Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Mobilita

Dobry den, dnes (6.10.2022)som dostala odpoved na moj dotaz z 3.10.2022 ohladom Inoveckej ulice od p. Sagovej. Pise tam, ze na stranke mesto napisalo, ze boli ukoncene iba vodarenske prace. To zial, nie je pravda, posielam aj screenshot uvedenej odpovede mesta, kde sa pise, ze:" Stavebné práce na Inoveckej ulici sa ukončili počas tohto víkendu, kedy sa spomínaný vyasfaltoval." moj povodny dotaz sa tykal tohto. Stavebne prace ukoncene rozhodne neboli a trvam na tom, ze sa touto odpovedou, na ktoru som reagovala, sa ludia zavadzali. dakujem.

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 6.10.2022

Ako je vidieť na screenshote - šlo o odpoveď Trenčianskych vodární a kanalizácií - takže naozaj platí, že oni ukončili stavebnú činnosť.

Téma: Cestovný ruch

Dobrý deň.
Mostný záver - starý cestný most
21.6.2022 - Prvy podnet na odlupujúci sa asfalst.
21.7.2022 - Druhý podnet na odlupujúci sa asfalt a poškodené zvary
14.9.2022 - Píšem tretí podnet na odlupujúci sa asfalt a poškodené zvary, čím dalej viac "nadskakujúce" premostenie
Budem čakať opäť rovnakú odpoved: v rámci reklamácie sme požiadali dodávaťela o nápravu. Reklamáciu realizuje okmžiťe, ako mu to umožnia kapacity ? To je vážne problém dostať firmu na reklamáciu práce ?
6.10.2022 - zatial som nedostal odpoved tak sa pýtam ešte raz na opravu mostného uzávera..
.Ďakujem

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 6.10.2022

Takto sme o celej veci informovali na mestskom webe 30. septembra 2022:
Na základe podnetov viacerých vodičov sme ešte v letnom období oslovili Slovenskú správu ciest s tým, že dočasná oceľová konštrukcia na moste je pravdepodobne uvoľnená. Po reklamácii u zhotoviteľa sme až v uplynulých dňoch získali informáciu, že „plní účel a funkciu, pre ktorú bola osadená v očakávanom rozsahu a jej pohyby sprevádzané zvýšenou hlučnosťou v okolí sú prejavom dynamických účinkov od prejazdu automobilovej dopravy.“ Podľa vyjadrenia Martina Guziho z Komunikačného odboru SSC nie je uvedený jav pri takomto type konštrukcie, ktorá slúži na preklenutie poškodenej železobetónovej časti mosta a dilatačnej škáry, neobvyklý. „Oceľová konštrukcia nemôže byť tuhá, bez pohybu, pretože by tak nesplnila svoj účel,“ dodal.

Téma: Ostatné

Dobrý deň, prosím Vás prečo začali odvážať/likvidovať panelovú cestu pri Váhu, kt. bola využívaná na peknú rekreáciu. Teraz je tam štrk alebo mesto plánuje novú lepší cestu???
Ďakujem za odpoveď.

Odpoved:

Martin Beďatš, hlavný architekt mesta, 6.10.2022

Mesto kúpilo predmetný pozemok, ale cesta bola súkromná, preto si ju vlastník odváža na iné využitie. Mesto má spracovaný projekt na revitalizáciu celého alúvia, prebieha územné konanie, súčasťou revitalizovaného alúvia bude aj nová cesta. Realizáciu revitalizácie alúvia na prírodný park plánujeme v rokoch 2024-2025.

Téma: Mobilita

V pondelok som si bola vybaviť dopravnú kartu na MHD Transdev. Mám viac ako 70 rokov a pracovníčka Transdev kancelárie mi oznámila, že kartu nepotrebujem, lebo Mesto Trenčín akceptuje ako doklad u MHD u občanov nad 70 rokov občiansky preukaz. Je to pravda? Kde sa o tom dá oficiálne informovať?

