Výlety do okolia

Čachtický hrad

Čachtický hrad

Príbeh o krutej grófke, ktorá sa vyžívala vo vraždení a mučení mladých dievčat zrejme poznáte. Vyberte sa na miesto, kde sa tieto krvavé scény mali odohrávať. Zrúcanina hradu vás ohúri vzhľadom i temnými legendami. 👻

Viac nájdete na visit.trencin.sk


Trenčianske Teplice

Trenčianske Teplice sú známe svojimi liečebnými kúpeľmi, ktoré využívajú prírodnú termálnu sírnu vodu vyvierajúcu z piatich prameňov. Priamo na nich sú postavené kúpeľné bazény (okrem bazéna Grand), takže voda tečie bez zohrievania či ochladzovania priamo do nich. Kúpele sú vhodné na liečbu pohybového ústrojenstva.

Viac nájdete na visit.trencin.sk


Hrad Beckov

Majestátny hrad, ktorý podľa povesti kedysi patril chytrému šašovi.🤡 Ak budete prechádzať obcou Beckov, či uháňať po diaľnici D1, vašej pozornosti s istotou neunikne masívne 60 metrové bralo, na ktorom sa vypína mohutná stavba.

Viac nájdete na visit.trencin.sk


Malá a Veľká Skalka pri Trenčíne

Skalka je známa ako najstaršie pútnické miesto na Slovensku. Pozostáva z dvoch objektov – Malej a Veľkej Skalky. Malá Skalka je dvojvežový kostolík postavený v románskom slohu. Po prvý raz sa spomína v roku 1208 a zasvätený bol sv. Beňadikovi. Oproti kostolíku sa v lese nachádza krížová cesta.

Viac nájdete na visit.trencin.sk


Králikov mlyn

Viete, ako sa kedysi mlela múka? Nazrite do Králikovho mlyna v Nemšovej, ktorý je jedným z mála zachovaných mlynov v Trenčianskom kraji. A hoci má viac ako 200 rokov, ešte stále sú tu pôvodné mlynárske stroje a zariadenie. V mlyne sa vystriedalo 5 generácií mlynárskej rodiny Králikových, ktorí mleli múku pre panstvo, faru aj obyčajných ľudí.

Viac nájdete na visit.trencin.sk


Rozhľadňa Malý Jelenec

26 metrov vysoká rozhľadňa Malý Jelenec v Trenčianskej Závade poskytuje výhľad na panorámu Bielych Karpát, Považského Inovca a Strážovských vrchov a pri dobrej viditeľnosti aj na Martinské hole.

Viac nájdete na visit.trencin.sk


Ak Vám to nestačí ďalšie tipy na výlety do okolia nájdete na našej stránke:

visit.trencin.sk

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!