Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Mobilita

Dobrý večer, chcem sa opýtať do kedy treba zaplatiť parkovné? Alebo či teraz je pozostavené platenie na celom území mesta?
Lokalita Dlhé Hony

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 3.4.2020

Parkovanie je aktuálne na celom území mesta bezplatné. Tento stav potrvá až do odvolania.

Téma: Ostatné

Dobrý deň.Chcem sa spýtať ohľadom zrušenia MHD zadarmo od pondelka 6.4.2020. Prečo ked sa už nebude bezplatne jazdiť, nebudú spoje premávať ako normálne cez týždeň, ale nadalej ostanú vo víkendovom režime ? Spojov je málo a veľa ľudí chodí bežne do práce 5 dní v týždni. Ja dochádzam z Juhu a ráno je už plný bus hned na Východnej ulici a to isté býva aj o 15.35 v buse č. 1. Ked si ľudia už zakúpia lístok u vodiča, alebo aj dobijú kartu a prídu s ním do kontaktu potom už obmedzenie na víkendové busy môžte zrušiť. Dalej ma zaujíma, či potom zrušíte aj to odpáskovanie predných sedadiel aby sa mohli využívať ? Alebo ľudia vystúpia prednými dverami po zakúpení lístka a nastúpia strednými prípadne zadnými dverami ? To sa bude zdržovať každý bus potom na zastávke. Prosím o odpoved a uverejnenie mojej otázky v Infe, aby si to mohli prečítať aj ostatní ľudia . Dakujem.

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 3.4.2020

K víkendovému režimu doplní informáciu kolega z Útvaru mobility, no ubezpečujem vás, že takto obmedzený režim je i v ostatných minimálne krajských mestách. Súvisí to s tým, že došlo k uzavretiu viacerých prevádzok, obchodov, závodov, škôl a podobne. Preto nie je nutné, aby MHD jazdila v riadnom režime. Navyše, je aktuálne v Trenčíne bezplatné parkovanie, práve preto, aby ľudia, ktorí majú autá, používali na nevyhnutný presun tie. V tejto situácii je to menšie riziko nákazy, ako v hromadných prostriedkoch. Ale k víkendovému režimu sme viaceré spoje, ktoré jazdia naprieč mestom posilnili, teda aj tie, ktoré idú z Juhu.

K tým ďalším veciam, čo píšete, naďalej platí, že cestujúci majú mať rúška alebo inú ochranu tváre, prípadne aj rukavice, stále platí, aby neobsadzovali prvé rady sedadiel za vodičom. Vystupovanie z autobusov MHD bude možné len strednými a zadnými dverami.

Ak cestujúci platí cestovné v hotovosti u vodiča, je nutné, aby si pripravil vopred presnú čiastku, aby nedochádzalo ku kontaktu medzi vodičom a ním pri manipulácii s hotovosťou. Tí, čo nepoužívajú dopravné karty, si ich majú vybaviť cez e-shop SAD Trenčín - na stránke www.sadtn.sk, kde si budú môcť aj následne dopĺňať kredit. Všetko sa realizuje cez internet, bez nutnosti navštíviť klientske centrum. Karta bude cestujúcim doručená domov.

Mesto vyzýva cestujúcich, aby vklad na dopravnú kartu realizovali elektronicky alebo prostredníctvom automatu, nie osobne u vodiča autobusu.

Téma: Evidencia obyvateľstva

Prečo neoverujete podpis na doklade o žití pre dochodcov poberajucich česky dochodok.

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 3.4.2020

Nakoľko Mestský úrad v Trenčíne z dôvodu zabránenia šírenia koronavírusu bude až do odvolania vybavovať len nevyhnutné prípady (rodný list, úmrtný list). Odporúčame Vám navštíviť Klientske centrum Okresného úradu v Trenčíne, Ul. Hviezdoslavova 1, tel. 032 7411 554.

Druhou možnosťou je návšteva notára, v tomto čase už notári opäť vykonávajú svoju činnosť.