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 6.10.2022

Áno, je to tak. Mestský parlament schválil Cenník MHD v Trenčíne s platnosťou od 1. októbra 2022. Občania nad 70 rokov už nemusia byť držiteľmi osobitnej karty dopravcu ani si nemusia označovať „nulový“ cestovný lístok. Pri kontrole revízorom sa preukážu občianskym preukazom. Píšeme o to aj v najnovšom vydaní mestských novín Info na str. 3 v článku Krátke správy zo zastupiteľstva. Distribúcia Infa do schránok sa začne v piatok 7. októbra 2022.

Téma: Ostatné

Dobrý deň, bude sa dať voliť do mestského zastupiteľstva inak ako osobne?

Odpoved:

Iveta Plešová, útvar právny, 6.10.2022

Podľa platnej právnej úpravy platí, že volič hlasuje osobne, zastúpenie nie je prípustné.

Téma: Mobilita

Dobrý deň.
Chcem sa opýtať prečo mesto nevybudovali záchytné parkovisko pri Zlatovskej železničnej stanice a až potom nezačali robiť parkovanie na sídlisku Kvetna. Ľudia nemajú kde parkovať tak majú svoje auto pred vchodom kde dostávajú od mestskej polície pokuty.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 6.10.2022

Výstavbu parkoviska pri Zlatoveckej stanici zablokoval občan Slávik. Parkovisko malo už viac ako rok stáť. Ak by sme neustále výstavbu niečoho podmieňovali inou výstavbou, nepostavili by sme v tomto meste a ani štáte nič. Stále sú možnosti parkovať na parkoviskách pri Old Herolde, stavebnej skole či dopravnej akadémii. Ani plánované parkovisko pri stanici Zlatovce s kapacitou 65 miest by situáciu nevyriešilo.

Téma: Mobilita

Dobrý deň,chcem sa spýtať,či je normálne,že na podnet obyvateľa ohľadom Inoveckej ulice napíše zodpovedná osoba z mesta,že práce boli ukončené.Samozrejme,práce ukončené neboli,celá stvrt je bez autobusov už 5.mesiac!prečo klamete?ci tie jamy miesto zastaviek znamenajú,že práce boli ukončené a ďalej sa nič robiť nebude?treba zkontrolovat organizáciu práce zhotoviteľa.Ci to,že najprv sa cesta vyasfaltuje a následne sa asfalt pred zastávkou do hlby vysramuje, je v poriadku?zaroven poprosim termin ukončenia prac,kedze vsade na tabuliach maju 9/2022 a uz je oktober.ďakujem za odpoveď.

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 6.10.2022

Úplne presne to znelo takto: Trenčianske vodárne a kanalizácie ukončili rekonštrukciu verejného vodovodu aj na zvyšku Inoveckej ulice. To naozaj platí! Teraz pokračuje mesto v rekonštrukcii priechodov pre chodcov, niektorých chodníkov a autobusových zastávok - dve sú už vybetónované (betón na nich dozrel) a budú môcť byť od 17. októbra konečne obsluhované autobusmi. Na ďalších dvoch sa pracuje. Nejaká postupnosť prác musí byť, skončili vodári aj na zvyšku Inoveckej ulice a teraz tam pracuje iný zhotoviteľ na autobusových zastávkach.

Téma: Stavebný poriadok

Dobrý deň, chcem sa opäť spýtať, čo sa deje v Merine po zbúraní budov? Vyzerá to tam, že stavba sa zastavila. Aký je na to dôvod? Je už na tie jednotlivé prevádzky vydané právoplatné stavebné povolenie? Alebo ešte nie? Prípadne tam prebieha nejaký súd, kvôli pamiatkam?
Ďakujem za odpoveď
Peter

Odpoved:

Mária Ďuďáková, vedúca Útvaru stavebného a životného prostredia, 6.10.2022

Na stavebnom úrade prebiehajú stavebné konania na stavbu OC Trenčín, ešte nie sú právoplatné. Stavebný úrad nemá vedomosť o prebiehajúcom súde kvôli pamiatkam v areáli Merina.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!