Podnikanie

Podpora malých a stredných podnikateľov

V Trenčíne pôsobí Národne podnikateľské centrum, ktoré ponúka široké spektrum bezplatných poradenských a vzdelávacích služieb.

Neváhajte ich kontaktovať v sídle na Soblahovskej ulici.

 

O Trenčíne

Mesto Trenčín je prirodzeným centrom stredného Považia z pohľadu histórie, ale aj v rámci novodobých dejín, keď bolo v roku 1996 v rámci nového územného členenia Slovenska konštituované ako sídlo Trenčianskeho kraja.

Originálny doklad o prítomnosti legionárov na území dnešného Trenčína je rímsky nápis na hradnej skale dokumentujúci existenciu vojenskej pevnosti, ktorý považujeme za rodný list nášho mesta. V histórii Trenčína existuje mnoho významných zlomov, ktoré výrazne ovplyvňovali život jeho obyvateľov, ale aj život ľudí vo vzdialenejších mestách, veď pán Váhu a Tatier Matúš Čák Trenčiansky vládol práve z Trenčína. Nielen on si uvedomoval strategickú polohu tohto mesta.  Všetky premeny, obdobia vzletov i pádov, vyústili do súčasnej podoby Trenčína, ktorý je od 1. mája 2004 otvoreným mestom v otvorenej Európe.

Územie mesta sa skladá z 10 katastrálnych území s celkovou rozlohou 8199,70 ha. K 1.1. 2018 malo mesto 54 916 obyvateľov. Trenčín je fungujúce a dynamicky sa rozvíjajúce mesto, v súčasnosti jedno z najbonitnejších miest na Slovensku. Trenčín patrí do regiónu s bohatou strojárskou a konštruktérskou históriou z čoho ťažia viaceré firmy na našom území. Okrem iného sa môže Trenčín pochváliť novým priemyselným parkom s rozlohou 115 ha, ktorý sa postupne zapĺňa a vytvára stovky pracovných miest. 

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!