Otázky a odpovede

Téma: Ostatné

Dobrý deň.Chcem sa spýtať ohľadom zrušenia MHD zadarmo od pondelka 6.4.2020. Prečo ked sa už nebude bezplatne jazdiť, nebudú spoje premávať ako normálne cez týždeň, ale nadalej ostanú vo víkendovom režime ? Spojov je málo a veľa ľudí chodí bežne do práce 5 dní v týždni. Ja dochádzam z Juhu a ráno je už plný bus hned na Východnej ulici a to isté býva aj o 15.35 v buse č. 1. Ked si ľudia už zakúpia lístok u vodiča, alebo aj dobijú kartu a prídu s ním do kontaktu potom už obmedzenie na víkendové busy môžte zrušiť. Dalej ma zaujíma, či potom zrušíte aj to odpáskovanie predných sedadiel aby sa mohli využívať ? Alebo ľudia vystúpia prednými dverami po zakúpení lístka a nastúpia strednými prípadne zadnými dverami ? To sa bude zdržovať každý bus potom na zastávke. Prosím o odpoved a uverejnenie mojej otázky v Infe, aby si to mohli prečítať aj ostatní ľudia . Dakujem.

Odpoved:

Erika Ságová, hovorkyňa MsÚ, 3.4.2020

K víkendovému režimu doplní informáciu kolega z Útvaru mobility, no ubezpečujem vás, že takto obmedzený režim je i v ostatných minimálne krajských mestách. Súvisí to s tým, že došlo k uzavretiu viacerých prevádzok, obchodov, závodov, škôl a podobne. Preto nie je nutné, aby MHD jazdila v riadnom režime. Navyše, je aktuálne v Trenčíne bezplatné parkovanie, práve preto, aby ľudia, ktorí majú autá, používali na nevyhnutný presun tie. V tejto situácii je to menšie riziko nákazy, ako v hromadných prostriedkoch. Ale k víkendovému režimu sme viaceré spoje, ktoré jazdia naprieč mestom posilnili, teda aj tie, ktoré idú z Juhu.

K tým ďalším veciam, čo píšete, naďalej platí, že cestujúci majú mať rúška alebo inú ochranu tváre, prípadne aj rukavice, stále platí, aby neobsadzovali prvé rady sedadiel za vodičom. Vystupovanie z autobusov MHD bude možné len strednými a zadnými dverami.

Ak cestujúci platí cestovné v hotovosti u vodiča, je nutné, aby si pripravil vopred presnú čiastku, aby nedochádzalo ku kontaktu medzi vodičom a ním pri manipulácii s hotovosťou. Tí, čo nepoužívajú dopravné karty, si ich majú vybaviť cez e-shop SAD Trenčín - na stránke www.sadtn.sk, kde si budú môcť aj následne dopĺňať kredit. Všetko sa realizuje cez internet, bez nutnosti navštíviť klientske centrum. Karta bude cestujúcim doručená domov.

Mesto vyzýva cestujúcich, aby vklad na dopravnú kartu realizovali elektronicky alebo prostredníctvom automatu, nie osobne u vodiča autobusu.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!