Otázky a odpovede

Téma: Mobilita

Dobrý deň,
hoci bývam v TN, niekoľko dni v týždni dochádzam do práce vlakom mimo TN a v podobnej situácii sú mnohí Trenčania. Je prosím vôbec nejaká nádej, že jedného dňa bude pri našej vlakovej stanici vybudované dlhodobé (teda aspoň na niekoľko hodín) parkovisko určené pre cestujúcich vlakom? Viem, že v okolí stanice sú vybudované viaceré parkoviská, avšak ani jedno nie je určené vyslovene pre cestujúcich. To mikro parkovisko, ktoré je aj tak večne zapratané taxíkmi samozrejme nerátam nakoľko je limitované na tuším 20 minút státia a vďaka taxíkom je tam problém zaparkovať aspoň na tých 20 minút.

Viaceré mestá majú pri vlakových staniciach vybudované záchytné parkoviská a ľudí to o to viac motivuje využívať verejnú dopravu.
Viem, že táto otázka nie je možno v kompetencii mesta, teda ak ju treba adresovať niekde inde, rada tak urobím.

Vopred ďakujem za odpoveď

Odpoved:

Ľuboslava Sedláková, útvar mobility, 21.3.2024

V okolí železničnej aj autobusovej stanice je možnosť parkovať na parkoviskách na uliciach Sadová a Kragujevackých hrdinov, ktoré sú v režime dlhodobé, t.z. spoplatnené v pracovných dňoch od 8.00 do 16.00 h , víkendy bezplatné. Tieto parkoviská môžu využívať a využívajú aj cestujúci vlakom.
Taktiež je v dochádzkovej vzdialenosti od stanice bezplatné záchytné parkovisko (bezplatné) s takmer 250 parkovacími miestami pri krytej plavárni (Mládežnícka ulica). Mikro parkovisko zapratané taxíkmi, ktoré uvádzate, nie je mestské. S požiadavkou na vybudovanie parkovísk na pozemkoch, ktorých nie je vlastníkom mesto Trenčín je potrebné sa obrátiť na ich vlastníkov.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!