Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Mobilita

Dobry den, preco nikomu nevadia auta blokujuce prejazd? Platia dotycni aj nejaky najom za parkovanie na verejnej komunikacii?

Odpoved:

Zdeno Marousek, mestská polícia, 10.7.2024

Mestská polícia Trenčín zabezpečuje kontrolu nepovoleného parkovania na celom území Trenčína. Kontrolu nepovoleného parkovania na základe podnetu vykonáme aj na ulici Súvoz. Ďakujeme za podnet.

Téma: Ostatné

Dobry den, prosim Vas pekne, chcel by som sa opytat ako je to s kosenim travy, resp. hluku z kosenia, hluku zo vselijakych rezaciek, sramovania v bytoch, domoch. Ci existuje nejake VZN tak ako uz vo viacerych slovenskych mestach a dedinach, resp . v zapadnej europe, ze taketo prace by sa nemali robit cez statne sviatky, nedele a v sobotu poobede? V Nemecku a v Rakusku je doslova zakazane taketo prace robit od soboty poobedia az do pondelka, resp cez sviatky. Clovek pracuje cely tyzden a po veceroch chce mat klud a zrazu hluk zo vsetkych stran. Jedno kosenie skonci a dalsi zacne. Toto mozno sa niekomu nepaci ale je to dost otravne a urcite by sa to malo nejakym sposobom riesit alebo regulovat.

Odpoved:

Anna Hanincová, správkyňa verejnej zelene, 10.7.2024

Kosenie mestskej verejnej zelene neprebieha v nedeľu a cirkevné sviatky. Máme to upravené v zmluve s dodávateľmi.

Téma: Životné prostredie

Ako dopadla previerka záberu chodníka na ul.S.Chalupku (otázka z 2.6.2024)?

Odpoved:

Miloš Minarech, útvar mobility, 10.7.2024

V čase našej kontroly sme tam nikoho nenašli. Zhotovili sme dokumentáciu a ďalej budeme postupovať v zmysle legislatívy - teda podľa zákona 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách. Pošleme dotyčnej osobe výzvu na zjednanie okamžitej nápravy, ak tak do 30 dní od doručenia výzvy neurobí, postúpime celú vec kolegom z Útvaru právneho MsÚ Trenčín.

Téma: Obchod a služby

je este v trenčine cba?

Odpoved:

Renáta Špaleková, Útvar klientskeho centra a matriky:, 10.7.2024

Podľa evidencie podnikateľov a prevádzok vedenej na Útvare klientskeho centra a matriky neevidujeme aktívnu prevádzku potravín CBA, všetky predajne v meste Trenčín boli prevádzkovateľom zrušené.

Téma: Životné prostredie

Dobrý deň,
chcem sa informovať, kedy budú na ihrisku Pádivec na železných oblúkoch, ktoré sú také mohutné, že ich tam musel zdvíhať a manipulovať s nimi žeriav, vysadené popínavé rastliny a plniť si teda aj funkciu, pre ktorú tam boli nainštalované. Táto investícia nebola lacná a zatiaľ tam nikto rastliny nevysadil, hoci je ihrisko skolaudované. A obdoba je aj s drevenými , nazvem to rebrinami, ktoré sú pri vyvýšených záhonoch. Pôvodne tam boli tiež popinavé rastliny, ale keďže sa o ne nikto nestaral, tak vyhynuli pre nedostatok vlahy. Tie boli vysadené ešte pri prvom , pôvodnom vybudovaní ihriska. Lavičky pod nimi ste odstránili a nahradili stoličkami, na ktorých takmer nikto nesadáva. Sú veľmi nepohodlné. Na drevených lavičkách si mamičky a deti mohli urobiť aj krátke posedenie, keď sa dieťa potrebovalo napríklad
napiť. Niekedy moderné nie je praktické. Akú funkciu teda majú železné oblúky a drevené/rebriny/?
Ďakujem za odpovede.

