Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Školstvo, vzdelávanie

Chcem sa opýtať,či pri rekonštrukcii chodníkov v ms niva bol stanoveny nejaký termín ukončenia prác? Neskutočné sa to vlečie, takáto rekonštrukcia menšieho rozsahu mohla byť hotová oveľa skôr. Pracovníkov,ktorí to majú robiť,nie je vôbec vidno. Ak zaprší, budú deti a rodičia chodiť do a zo škôlky po blate.

Odpoved:

Dominik Gallo, útvar investícií, 21.10.2021

Termín na zhotovenie diela je pevne daný – 5 týždňov (spolu aj s akciami ,,spevnená plocha za Perlou“ + „vjazd bytový na Gagarinovej ul.“). Práce napredujú v zmysle dodržania daného termínu. Predpokladám, že spevnené plochy budú dokončené v priebehu budúceho týždňa.

Téma: Životné prostredie

Dobrý večer. Dńa 2.9.2021 som zadala sťažnosť na hluk z klimatizačného zariadenia zo školky na Šafárikovej ulici. Do dnešného dňa som nedostala odpoveď na riešenie nášho problému. Prvý krát to bolo zaevidované pod číslom 19 334 pod ostatné. My hluk počujem 24 hodín denne, čo vyžaduje okamžité riešenie.
Ďakujem za kladné riešenie nášho problému.


Odpoved:

Beáta Bredschneiderová, útvar stavebný a životného prostredia, 21.10.2021

Prijali sme opatrenia = zaškolili a upozornili sme zamestnancov škôlky, aby rekuperáciu používali iba v prevádzkových hodinách a mimo prevádzkových hodín zariadenie vypínali. Ak sa situácia bude opakovať, prosím - dajte nám vedieť!

Téma: Ostatné

Dobrý deň,
chcem sa spýtať na investičnú akciu cyklotrasa Záblatská. Všimol som si, že v dôsledku výstavby museli byť posunuté pouličné lampy do areálu cintorína Záblatie. Chcem sa spýtať, že ak už bolo rozhodnuté, že sa nebudú kupovať nové pouličné lampy, prečo tie staré nie sú aspoň natreté novým náterom (javia známky korózie, jedna z nich už bola poškodená (viď príloha obr. číslo DSC0266 ) a v podstate pôsobia ako päsť na oko? Prečo sa neaplikovalo led osvetlenie na spomínané lampy? Prečo jedna z premiestnených lámp bola umiestená priamo medzi tuje (viď obr. DSC0261), kde bude značne obmedzená jej svetelná vlastnosť? A prečo jedna z nich (t.j. tá v prílohe pod označením DSC0261) ani nesvieti?
Ďakujem za odpovede.

Odpoved:

Ján Korienek, vedúci útvaru investícií, 21.10.2021

Stavba ešte nie je ukončená a ani prevzatá. Situáciu riešime.

Téma: Ostatné

Dobrý deň, aj keď už nie som obyvateľka Trenčína (bývala som tu s prestávkou viac ako 40 rokov), chcela by som sa opýtať, či by nebolo možné v dňoch, keď sú naozaj horúce dni, v nočných hodinách zavlažovať cesty v meste, vzduch by sa ochladil a možno by sa ľuďom lepšie dýchalo a spalo.
Kedysi ("za komunistov") toto mesto vykonávalo. Viem, že teraz je mesto väčšie a sú iné podmienky ako kedysi, ale či by nad tým mestskí poslanci aspoň neuvažovali.
Ďakujem

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 21.10.2021

V lete sme nezavlažovali cesty, pre ľudí boli v meste osviežovače na Mierovom námestí, v átriu, plus fontány a pitné fontánky. Kedysi sa vodou plytvalo, dnes ňou musíme šetriť.

Téma: Cestovný ruch

Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadne hluku na ulici Halalovka 55, mreža cez cestu. Prejazdom áut opäť bucha, nemožno si okno otvoriť a pracovať cez homeoffice. Dalo by to nejako riešit ? Viacerí spoluobčania majú s tým problém. Ďakujem za pochopenie a skoré riešenie problému. S pozdravom

Odpoved:

Roman Jaroš, riaditeľ Mestského hospodárstva a správy lesov, 20.10.2021

Situáciu preveríme a urobíme nápravu. Ďakujeme za podnet.

Téma: Obchod a služby

Dobrý deň,
Chcel by som sa spýtať, či tento rok mesto zriadi ľadovú plochu na Štúrovom námestí.
Ďakujem

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 20.10.2021

Žiaľ, ani v tomto roku nebude mobilná ľadová plocha na Štúrovom námestí osadená.

