Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Mobilita

Dobrý večer - práve dnes som šla po Brnianskej ceste a nadávala len tak hrmelo lebo je úzka a autá idú aby sa vyhli jamám - preto som prekvapená otáznikom na otázku jej rekonštrukcie a aj ja sa pýtam, kedy sa dá do normálneho stavu - bez otáznika. Ďakujem.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 22.8.2019

Mesto Trenčín zaraďuje medzi investície opravy ciest podľa ich stavu. Nakoľko v meste je v horšom stave niekoľko desiatok kilometrov ciest, tieto sú pri rekonštrukciách uprednostnené. Preto sa zatiaľ k termínu opravy cesty na Brnianskej ulici nevieme vyjadriť.

Téma: Životné prostredie

Dobrý deň,
je možné pridať v centre mesta na ulici Horný Šianec alebo Hviezdoslavova ulica nádoby na triedený odpad, konkrétne na kovy a obaly z lepenky? V prístrešku za cukrárňou Malý Muk je určite na ne miesto. K tomu druhá otázka, je možné niečo spraviť s kontajnerom na papier, ktorý je z prevádzok obchodov po vysypaní za pár dní plný? Ďakujem vopred za odpovede.

Odpoved:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia, 22.8.2019

Oranžová nádoba na obaly z lepenky na tomto mieste už bola, ale nakoľko bola stále preplňovaná iným odpadom, na aký bola určená, premiestnili sme ju na iné miesto, kde je využívaná tak, ako treba.
Nádob na kovy máme na celé mesto obmedzený počet a momentálne sú všetky nádoby rozmiestnené, preto na toto miesto umiestniť ďalšiu nádobu nevieme. Kovy, ak sa vyplachujú, nezapáchajú - je možné ich pokojne v domácnosti zbierať do nejakého vreca a následne po nazbieraní nejakého množstva ich doniesť do najbližšej nádoby alebo do zberného dvoru. Na území mesta máme tri zberné dvory a sú otvorené každý deň od pondelka do soboty do 17.30 hod.
Do nádob na papier je zakázané vyhadzovať odpad z prevádzok. Ak viete konkrétne, ktoré prevádzky vyhadzujú odpad z papiera do týchto nádob, zašlite nám podnet, príp. foto kartónov, kde sú uvedené napr. identifikačné údaje, z ktorých by bolo zrejmé, z ktorej prevádzky tento odpad pochádza. Mestská polícia už v minulosti upozorňovala okolité prevádzky, že tieto nádoby sú určené občanom a že prevádzky sú povinné svoj odpad triediť na vlastné náklady a vo vlastnej zodpovednosti.

Téma: Majetok mesta

Dobrý deň, prosím o vysvetlenie, či je detské ihrisko v parku u stanice majetkom mesta. Ak áno, ako často robíte kontroly detských ihrísk a ako je to možné, že toto detské ihrisko vyzerá mesiac po mesiaci horšie a horšie. Niektoré časti ihriska, sú nebezpečné pre deti, ako napríklad prehnité a teraz aj chýbajúce schody na šmýkačku. Ďakujem za odpoveď.

Odpoved:

Roman Jaroš, riaditeľ Mestského hospodárstva a správy lesov, m.r.o., 22.8.2019

V najbližších dňoch odstránime poruchy na herných prvkoch.

Téma: Ostatné

Dobrý deň,
Chcem sa informovať ohľadom témy zberných nádob na triedený odpad. Na Olbrachtovej ulici vyrástli počas minulého roka 4 nové bytovky. Nádoby na triedený odpad, ktoré boli predtým pri bytovke Lifkove záhrady sa posunuli (pravdepodobne z nedostatku priestoru) na chodník pri vojenskom objekte. Bohužial počet nádob zostal a počet obyvateľov sa niekoľkokrát znásobil. Obyvatelia nových bytoviek evidentne nemajú záujem túto situáciu riešiť, pretože nádoby sú umiestnené v ich blízkosti. Problém máme však my, obyvatelia žijúci tu už roky s vynášaním triedeného odpadu. Už predtým som mala problém s vynesením plastov, keďže už v deň, keď boli vyprázdnené nádoby sa zaplnil plast až po vrch. Tento týždeň sa to zopakovalo s papierom. Nemám problém triediť odpad, ani vynášať ho, ak sú zberné nádoby ďalej od domu, ale vážne sa nedá stále behať s odpadom cez 3ulice, že kde asi bude volná nádoba na triedený odpad??? Mohlo by mesto kontaktovať osobu zodpovednú za nové stavby a upozorniť ich na nedostatok nádob pre ICH obyvateľov? Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoved:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia, 22.8.2019

Správcu nových bytových domov sme vyzvali, aby riešil pridelenie dostatočného počtu nádob.

