Otázky a odpovede

Téma: Životné prostredie

Dobrý deň, ďakujem za vašu odpoveď od pani Adriany Mlynčekovej.Toto už nie je otázka,len ešte taká malá pripomienka k obnove cintorína.Pisala som načo tam budú lampy, keď sa zamyka v zime o 17.00 a v lete o 20.00 a zostane tu prázdno.A vyhovárať sa vandalov? Môžu sa potom stretávať pri svetlách,teraz v noci nie je vidno na meter.A keď sa o tom rozprávam s ľuďmi, pýtajú sa či sa bude vypínať na hodinu osvetlenie na sviatok Dňa Zeme.. kvôli elektrosmogu.Ale pekné "ekologické" zmýšľanie, naliať betónu a ešte to vysvietit.
A mohli by sme vedieť ako to bude s odpadom v okolitých obciach,bude sa vážiť a podľa toho platiť? Niektorí už teraz nechávajú vrecia s odpadkami pri kontajneroch v meste a pochvaľujú si "dobrý nápad". Želám všetko dobré

Odpoved:

Zuzana Čachová, útvar stavebný a životného prostredia, 24.3.2025

Nedisponujeme informáciami, akou stratégiou odpadového hospodárstva sa plánujú uberať okolité obce, nemáme kompetenciu k týmto rozhodnutiam sa vyjadrovať a nie sú ani povinné nám to oznamovať. Podľa našich informácií však vo väčšine priľahlých obcí v súčasnosti vážený množstvový zber zavedený nie je.
Je priestupkom vyhadzovať odpad do nádob, ktoré nie sú poplatníkovi určené, čiže v prípade preukázania môže byť dotyčný riešený v priestupkovom konaní.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!