Téma: Mobilita

Dobrý deň pán Minarech.Reagujem na vašu otázku zo dňa 31.3.2020 ohľadom spoja č.6 do a z priemyselného parku.Tažko povedať koľko by využívalo tento spoj teraz,ale cestovali sme týmto spojom celkovo v autobuse asi 15-20 ludí .V stavokove vystupilo asi 3-5 ludí a v prie.parku asi 5-7 a zbytok po ceste . A čas ráno zo sihote okolo 6 a z parku okolo 15 hod. Dakujem

Odpoved:

Miloš Minarech, útvar mobility, 3.4.2020

Od pondelka 6. apríla pridávame sme dohodli s SAD Trenčín posilové spoje linky č. 6, budú premávať len v pracovných dňoch takto:

Linka č. 6 – pridáva sa spoj, ktorý odchádza zo zastávky Sihoť IV o 6:17 h do priemyselného parku,
Linka č. 6 – pridáva sa spoj, ktorý odchádza zo zastávky Sihoť IV o 15:58 h s konečnou na zastávke Zlatovská, SAD,
Linka č. 6 – pridáva sa spoj, ktorý odchádza zo zastávky Priemyselný park o 15:35 h na Sihoť IV,

Téma: Socialne veci

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať . Na základe akého nariadenia bol uzatvorený Ústav sociálnej starostlivosti DEMY v Trenčíne na Biskupickej ulici. Sú v ňom umiestnení prevážne dospelý klienti na týždňové pobyty. Nebolo by jednoduchšie nechať týchto klientov v prevádzke a nechať prevádzku otvorenú aj cez víkendy aby nehrozilo donesenie infekcie?

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 1.4.2020

DEMY nie je v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Odporúčame sa opýtať Trenčianskeho samosprávneho kraja alebo RUVZ Trenčín.

Téma: Životné prostredie

Dobrý deň, chcem sa informovať či existuje nejaký vyhláška ohľadne vzdialenosti kontajnerov na smeti od detského ihriska. Týka sa to ulice Soblahovská 61 a 59, keď sa pred 2 rokmi budovalo parkovisko, tak sa zabudlo na umiestnenie kontajnerov a dodatočne bolo stojisko vyznačené. Pri obhliadke bolo povedané, že budú umiestnené na opačnej strane a nakoniec ho vyznačili pri ihrisku. Nakoľko je to umiestnené tesne pri preliezkach, keď sa tam ukladá aj nadrozmerný odpad, tak je veľa krát na ploche ihriska a hrozi tam deťom úraz. Bol by vhodné prehodnotiť stojisko kontajnerov. Ďakujem Ročkárová

Odpoved:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia, 1.4.2020

Na umiestnenie kontajnerov sa nezabudlo. Pôvodne sa v tejto lokalite uvažovalo o vybudovaní polopodzemných kontajnerov, čo sa - žiaľ - nepodarilo. Samotní obyvatelia, ktorí boli pri budovaní parkoviska v pozitívnom smere veľmi aktívni, si sami navrhli kam kontajnery umiestniť. Vzdialenosti stojiska nádob od objektov neupravuje žiadna stavebná norma.
V prípade sporných situácií s umiestnením nádob na mestských pozemkoch máme upravené určité vzdialenosti vo VZN č. 7/2016 (čl. 6, ods. 6), ide o minim. vzdialenosti stojiska nádob od objektu na bývanie.

Téma: Mobilita

Dobrý deň. Neplánuje mesto zrušiť parkovanie zadarmo? Stalo sa presne to, kvôli čomu bolo zavedené. Na spoplatnené ulice sa vrátili autá neplatičov - čiže tých čo neplatili a doteraz parkovali tam kde to bolo zadarmo. Ďakujem

Odpoved:

Ľuboslava Sedláková, útvar mobility, 1.4.2020

Mestské zastupiteľstvo dňa 23. marca schválilo uznesenie (9/2020), podľa ktorého sú vodiči oprávnení v zóne s plateným státím parkovať na vymedzených úsekoch miestnych komunikácií v čase doby spoplatnenia bez úhrady parkovného a to od 24. marca až do odvolania mimoriadnej situácie vyhlásenej uznesením vlády Slovenskej republiky.
Odo dňa, ku ktorému bude odvolaná mimoriadna situácia, sú vodiči parkujúci motorové vozidlo v zóne s plateným státím na vymedzených úsekoch miestnych komunikácií v čase doby spoplatnenia povinní riadne uhradiť parkovné v zmysle platného cenníka.

Téma: Majetok mesta

Dobrý deň,môžte dať vedieť,čo sa chystá na ulici Zelnica? Na ceste vyznačujú inžinierske siete , dohadujú sa, čo kadiaľ pôjde a ked som sa ich pýtala, tvrdia, že nič rozkopávať neidú. Vie o tom mesto?

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 1.4.2020

V Kubrej sa chystá pokládka vysokorýchlostných optických sietí pre domácnosti spoločnosťou Slovak Telekom. Vytyčovanie sietí pravdepodobne súviselo s touto činnosťou.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!