Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Obchod a služby

Dobrý deň, chcem sa opýtať, môžu ísť na krytú plaváreň aj ľudia pod 15 rokov? (bez dozoru osoby, ktorá má občiansky preukaz)

Odpoved:

Róbert Buchel, správca krytej plavárne, 22.10.2018

Nie, na krytú plaváreň môžu ísť bez dozoru len ľudia nad 15 rokov.

Téma: Mobilita

Chcem sa informovať na semafory na križovatke gen. M. R. Štefánika a Kukučínova ulica. V ranných hodinách tam vždy nezmyselne stojím každý deň. Málokedy sa stane že aspoň jedno auto počas toho dlhého intervalu z Kukučínovej ulice prejde. Počas dňa si tieto semafóry žijú vlastnym životom bez čo i len približnej synchronizácie s následnými semaformi. Uvažuje niekto z kompetentných o prehodnotení tohto režimu alebo o zmene v organizácii dopravy?

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 22.10.2018

Problémom cestnej svetelnej signalizácie je prebiehajúca rekonštrukcia plynovodu na Kukučínovej ulici. Cesta bola rozkopaná, čím bola odstránená indukčná slučka z vozovky - t.j. zriadenie detekujúce prítomnosť čakajúceho vozidla v križovatke. Semafor preto funguje v núdzovom režime. Rekonštrukcia je pred dokončením a len čo to bude možné, plynári osadia indukčnú slučku.
Synchronizácia s nasledujúcimi semaformi na ul. Kragujevackých hrdinov a pri hoteli Elizabeth v súčasnosti nie je možná. Toto svetelné zariadenie bolo vyrobené ešte v 90-tych rokoch minulého storočia a nie je schopné komunikovať so žiadnou z okolitých križovatiek. Mesto dalo vypracovať projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu svetelnej signalizácie na týchto a ďalších križovatkách tak, aby v budúcnosti bolo možné zaviesť zelenú vlnu centrom mesta. Finančne je to však veľmi náročná záležitosť - preto je zavedenie synchronizácie križovatiek otázkou až niekoľkých budúcich rokov.

Téma: Mobilita

Rád by som vedel, prečo obyvatelia Juhu neboli vopred informovaní o zmenách v organizácii dopravy v smere na Juh, napríklad o tom, že ľavý pruh bude slúžiť ako odbočovací na ul. Saratovská.. Dnes podvečer ma arogantný vodič, idúci v ľavom pruhu, pokračujúci na ul gen. Svobodu, takmer odstrelil z cesty. Takisto nechápem, prečo bol zrušený odpočovací pruh na ul. M. Bela pri Slovenskej sporiteľni.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 22.10.2018

O pripravovaných zmenách v organizácii dopravy sa za posledné 2 roky hovorilo niekoľkokrát na Výboroch mestskej časti Juh, na Komisii životného prostredia, dopravy, investícií a územného plánovania a tiež na Cyklokomisii pri Mestskom zastupiteľstve. Všetky tieto orgány mesta Trenčín sú verejné.
Odbočovací pruh na ul. Mateja Bela bol zrušený z troch dôvodov:
- zvýšiť počet parkovacích miest na ul. Gen. Svobodu,
- zabrániť kolíziám na priechode pre chodcov v danej križovatke, kedy vozidlá v jednom pruhu zastavili prechádzajúcemu chodcovi, no v druhom pruhu nie,
- vytvoriť priestor na cyklistický pruh z kruhového objazdu pod Juhom smerom na sídlisko v čo najväčšej dĺžke.
Ešte na doplnenie - budú tu ešte nastriekané šípky.


Téma: Školstvo, vzdelávanie

Dobry den, rada by som sa dozvedela, ci do materskych skolok zriadenych mestom beriete aj nezaockovane deti. Pocula som o viacerych pripadoch, kedy to biomatky dokazali uhrat a ich deti navstevuju predskolske zariadenia. Ako je to mozne? Kto to kontroluje?

Odpoved:

Rastislav Masaryk, riaditeľ Školských zariadení mesta, m.r.o., 18.10.2018

Prijatie dieťaťa do materskej školy nesmie byť podmienené tým, či je zaočkované alebo nie, a to aj napriek tomu, že očkovanie u nás je povinné. Napriek tomu, že na žiadosti o prijatie dieťaťa do materskej školy máme údaj o očkovaní dieťaťa, ktorý potvrdzuje ošetrujúci lekár, údaj o neočkovaní nemôže byť dôvodom na neprijatie dieťaťa do materskej školy.

Téma: Mobilita

Dobrý deň, pred pár týždňami bol zo staveniska "Byty Zlatovská" urobený provizórny, štrkom vysypaný výjazd na Kožušnícku ulicu. Výjazd vedie krížom cez chodník, na ceste pri chodníku sa povaľujú brvná a úlomky z paliet, ktoré akože majú pomáhať nájazdu. Chodník je už teraz popraskaný, a všetka premávka ťažkých stavebných strojov na stavenisko a z neho vedie cez Kožušnícku ulicu. Má stavebník pre tento výjazd povolenie? Neplatí v tomto prípade pre Kožušnícku ul. zákaz vjazdu pre nákl. vozidlá do 3,5t? Dokedy bude táto situácia trvať? Ďakujem.

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 18.10.2018

Majú povolenie na dočasný vjazd do konca novembra 2018. Vzniknuté závady bude musieť stavebník odstrániť do kolaudácie.

Téma: Kultúra

Dobrý deň! Kedy sa divadelné podujatia vrátia späť do ODA? Nedá sa dohodnúť s armádou, že by ODA prešla pod mesto?

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 18.10.2018

Ak bude platiť vyjadrenie ministerstva obrany, kultúra by sa mohla vrátiť do divadelnej sály Posádkového klubu (bývalá ODA) v lete. Čo sa týka prevodu majetku - Ministerstvo obrany SR sa nechce vzdať tohto objektu.

Téma: Mobilita

Dobrý deň! Ktoré nové cyklotrasy sú v najbližšej dobe prakticky realizovateľné a kedy?

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:, 18.10.2018

V budúcom roku sa budú realizovať cyklotrasy na uliciach Karpatská a Kasárenská. V tomto čase čakáme na rozhodnutie o pridelení financií na cyklotrasy na uliciach Zlatovská, Ľ. Stárka a Piešťanská.

Téma: Mobilita

Dobrý deň! Prečo sa pri oprave cesty Generála Svobodu nezrušil stredný ostrovček a namiesto neho sa nespravili cyklopruhy v oboch smeroch?

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 18.10.2018

Na vyznačenie cyklopruhov nie je potrebné odstraňovať stredový ostrovček. Cyklopruhy dnes už predznačovali.

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:
V stredovom páse budú vysadené cibuľoviny samostatne i cibuľoviny v kombináciii s trvalkami a tiež vyššie stromy.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!