Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Životné prostredie

V Harmonograme cistenia ulic nie je Horne Orechove. Neviem,ci len vypadlo nedopatrenim alebo sa s cistenim ulice v Hornom Orechovom nepocita. Dakujem za odpoveď

Odpoved:

Rastislav Kubica, správca miestnych komunikácií, 14.5.2021

Orechové je v harmonograme čistenia, po ukončení celkového čistenia podľa harmonogramu, budú nasledovať tzv. dorábky. Ak sa stalo, že vaša komunikácia nebola vyčistená, bude zaradená do dočistenia.

Téma: Majetok mesta

Dobrý deň,
prečo nie sú natreté červeno-biele zábradlia v okolí križovatiek v centre mesta ?
Námatkovo:
- zábradlie pri križovatke pri hoteli Elizabeth
- zábradlie pri štatistickom úrade a ďalšie v intraviláne mesta
Všetky sú úplne hrdzavé, vizitka pre návštevníkov mesta, ktoré má ambície stať sa kultúrnym mestom Európy. Predpokladám, že náklady na natretie sú zanedbateľné, chce to len chcieť.

Ďakujem za Vaše stanovisko v uvedenej veci.
Juraj Š.

Odpoved:

Rastislav Kubica, správca miestnych komunikácií, 14.5.2021

Zábradlia budeme vymieňať v septembri čiastočne za nové a ďalšie budeme natierať.

Téma: Majetok mesta

Dobrý deň, otázku som položila už 23.4. doteraz bez odpovede. Kedy bude otvorená mestská plaváreň? Oveľa menšie mestá ako sú Bánovce n/B, Považská Bystrica, Púchov.... majú dávno otvorené. Opatrenia sú uvoľnené počet detí v 1 dráhe 4 z jedného klubu. Plávanie je ideálnym športom a regeneráciou pre deti aj dospelých hlavne po covide. Krajské mesto kedysi mesto športu. Podporuje mesto aj iné ako futbal a hokej: Ďakujem

Odpoved:

Róbert Buchel, správca krytej plavárne, 14.5.2021

Mesto Trenčín sa riadi pokynmi vydávanými RÚVZ Trenčín a COVID automatom a podľa toho sa aj otvárajú jednotlivé prevádzky a športoviská. Na základe týchto skutočností je v súčasnej dobe absolútne nerentabilné mestskú plaváreň otvárať. Situácia sa však mení každým týždňom. O všetkých zmenách budeme včas informovať na webe mesta.

Téma: Mestská polícia

Dobrý deň. Poprosím Vás o pravidelnú kontrolu ulice továrenskej. Odkedy sa zmiernili opatrenia a ľudia sa začali znovu voľne pohybovať tak sa zase z našej ulice stalo parkovisko. Pritom na Zlatovskej pribudlo niekoľko nových miest. Je teraz 11:30 a máme tu plnú ulicu áut. Zase sa tu auta nevedia vyhnúť na našej už aj tak úzkej ceste. Prosím vás o pomoc.

Odpoved:

Zdeno Marousek, mestská polícia, 14.5.2021

Dodržiavanie dopravných predpisov na Továrenskej ulici pravidelne kontrolujeme a, samozrejme, v kontrolách budeme naďalej pokračovať. Na základe Vášho podnetu zvýšime počet kontrol. Prosím, pre možné zvýšenie kontrol, predneste túto požiadavku aj Policajnému zboru SR. Ďakujeme.

Téma: Ostatné

Dobrý deň , chcem sa spýtať,či by bolo možné opraviť rozbitý chodník na autob.zastávke Opatovská ul., pri Unicentre, ďakujem za kladné vybavenie

Odpoved:

Miroslav Vitáloš, Mestské hospodárstvo a správa lesov, 14.5.2021

Opravu chodníka na autobusovej zastávke, Opatovská ul., pri Unicentre zaradíme do návrhu výkonu opráv miestnych komunikácií.

Téma: Mobilita

Dobrý deň prajem. Hlavný chodník v areáli cintorína smerom od Saratovskej ulice, kadiaľ jazdia autá na novú časť cintorína, je vo veľmi zlom stave. Úsek od vstupnej brány je dlhý cca 60 m. Návštevníci a starší občania majú problém chodiť po tomto chodníku. Dal by sa povrch tejto cesty opraviť?
Ďakujem veľmi pekne.

Odpoved:

Benjamín Lisáček, vedúci útvaru interných služieb, 14.5.2021

Chodník sme zaradili do poradovníka opráv.

Téma: Dane a poplatky

Dobry den. Chcel by som umiestnit reklamne acko na chodnik na namesti sv Anny. Kde sa mam obratit?

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 14.5.2021

Reklamné "áčka" už niekoľko rokov nepovoľujeme.

Téma: Dane a poplatky

Dobrý deň, chcem si kúpiť parkovaciu kartu , ale nemôžem, lebo som bol upozornený, že mám nedoplatok na dani z nehnuteľností za rok 2020. Čo viem, že nieje pravda. Kontroloval som si to v mojej banke a v roku 2020 mám všetko vyplatené. Vaša pracovníčka mi povedala mám nedoplatok 24,67 € z dane nehnuteľnosti. Som dôchodca a premňa je veľa aj takáto suma. A nemám rád dlžoby. Na koho sa mám obrátiť, aby mi to objasnil. Ďakujem a prajem pekný deň.

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 14.5.2021

Kolegovia s Vami Váš podnet riešili telefonicky. Ak by ste mali ďalšie otázky, nech sa páči, napíšte.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!