Prejsť na hlavný obsah

Verzia pre tlač

Otázky a odpovede

Zodpovedané otázky


Téma: Mobilita

Dobry den, ja Vas ziadam, aby ste ihned ukončili parkovanie vozidiel pred vchodom zapadna 8 az 10, a na chodniku so zltou ciarou vedla vchodu. Presov nas musi poucit. Dakujem a s pozdravom Richard.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 11.12.2019

Zamestnanci mestského úradu tam neparkujú, takže im neviem prikázať, aby tam neparkovali. Žltá čiara značí zákaz zastavenia, pokiaľ tam vozidlá parkujú, je treba na nich privolať hliadku Mestskej polície na bezplatné tel. číslo 159.

Zdeno Marousek, mestská polícia:
Mestská polícia v rámci možných kapacít zabezpečuje kontrolou parkovania aj toto problémové miesto na sídlisku Juh. Je nepochopiteľné, že stále sa nájdu vodiči, ktorí ignorujú dopravné predpisy. Týmto Vás prosím, podozrenie na priestupok v doprave môžete bezprostredne ohlásiť aj na bezplatnú linku mestskej polície č. 159, prípadne na linku policajného zboru č. 158. Ďakujem.

Téma: Životné prostredie

Pochvala za úpravu chodnika na Bratislavskej ulici, resp. navrátenie do pôvodného stavu, chybičkou krásy zostáva polorozpadnutné zábradlie a zarastenie teraz uz suchým porastom, ktorý už zasahuje do chodníka v úseku od zastávky autobusov pred Lidlom smerom do mesta po prvú križovatku.
.

Odpoved:

Roman Jaroš, riaditeľ Mestského hospodárstva a správy lesov, m.r.o., 11.12.2019

Odstránenie cestnej zelene sme objednali a plánujeme aj opravu poškodeného zábradlia v tomto úseku, ak nám to počasie dovolí.

Téma: Mobilita

Dobry den, zriadenim obytnej zony na Povazskej by v tejto zone mali platit aj pravidla pre motorove vozidla, tj. aj zakaz statia. Auta tam vsak stoja stale rovnako ako doteraz, na lavej strane ulice, po celej jej dlzke. Toto pracovnici MP toleruju?

Odpoved:

Zdeno Marousek, mestská polícia, 11.12.2019

Žiadame o trpezlivosť pri zmenách dopravného značenia v tejto lokalite. V súčasnosti je už osadená dopravná značka ,,Obytná zóna“, ale ešte bude realizované striekanie vodorovného dopravného značenia. Momentálne čakáme na vhodné počasie. Po dokončení všetkých úkonov bude plánovaná kontrolná činnosť aj v tejto lokalite.

Téma: Ostatné

Dobrý deň,
chcem touto cestou upozorniť na uvoľnený poklop kanalizačnej vpuste na Šoltésovej ulici vedľa hotela Magnus a zároveň požiadať o nápravu. Poklop vydáva nadmerný hluk pri prejazde automobilov, čo obťažuje obyvateľov v okololitých bytových domoch. Kto má na starosti riešenie takýchto problémov a kedy môže byť vykonaná náprava? Ďakujem.

Odpoved:

Tomáš Mihálik, správca miestnych komunikácií, 11.12.2019

Ďakujeme za podnet, poklop na Šoltésovej ul. sme zaradili do opráv.

Téma: Mobilita

Dobrý deň, v najnovšom "Pardone" je článok, ako sa plánuje kúpiť starý železničný most od ŽSR za 1€ a jeho následné využitie na "turistické účely" v zmysle "Trenčianska Eiffelovka" a podobné záujmy určitých skupín na investovanie. Áno prikláňam sa aj za cestovný ruch, ale ruku na srdce: "máme betónový cestný most cez Váh v dezolátnom stave, kde sa každoročne len lepia záplaty v podobe kúskov asfaltu na povrchu cesty.. Ako viem most je v dezolátnom stave , čo sa statiky týka, prečo neporiešiť rekonštrukciu tohto mosta, dočasným odklonom aspoň jedného pruhu na železničný a postupne starý betónový rekonštruovať??? Alebo najskôr musí betónový spadnúť, aby sa niečo začalo riešiť? Hlavne , že bude v TN Eiffelovka. ktorou budeme známy po celom svete a možno budeme známi aj spadnutým mostom ako Taliani minulý rok spadnutým Morandiho mostom. Nebolo by len lepšie tento náš Trenčiansky železničný most využiť najskôr ako pomoc pri rekonštrukcii, alebo stavbe nového cestného mostu a následne potom na využitie železničného mosta pre turistov??? Určite máme veľa šikovných projektantov, či architektov, ktorý by vedeli prepojiť dočasne železničný most s cestnou komunikáciou na jednej i druhej strane Váhu. Alebo sú už miestečka na biznis na železničnom moste už "rozdané" ??? Poslanci, radnica, architekti, návrhári, občania - porozmýšľajme ako kreatívne poriešiť tento problém 2 in1.
Verím, že tento príspevok nebude vymazaný ako nepohodlný. a nevhodný.

