavby novej oddychovej zony na ulici J Halasu. V EU vsade si chrania stromy a maju strategiu ze prisposobuju projekty prirode a nie naopak ako sa deje tu. Uz boli rozne manifestacie ohladom parkovacich miest a tam sa vytalo vela stromov a teraz dalsie. Minimalne 10. No nam tie stromy chybaju a budu chybat koli chladku cez priserny upek v lete, kde chodime s detmi. Neviem komu tam prekazali respektive kto potreboval kvalitne drevo. Navyse, ked vysadite nove, tak tie budu rast roky, ak vobec vyrastu, lebo vacsina su to nejake hybridy ,ktore skor vyschnu nez vobec dospeju na taku vysku, aby cosi zakryli. Ved to vidim co sa tu visadilo. Co su to za stromy ved to vobec nerastie? Tam poriadne nase duby, buky, atd.

Odpoved:

Peter Kadák, Mestské hospodárstvo a správa lesov, m. r. o., 19.3.2019

V rámci revitalizácie sa vysadí veľa stromov a krov. Boli vyrezané len suché stromy a stromy, ktoré boli na miestach budúcej stavby.

Téma: Rozvoj mesta

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či sa neplánuje vybudovať osvetlenie hrádze od sídliska Noviny smerom do mesta tak, ako je to na Sihotarskej strane. Ide o frekventovaný úsek, ktorý vyuzivame nielen my, dospelí cyklisti, ale veľa detí na bicykloch, ktoré sa takto prepravujú na športoviská pri hrádzi ako plaváreň, lodenica, futbal. štadión, športoviská na Ostrove. Ďakujem.

Odpoved:

Ján Korienek, vedúci útvaru investícií, 19.3.2019

Vieme o tejto neosvetlenej časti hrádze, no na túto investíciu nie sú momentálne vyčlenené finančné prostriedky v mestskom rozpočte. Prednostne sa bude riešiť verejné osvetlenie v obytných zónach, kde ešte chýbajú prvky verejného osvetlenia.

Téma: Majetok mesta

Dobrý deň, na koho by som sa mohol obrátiť ohľadom škody spôsobenej pádom stromu na ul. Pred poľom 366/17 zo dňa 10.3.2019 na moje auto?

Odpoved:

Natália Kristófová, útvar právny, 19.3.2019

Škodovú udalosť, prosím, písomne oznámte na Útvar majetku mesta Trenčín aj s popisom škodovej udalosti.

Téma: Mobilita

Dobrý deň. Rád by som touto cestou upozornil na veľmi zlý stav Kukučínovej ulice od križovatky so Štefánikovou smerom k hotelu Brezina. Minulý rok prebiehali na ulici stavebné práce (plyn), kde bola polovica ulice rozkopaná . FIrma po dokončení prác síce jamy zasypala a zaasfaltovala, ale od kvalitnej práce to má ďaleko. Mohol by prosím niekto kompetetný prísť na oblhiadku stavu ulice a danú prácu zhodnotil resp. reklamoval? Ďakujem.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 18.3.2019

Povrchová úprava rozkopávky na hlavnej vetve Kukučínovej ulice nebola mestom prevzatá, nakoľko takto vykonané práce mesto nepovažuje za dostatočné. Keďže stavba nie je ukončená a v tomto roku sa na nej pokračuje - konkrétne na Štefánikovej ulici a na Námestí SNP, mesto sa s investorom (SPP-distribúciou) a stavebnou firmou pri preberacom konaní dohodlo, že povrch bude vymenený v rámci prác zrealizovaných v tomto roku. Na bočných vetvách práce prevzaté boli.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!