Otázky a odpovede

Téma: Ostatné

Dobrý deň, poprosím o vyriešenie zákazu parkovania vozidiel medzi súkromnými garážami pri materskej škôlke na Opatovskej ulici. Každé ráno pred odchodom do práce sa stretávam s problémom vyparkovania vozidla z garáže, nakoľko mi pred garážou stoja vozidlá občanov, ktorí vodia svoje detičky do škôlky. Pred škôlkou je poloprázdne parkovisko, ktoré môžu využiť, ale sú natoľko leniví a musia parkovať čo najbližšie k vchodu a tým mne a určite aj ostatným vlastníkom garáže strpčujú ranný a poobedný život. Kto bude na vine ak pri vyparkovaní im nacúvam do vozidla?

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 3.5.2021

Podľa zákona vodič nesmie zastaviť a stáť - na iných miestach, kde zastavenie alebo státie môže ohroziť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky alebo obmedziť jazdu vozidiel; osobitne na miestach vjazdov alebo výjazdov z pozemkov, vjazdov a výjazdov z objektov určených na zásobovanie alebo parkovacích miest.

Státie a zastavenie pred garážou je teda v rozpore zo zákonom. Kontrolu dodržiavania zákona o cestnej premávke má v SR v kompetencii Policajný zbor SR alebo mestská polícia.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!