Téma: Ostatné

Dibry den prajem chcela by som sa spytat kde a ako sa mozeme dozvediet ci niekto preberie pacientov dr.Novotovej uz tu bola ta otazka viem len deti zacinaju ochorievat ako aj moj syn a nikto nas vziat nechce lebo maju plne stavy a nespadame do obvodu da sa ist len na pohotovost.Isto vela rodicov potrebuje tuto informaciu co najskor doktorka neordinuje uz skoro 2 mesiace to budu.Vystavia mi na pohotovosti potvrdenie do skoly pre syna a pripadnu OCR ku ak bude treba?Pretoze to vystavuje vseobecny doktor dakujem za odpoved

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 20.10.2021

Uvádzame odpoveď Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý má v kompetencii túto vec:

Trenčiansky samosprávny kraj, odbor zdravotníctva a sociálnej pomoci oznamuje občanom, že MUDr. Irena Novotová na vlastnú žiadosť ukončila prevádzkovanie všeobecnej ambulancie pre deti a dorast k 30.9.2021. Poskytovanie zdravotnej starostlivosti malo byť zabezpečené novým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, čo sa však nepodarilo. Lekárka, ktorá mala prevziať zdravotný obvod a pacientov po MUDr. Irene Novotovej oznámila Trenčianskemu samosprávnemu kraju, že nebude žiadať o vydanie povolenia na prevádzkovanie neštátnej všeobecnej ambulancie pre deti a dorast a zdravotný obvod nepreberá.
Trenčiansky samosprávny kraj momentálne komunikuje s poskytovateľmi všeobecnej ambulantnej starostlivosti pre deti a dorast ohľadne prerozdelenia zdravotného obvodu medzi existujúcich poskytovateľov. Žiaľ, nového poskytovateľa všeobecnej ambulantnej starostlivosti pre deti a dorast nateraz nie je možné zabezpečiť pre kritický nedostatok lekárov pediatrov v systéme zdravotnej starostlivosti.
Zdravotná dokumentácia poistencov z uvedenej všeobecnej ambulancie pre deti a dorast bola prevzatá lekárom Trenčianskeho samosprávneho kraja a momentálne sa nachádza v úschove na Úrade TSK. Na základe vyžiadania je postupne zasielaná do ambulancie nového poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, s ktorým pacient, resp. jeho zákonný zástupca uzatvoril dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Zdravotnú dokumentáciu je možné vyžiadať si na tel. č. 032/65
55 151 alebo 032/65 55 155. Informácie sú zverejnené na webovom sídle Trenčianskeho samosprávneho kraja: https://www.tsk.sk/zdravotnictvo/ambulantne-zdravotnicke-zariadenia/trencin/vseobecna-ambulancia-pre-deti-a-dorast-mudr.-irena-novotova-trencin-mudr.-irena-novotova.html?page_id=124389

Ak máte problém s uzatvorením dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti z dôvodu, že poskytovatelia, ktorých ste oslovili odmietajú uzatvoriť takúto dohodu, môžete písomne alebo telefonicky kontaktovať Trenčiansky samosprávny kraj, odbor zdravotníctva a sociálnej pomoci so žiadosťou o určenie poskytovateľa všeobecnej ambulantnej starostlivosti pre deti a dorast pre Vaše dieťa.
Kontakty: zdravotníctvo@tsk.sk, 032/65 55 150, ako aj vyššie uvedené telefónne čísla 032/65 55 151 alebo 032/65 55 155.
Formulár na vyplnenie: https://www.tsk.sk/elektronicke-sluzby/urcenie-poskytovatela-zdravotnej-starostlivosti-obcanovi/ziadost-o-urcenie-poskytovatela-zdravotnej-starostlivosti-obcanovi.html?page_id=388712

Téma: Majetok mesta

Dobrý deň,
chcel by som požiadať o urgentné vyčistenie kanalizačných vpustov na miestnej komunikácií Dolné Pažite od križovatky s ulicou Sigôtky po ulicu Pod privádzačom, keďže z niektorých vpustov rastie tráva a tým pádom neplnia svoju funkciu dostatočne. Zároveň by som sa chcel spýtať na rozkopávku od spoločnosti Betonic na Hanzlíkovskej ulici, ktorá nevrátila komunikáciu do pôvodnej podoby, ale namiesto toho tam aplikovali "krivý betónový povrch". Chcem sa spýtať dokedy a či vôbec má táto rozkopávka povolenie a kedy dôjde k návratu komunikácie do pôvodného stavu? Chcem sa spýtať, že či sú na mestskom webe zverejnené povolenia rozkopávok miestnych komunikácií, tak ako to bolo v minulosti?
Ďakujem za odpovede.

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 20.10.2021

Táto komunikácia je cestou III. triedy a je v správe TSK. Váš podnet im prepošleme.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!