Otázky a odpovede

Téma: Mobilita

Dobry den, cca pred 1,5 mesiacom som pisal o nevyznacenych priechodoch pre chodcov na Považskej/Žilinskej (zvisle znacky a osvetlenie uz boli nainstalovane). O cca tyzden potom boli priechody vyznacene, ale na Považskej iba z chodnika na ostrovcek, nie z ostrovceka na druhu stranu ulice. Ako sa chodec predpisovo dostane cez ulicu? V suvislosti s upravou krizovatky boli zaroven odstranene 2 parkovacie miesta (jedno na Povazskej a jedno na Zilinskej). Boli nahradene nejakymi inymi? Vopred dakujem za uverejnenie odpovede.

Odpoved:

Róbert Hartmann, vedúci útvaru mobility, 7.5.2019

Jeden priechod v danej križovatke nebol vyznačený vodorovným dopravným značením z dôvodu, že mesto neprevzalo časť asfaltovej plochy, ktorú realizátor musí znovu preasfaltovať. Priechod je teda vyznačený iba zvislým značením (ktoré je nadradené vodorovnému) a chodec tadiaľ má prechádzať rovnako ako po akomkoľvek inom priechode pre chodcov.
Dve parkovacie miesta boli zrušené bez náhrady - v okolí je dostatok voľných parkovacích kapacít. Zrušením parkovacieho miesta na Žilinskej ulici bolo predĺžené rozhľadové pole v križovatke na dĺžku takmer 80 m, t. j. na 2-násobok dĺžky, ktorú požaduje STN.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!