Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda

Zvažujete zamestnanie v kreatívnom priemysle? Hviezda okrem bohatého kultúrneho programu bude aj novým miestom vzdelávania. V roku 2023 zrealizujeme pre vás série workshopov a vzdelávacích programov v oblastiach kreatívneho priemyslu. Chcete vedieť viac?

Mám záujem o workshopy v trenčianskej Hviezde

 

Pýtate sa – odpovedáme

Občas od Vás dostávame otázky ohľadne budúcnosti bývalého Kina Hviezda v Trenčíne (Kniežaťa Pribinu 197/3). Ceníme Váš záujem ohľadne tohto ikonického kultúrneho stánku, ktorý je momentálne v rekonštrukcii. Pokiaľ budeme poznať odpovede, tak sa Vám budeme postupne snažiť zodpovedať všetky Vaše dotazy.

Aktuálne máme našu vlastnú webstránku hviezda.eu vo výrobnom procese.

 

Ako bude fungovať Hviezda po rekonštrukcii?

Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda bude zamerané na rozvoj talentu v kreatívnom priemysle, ako aj na zvyšovanie kvality života a kultúrneho povedomia v regióne a to prostredníctvom širokej ponuky voľnočasových aktivít.

V praxi to znamená, že okrem kultúrnych podujatí rôznych žánrov, na ktoré bola verejnosť zvyknutá v minulosti, sa budú vo Hviezde tentokrát naviac konávať aj rozličné komplexné vzdelávacie programy, zameriavajúce sa na rast odbornosti účastníkov, pozostávajúce z praktických prednášok, workshopov a podobne.

Vzhľadom k povahe grantu získaného od Európskeho fondu regionálneho rozvoja sprostredkovaného MK SR budú tieto programy zamerané na kreatívny priemysel. Konkrétne napríklad pôjde o grafický dizajn; programovanie; produkcia; podcastingová réžia a strih; publicistika; remeselné dielne; ale aj živé, či vizuálne umenie a podobne.

Aj keď hlavným cieľom grantu je pripraviť účastníkov programov na výkon povolania v kreatívnych oboroch, priestory centra budú v rámci kapacity prístupné pre všetkých záujemcov, či už pôjde o návštevníka kultúrnych podujatí, alebo o rozvíjanie profesionálnych zručností Start up-ových projektov, podnikateľov, živnostníkov, ako aj jednotlivcov. Na svoje si však prídu aj amatérski nadšenci, ktorí sa chcú venovať svojim hobby, ale aj ľudia, ktorí chcú objavovať svoje doteraz nepoznané talenty, či vášne.

Svoje služby bude Hviezda ponúkať vo vynovených a flexibilných priestoroch. Okrem hlavnej a zrkadlovej sály, ktoré budú slúžiť najmä hudobným, tanečným a divadelným vstúpeniam a nácvikom budú teda pre záujemcov vo Hviezde k dispozícii aj ďalšie priestory na praktické využitie.

Predovšetkým pôjde o otvorené ateliéry a dielne, zamerané najmä na audiovizuálne a vizuálne umenie, respektíve aj na technickejšie disciplíny, na ktoré budú určené priestory Fab Lab-u s bohatým príslušenstvom zahŕňajúcim IKT technológie, 3D a laserové tlačiarne a pod. Ďalej budú k dispozícii aj zdieľané kancelárie (co-working), učebňa; tanečné štúdio; klub/kaviareň a v neposlednej miere aj výstavné priestory.

Tešíme sa na Vás.

Hviezdne aktuality

 

Kontakt

Zavolajte nám: 0902 911 284
Pošlite nám e-mail: hviezda@trencin.sk
Sledujte nás na: www.facebook.com/hviezda.eu, www.instagram.sk/hviezda.eu

Informácie o spracúvaní osobných údajov CKKP Hviezda

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!