Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Životné prostredie

Dobrý večer , chcem sa opýtať ako je to s kosenim trávy na hrádzi od zimného štadióna po ul . Armadnu .


Odpoved:

Peter Kadák, Mestské hospodárstvo a správa lesov, oddelenie verejnej zelene, 12.6.2024

Pozemky okolo hrádze sú v správe Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP). Mestský pozemok je pravá strana od konca garáži po novú bytovku a tá sa pravidelne kosí v rámci kosenia mestskej časti Sever.

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ:
Váš podnet sme preposlali SVP, tu je ich reakcia:
"Pracovníci SVP začali s kosbami v uplynulých dňoch."

Téma: Ostatné

Čoraz viac ľudí je nespokojných s úpravami liniek podľa návrhu od 1. septembra. Úplne je odignorovaná Soblahovská ulica. Konkrétne aj linka 25. Je absurdné že pre tolko ľudí čo býva v panelákoc nebude zastávka od cintorína až po kruháč. na Soblahovskej. Najbližšia má byť na Dlhých Honoch . Čo jje absolutne nevyhovujúce pretože tu bývajú prevážne starší ľudia. A okrem toho zrušíte spoje pre pracujúcich v obchodoch Laugarícia. Má to nejakú logiku ? Toto je vylepšenie ? Pre koho ? Alebo to robí niekto čo Trenčín nepozna ? A info má len z počítača ?

Odpoved:

Michal Mazánik, Doprava na Považí, 12.6.2024

Okrem Vášho podnetu zatiaľ evidujeme iba 1 ďalší podobný podnet. Cieľom zmeny trasy linky 25 je zrýchlenie spojenia z Juhu do OC Laugaricio, bez kľukatej trasy cez Inoveckú, Soblahovskú a Legionársku ulicu. Tejto zmene predchádzala dôkladná analýza dát z automatických sčítačov cestujúcich, ktorá preukázala, že linku 25 v drvivej väčšine využívajú práve cestujúci z Juhu, zatiaľ čo počty cestujúcich z Inoveckej a Soblahovskej ulice sú výrazne nižšie. Zastávku na Soblahovskej ulici, 28. októbra, využívajú cez voľné dni, kedy je do OC Laugaricio pochopiteľne najsilnejší dopyt, priemerne necelí dvaja cestujúci na spoj.

Obyvatelia zo Soblahovskej ulice môžu využiť presun na zastávku MHD Dlhé Hony, ktorá je od zastávky 28. októbra vzdialená 400 metrov, čo predstavuje približne 4-5 minút chôdze.

Pre zaujímavosť uvádzam, že aj ja, ako spoluautor novej koncepcie MHD Trenčín, bývam neďaleko Soblahovskej ulice, pre cesty do OC Laugaricio využívam zastávku Dolný Šianec. Pri tvorbe novej koncepcie však nevychádzame zo subjektívnych preferencií jednotlivých cestujúcich, ale snažíme sa vytvárať riešenia, ktoré budú vyhovovať čo najviac cestujúcim - tak je to aj v prípade linky 25. Cestu do OC Laugaricio mierne predĺžime obyvateľom z okolia Soblahovskej ulice, zároveň ale skrátime cestovný čas obyvateľom z Juhu, ktorí tvoria absolútnu väčšinu cestujúcich na linke číslo 25.

Téma: Mobilita

Bude sa dať nabiť DK v autobuse ,tak ako doteraz

Odpoved:

Michal Mazánik, Doprava na Považí, 12.6.2024

Dobitie kreditu na červené dopravné karty MHD bude možné, tak ako doteraz, na predajnom mieste dopravcu Transdev na Palackého ulici, v e-shope spoločnosti Transdev alebo v autobuse u vodiča (u vodiča až od 10€). Nakoľko dobíjanie u vodiča spôsobuje zdržanie MHD, prosíme Vás prednostne o využitie predajného miesta alebo e-shopu.

Téma: Rozvoj mesta

Dobrý deň, prosíme o okamžite zaistenie stojky na hojdačke na ihrisku v Opatovej.

Odpoved:

Ján Cingálek, Mestské hospodárstvo a správa lesov, 12.6.2024

Túto vec máme v riešení na základe našich obhliadok. Náhradný diel (stojka) je objednaný, čakáme na jeho dodanie.

Téma: Majetok mesta

dobrý deň, pred určitým časom bola avizovaná rekonštrukcia detského ihriska v mestskej časti Opatová. Je známy konkrétny termín alebo sa od tejto rekonštrukcie úplne upustilo?

dakujem.

Odpoved:

Ján Korienek, vedúci útvaru investícií, 12.6.2024

Projektová dokumentácia je vypracovaná, na stavbu je vydané právoplatné stavebné povolenie, ale nie sú na v tohtoročnom mestskom rozpočte schválené finančné prostriedky.

Téma: Životné prostredie

Dokedy sa budú naše domy otriasať v základoch pri prejazde autobusov poháňaných plynom ?

Odpoved:

Miloš Minarech, útvar mobility, 12.6.2024

Zmluva s aktuálnym dopravcom je podpísaná do roku 2032.

Téma: Majetok mesta

Dobrý deň, na ulici Jána Halašu, v zákrute ako je stojisko polopodzemych kontajnerov je jedna z troch bio nádob dosť prasknutá. Poprosíme o výmenu. Ďakujem.

Odpoved:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia, 11.6.2024

Požiadavku na výmenu poškodenej bionádoby sme odoslali na zberovú spoločnosť. Ďakujeme za podnet.

Téma: Školstvo, vzdelávanie

Dobrý deň, otázka priamo na primátora, viete vysvetliť zásah polície v poobedňajších hodinách na ZŠ Bezručova "x dní" do zadu... rodičia ktorých deti navštevujú uvedenú školu, by mali vedieť čo v nej pán riaditeľ "vystrája" a údajne nie prvý krát...tak ako to je pán primátor...nehanbite sa ani trochu???
Ďakujem
Trencan

Odpoved:

Ivan Pavlík, riaditeľ ZŠ, Bezručova, 11.6.2024

Na otázku neviem dať žiadne vysvetlenie. O nijakom zásahu polície neviem, ani som nebol nikým o podobnej aktivite informovaný. O vystrájaní pána riaditeľa tiež nemám vedomosť.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!