Odpoved:

Martin Beďatš, hlavný architekt mesta, 11.12.2019

Invektívy o tom, či sú už biznis miestečka na moste rozdané, sú úplne zbytočné. Neviem, čo viete o vízii mosta – ak je pre Vás umiestnenie kaviarne, palacinkárne a podobných funkcií na moste iba záujmom určitých skupín na investovanie, tak mi je veľmi ľúto, že nerozumiete ako funguje kvalitný verejný priestor. Tejto téme sa venujem deviaty rok a viackrát som verejne prezentoval, prečo nie je možné autá pustiť na žel. most. V skratke – už len preto, aby nevznikli v najlukratívnejších miesta centra pri rieke dve parádne križovatky – ale aj tak to nie je realizovateľné (našťastie). Cestný most patrí SSC (štátu) a veľmi intenzívne rokujeme o jeho rekonštrukcii – zatiaľ veľmi pozitívne. Príprava rekonštrukcie výrazne v poslednej dobe pokročila. Ak máte záujem, pozrite si prezentáciu z marca 2017 – nech sa páči link:
https://trencin.sk/samosprava/uzemne-planovanie/trencin-si-ty/

Téma: Mobilita

“Gratulujem” k novému “kruhovému objazdu” v križovatke ulíc Brnianska-Zlatovská. A teda zaujíma ma, či to už je konečný stav realizácie? Bol sa tam niekto zodpovedný previezť? Asfalt je krivý, na výjazde smerom k ulici Ľ. Stárka je vyššie ako celá križovatka a teda vyzerá to hrozne. Môžem vedieť aké boli náklady na realizáciu a či Dopravný inšpektorát PZ SR už odobril používanie tejto križovatky v tomto stave?
Neberte to len ako kritiku, tá križovatka opravu a kruhový objazd potrebovala, ale takýto paškvil mi príde ako vyhodené peniaze...

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 11.12.2019

Treba si uvedomiť, že táto križovatka je dočasným riešením (možno na 5-10 rokov) za pomerne málo financií. Účelom bolo čo najrýchlejšie vyriešiť komplikovanú dopravnú situáciu. Stavba sa realizovala bez prekládok inžinierskych sietí, a to najmä kanalizácie DN 2200 (s priemerom 2,2m), ako aj bez výkupu susedných pozemkov, asanácii okolitých stavieb a pod. Uvedomujeme si, že stav pôvodného asfaltu nie je dobrý ani v križovatke a ani v priľahlých komunikáciach Brnianska a Zlatovská. Vzhľadom na fakt, že tu budú prebiehať v najbližších rokoch rekonštrukcie inžinierskych sietí (plyn, voda), bolo by nehospodárne vynakladať finančné prostriedky na výmenu hornej vrstvy vozoviek.
Lokálne opravy výtlkov budú zrealizované najneskôr na jar pracovníkmi Mestského hospodárstva a správy lesov, m.r.o.
Stavba zatiaľ nebola kolaudovaná - nie je dokončená - na jar sa budú dorábať terénne úpravy - ide teda stále o stavbu. Dopravný inšpektorát súhlasil s prejazdom vozidiel cez stavenisko.
Áno asfalt smerom k ulici Ľ. Stárka je vyvýšený, nakoľko všetky okolité cesty sú vyspádované práve na toto miesto. Bez vyvýšenia by sa tu tvorila obrovská mláka. Vyvýšenie zabezpečuje odtok vody do kanalizačných vpustov. Vyvýšenie v okružných križovatkách nie je nič výnimočné u nás ani vo svete - v Trenčíne je takýchto vyvýšení niekoľko aj keď možno nie sú voľným okom tak viditeľné.

Téma: Mobilita

Bolo by možné upraviť spomalovač na križovatke Karpatská - Rybárska? Keďže šoféri obchádzajú tento spomalovač v protismere, vôbec nezvyšuje bezpečnosť, ale skôr znižuje. Robia tadiaľ myšičky. Tiež nechápem, kto navrhol dať tieto polgule až k obrubníkom, cyklista nemá šancu cez tento spomalovač prejsť. Vhodnejší by podľa mňa bol bežný spomalovací pruh v celej šírke vozovky, s vynechaním priestoru pre cyklistov od krajnice.
S napojením cyklotrasy Karpatská ku Keramoprojektu sa nepočíta? Ďakujem.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 11.12.2019

Spomaľovač sa bude upravovať pravdepodobne v apríli 2020 po skončení obdobia zimnej údržby.

Téma: Mobilita

Chcel by som sa spýtať, či sa pripravuje cyklotrasa aj po ulici Brnianska, od Bratislavskej k hrádzi. Keďže od Záblatia je jeden chodník určený pre cyklistov, za kruháčom je Brnianska dostatočne široká na obojsmernú cyklotrasu. Od Zlatovskej ďalej k hrádzi, je ale cesta v dezolátnom stave a velmi nebezpečná pre cyklistov aj auta. Je aj priúzka. Táto cyklotrasa je veľmi potrebná, aby sa ľudia zo Zlatoviec, Záblatia a Nových Zlatoviec bezpečne dostali na novú Vážsku cyklomagistrálu, ktorá bude ústiť pri novom cestnom moste, úsek NM-TN, ale aj na novú cyklotrasu Zlatovská - Bratislavská. Tento úsek cyklomagistrály bude hotový už za 1-1,5 roka. Ďakujem za bližšie informácie.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 11.12.2019

Záblatie, Zlatovce a Istebník budú na hrádzu a ďalej na Vážsku cyklomagistrálu pripojené troma cyklotrasami:
1.) Od Záblatského podchodu cez priemyselný park až na nový most. Väčšina cyklotrasy je už vybudovaná.
2.) Vami spomínaná trasa: od kruhového objazdu na Hanzlíkovskej, cez podjazd po Brnianskej až na hrádzu s odbočkou na nový most. Úsek na Brnianskej ulici je v povoľovacom procese.
3.) Cyklotrasa Na Kamenci - Kasárenská - Kišša - Radlinského na hrádzu a starý železničný most

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!