Odpoved:

Ingrid Kuľhová, útvar územného plánovania, 10.7.2024

Pri nových oblúkovitých kovových konštrukciách sú vysadené popínavé rastliny, je treba však nejaký čas počkať až dorastú, rovnako ako aj iné novovysadené rastliny. Technické riešenie oblúkov vychádza zo statického prepočtu. V druhom návrhu popínavé rastliny k existujúcej drevenej pergole navrhnuté neboli, nakoľko sa zmenil aj povrch okolitej spevnenej plochy oproti pôvodnému. V celom areáli vnútrobloku je viacero typov sedení (kovové stoličky, drevené lavice, úliková drevená zostava, domčeky zo strany od hrádze), z ktorého si každý môže vybrať pre neho najvhodnejší typ.

Téma: Ostatné

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať z akého dôvodu bolo presunuté rokovanie VMČ Západ dňa 26.6.2024 zo 16,00 hod. na 14,00 hod. ? Bola táto zmena niekde zverejnená?

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 10.7.2024

Áno, zmena bola zverejnená na mestskom webe - pod Výborom mestskej časti Západ:

https://trencin.sk/samosprava/detail-zasadnutia/?id=1286-vybor-mestskej-casti-zapad-datum-2024-06-26

Téma: Obchod a služby

Dobrý deň prosím vás o úpravo online kamery na kúpalisku ďakujem pekne

Odpoved:

Jiří Slynko, špecialista IT, kancelária prednostu, 10.7.2024

Pohľad z kamery na plavárni je vedome rozrástrovaný (rozstrapatený) z dôvodu zákona o GDPR. Čo sa týka samotného pohľadu, skúsime kameru natočiť tak, aby ten pohľad nebol veľmi osvietený i keď v priebehu dňa sa odraz slnka mení.

Téma: Mobilita

Dňa 17.6 vodič linky 24 iducej od t esca o 18.21 privrel asi 85 ročnej pani hlavu medzi dvere autobusu ktorá sa snažila vystúpiť pri Perle a veru to nebol pekný pohľad. Pani bola v šoku kričala a myslím si ze dotyčný sa mal presvedčiť ci je v poriadku a nie hneď odísť zo zastávky. Pomoc jej poskytol pan ktorý tiež vystupoval danými dverami.

Odpoved:

Zuzana Pribilová, Transdev, 10.7.2024

Rešpektujeme Váš názor, avšak po vzhliadnutí kamerového záznamu sa nestotožňujeme s Vašim expresívnym opisom vzniknutej situácie. Zásadne nesúhlasíme s Vami uvedeným tvrdením, že by prišlo k privretiu hlavy cestujúcej do dverí na vozidle MHD. Z kamerového záznamu je viditeľný výstup staršej cestujúcej, ktorá nerešpektovala zvukový signál upozorňujúci na uzatvorenie dverí, pokračovala ďalej vo výstupe z vozidla, čím sa dostala medzi zatvárajúce sa dvere. Keďže na dverách je poistka zabraňujúca privretiu cestujúceho, potom, čo sa cestujúca, žiaľ, vlastnou neopatrnosťou dostala čiastočne medzi zatvárajúce sa dvere, tie boli vzápätí spätne otvorené.

Nakoľko si uvedomujeme dôležitosť bezpečného cestovania nielen pri starších cestujúcich, opakovane prosíme cestujúcich, aby z dôvodu možného ohrozenia vlastnej bezpečnosti nenastupovali, resp. nevystupovali z vozidla v čase znenia zvukového signálu. Obzvlášť pri starších cestujúcich, ktorí potrebujú dlhší čas na výstup taktiež odporúčame používať na samoobslužné otvorenie dverí signalizačné tlačidla umiestnené na zvislých stĺpikoch vo vozidle MHD (nie len na dverách vozidla). Vodiča sme upozornili na zvýšenú obozretnosť, predovšetkým pri výstupe starších cestujúcich. Nášho zamestnanca úprimne mrzí vzniknutá situácia. Nebolo jeho úmyslom, akýmkoľvek spôsobom vedome ohroziť bezpečnosť žiadneho cestujúceho. Máme však za to, pokiaľ by sa cestujúca riadila Prepravným poriadkom a nevystupovala z vozidla v čase zvukovej signalizácie, k situácii by neprišlo.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!