Téma: Mobilita

Dobrý deň, môžete pridať na autobusovú linku č. 8 z Hodžovej ulice smerom do mesta ranný spoj o 5,26 hod tak, ako chodí v sobotu? Ráno tu nie je žiaden spoj, len zo stanice. Ďakujem

Odpoved:

Miloš Minarech, útvar mobility, 22.8.2019

Aktuálne neuvažujeme s pridaním ranného spoja na linke č. 8. Je tu dostupnosť z ulice Považská, prípadne Rázusova alebo - ako spomínate - z autobusovej stanice.

Téma: Rozvoj mesta

Dobry den, chcem sa opytat, ci je planovana oprava vymolu na Novomeskeho ulici, jama sa uz neda ani obist. dakujem

Odpoved:

Ľubomír Kadlečík, správca miestnych komunikácií, 22.8.2019

Oprava komunikácie je zaradená do poradovníka prác. Prosíme o trpezlivosť.

Téma: Majetok mesta

Čo sa stalo s detským ihriskom m Beckovskej ulici? Zo dňa na deň počas prázdnin sú brány otočené reťazou a umiestnené tabule Sukromny majetok..Ihrisko po rekonštrukcii bolo plne využívané. Pred oslovenim médií chcem počuť váš názor. Odpredali ste tento pozemok danému občanovi ktorý tu vybuduje krajšie miesto zdarma pre deti?? Alebo je to ďalšia špinavá záležitosť???


Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 21.8.2019

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 19.8.2019

Mesto nič neodpredalo, nejde o majetok mesta. Mesto - aj na základe upozornení občanov - opakovane riešilo zo Slovenskou obchodnou inšpekciou (SOI) nevyhovujúci stav ihriska, keďže jeho vlastník sa oň prestal starať. Poškodené herné prvky neopravil, nekosí tu, nevyváža odpadkové nádoby. Žiadali sme Slovenskú obchodnú inšpekciu, aby uskutočnila príslušné opatrenia voči vlastníkovi a prevádzkovateľovi tohto detského ihriska.

Minulý týždeň sme zo SOI obdržali odpoveď, kde je uvedené, že nakoľko na spoločnosť ZALINA s.r.o., ako právneho nástupcu spoločnosti KUPAS s.r.o. bol vyhlásený konkurz, SOI kontaktovala správcu konkurznej podstaty za účelom vykonania nápravy vo forme opatrení na zneprístupnenie ihriska pre verejnosť. V uvedenej veci SOI naďalej koná.

Téma: Ostatné

Dobrý deň, chcela by som reagovať na článok uvedený na stránke mesta TN, pod názvom TN si pripomenie krutý august 68,písal ho p. Emil Sedláček, ,by ma zaujímalo, koľko mal p.Sedláček rokov v r.1968.
Ja som mala 15 rokov a nepamätám si, nejaké kruté zážitky z TN, viem, že za mostami vrazil tank do predajne zeleniny , mnoho tankov bolo na pozemkoch, kde je teraz OBI, Decodom,my ako deti sme nosili z domu chlapcom, ktorí nemali postarané o stravu a hovorím chlapcom,ktorí boli veľmi mladí a nevedeli z akého dôvodu sú tu.
Je mi zle, keď čítam takéto články a zvlášť v dnešnej dobe, kde píšu články ľudia, ktorí ešte v tej dobe neboli na svete. Ďakujem.

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 20.8.2019

Pán Emil Sedlačko mal v tom čase 23 rokov. To, čo bolo kruté - sa týka nádeje na lepšie a slobodnejšie časy, ktorá bola augustovými udalosťami zmarená. To, čo bolo kruté - bol ten šok, hnev, sklamanie, strach a mnoho ďalších emócií, ktoré ľudia museli spracovať a s nimi žiť. A prečo považuje tento dátum za krutý konkrétne p. Sedlačko? Môže Vám to zajtra (21.augusta) na Mierovom námestí po 17.00 h povedať osobne. Ak to naozaj chcete vedieť, príďte.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!