Otázky a odpovede

Téma: Mobilita

Dňa 17.6 vodič linky 24 iducej od t esca o 18.21 privrel asi 85 ročnej pani hlavu medzi dvere autobusu ktorá sa snažila vystúpiť pri Perle a veru to nebol pekný pohľad. Pani bola v šoku kričala a myslím si ze dotyčný sa mal presvedčiť ci je v poriadku a nie hneď odísť zo zastávky. Pomoc jej poskytol pan ktorý tiež vystupoval danými dverami.

Odpoved:

Zuzana Pribilová, Transdev, 10.7.2024

Rešpektujeme Váš názor, avšak po vzhliadnutí kamerového záznamu sa nestotožňujeme s Vašim expresívnym opisom vzniknutej situácie. Zásadne nesúhlasíme s Vami uvedeným tvrdením, že by prišlo k privretiu hlavy cestujúcej do dverí na vozidle MHD. Z kamerového záznamu je viditeľný výstup staršej cestujúcej, ktorá nerešpektovala zvukový signál upozorňujúci na uzatvorenie dverí, pokračovala ďalej vo výstupe z vozidla, čím sa dostala medzi zatvárajúce sa dvere. Keďže na dverách je poistka zabraňujúca privretiu cestujúceho, potom, čo sa cestujúca, žiaľ, vlastnou neopatrnosťou dostala čiastočne medzi zatvárajúce sa dvere, tie boli vzápätí spätne otvorené.

Nakoľko si uvedomujeme dôležitosť bezpečného cestovania nielen pri starších cestujúcich, opakovane prosíme cestujúcich, aby z dôvodu možného ohrozenia vlastnej bezpečnosti nenastupovali, resp. nevystupovali z vozidla v čase znenia zvukového signálu. Obzvlášť pri starších cestujúcich, ktorí potrebujú dlhší čas na výstup taktiež odporúčame používať na samoobslužné otvorenie dverí signalizačné tlačidla umiestnené na zvislých stĺpikoch vo vozidle MHD (nie len na dverách vozidla). Vodiča sme upozornili na zvýšenú obozretnosť, predovšetkým pri výstupe starších cestujúcich. Nášho zamestnanca úprimne mrzí vzniknutá situácia. Nebolo jeho úmyslom, akýmkoľvek spôsobom vedome ohroziť bezpečnosť žiadneho cestujúceho. Máme však za to, pokiaľ by sa cestujúca riadila Prepravným poriadkom a nevystupovala z vozidla v čase zvukovej signalizácie, k situácii by neprišlo.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!