Termíny jarmokov v roku 2018

V roku 2018 sa Trenčíne uskutoční na Mierovom námestí 10 jarmokov. 

TIP: Chcete byť informovaný o nových termínoch jarmokov alebo zmenách? Kliknite v spodnej časti tejto stránky na modré tlačítko SLEDOVAŤ STRÁNKU.


TRENČIANSKY MAJÁLES / FARMÁRSKY JARMOK > 1. 5. 2018 > 10.00 – 18.00

Prvý zo série farmárskych jarmokov v roku 2018. Budú sa predávať výrobky a tovary priamo od farmárov a prvovýrobcov ovocia a zeleniny, mäsových výrobkov, syrov, mliečnych výrobkov, oleja, pečiva, vína, medu, kvetov, priesad, byliniek, skalničiek, štiav, nápojov a občerstvenia…, atrakcie pre deti – vozenie na koníkoch, drevený kolotoč, nafukovadlá… Predajcovia si môžu vybrať z dvoch typov stánkov: drevený otvorený a kovový.
Uzávierka prihlášok – 6. 4. 2018.


DEŇ DETÍ – Detský jarmok > 2. 6. > 13.00 – 18.00

Všetko pre deti: ručne vyrábané hračky (drevené, šité…) balóniky, drevený kolotoč, atrakcie pre deti (nafukovacie hrady, lezecké steny, bazény s lodičkami, autíčka…), občerstvenie, nápoje, atrakcie pre deti – vozenie na koníkoch, drevený kolotoč, nafukovadlá…
Uzávierka prihlášok – 8. 5. 2018.


FARMÁRSKY JARMOK > 2. 6. > 8.00 – 12.00

Farmári a prvovýrobcovia ponúkajú ovocie, zeleninu, kvety, priesady, bylinky, mäsové výrobky, chladenú hydinu, syry (ovčie, kravské), vajíčka, pečivo, víno, med, šťavy, nápoje, občerstvenie…, atrakcie pre deti – vozenie na koníkoch….
Uzávierka prihlášok – 20. 5. 2018.


FARMÁRSKY JARMOK > 7. 7. > 8.00 – 12.00

Tovar priamo od farmárov: sezónne ovocie, zelenina, predaj chladenej hydiny, raw potravín, pečiva, mäsových výrobkov, pečiva, vína, medu, kvetov, priesad, byliniek, štiav, nápojov a občerstvenia…, atrakcie pre deti – vozenie na koníkoch….
Uzávierka prihlášok je 17. 6. 2018.


FARMÁRSKY JARMOK > 4. 8. > 8.00 – 12.00

Farmárske výrobky, prebytky čerstvého ovocia a zeleniny, medu. Ponuka špaldového pečiva, vína, syrov a mliečnych výrobkov, sirupov, štiav, raw tortičiek, nápojov a občerstvenia…, atrakcie pre deti – vozenie na koníkoch….
Uzávierka prihlášok je 22. 7. 2018.

Prihláška na Farmársky jarmok > 4. 8.


FARMÁRSKY JARMOK > 1. 9. > 8.00 – 12.00

Farmári a prvovýrobcovia budú ponúkať sezónnu zeleninu a ovocie, mäsové výrobky, pečivo, víno, med, vajíčka, syry, šťavy, nápoje a občerstvenie…, atrakcie pre deti – vozenie na koníkoch….
Uzávierka prihlášok je 19. 8. 2018.

Prihlášky na Farmársky jarmok > 1. 9.


PRI TRENČIANSKEJ BRÁNE > 7. – 9. 9. > 10.00 – 22.00

Na mestskom festivale ľudovej kultúry a zábavy sa počas troch dní budú predávať ľudovoumelecké výrobky, predvádzať remeslá: keramika, výrobky z kože, ručne zhotovované výrobky (napr. varešky, zástery, textilné hračky…) pečivo, burčiak, občerstvenie… atrakcie pre deti – vozenie na koníkoch, drevený kolotoč, nafukovadlá…
Uzávierka prihlášok je 20. 7. 2018.

Prihláška na jarmok Pri Trenčianskej bráne


7. trenčiansky BIOjarmok – festival chutí, vôní a krás života v súlade s prírodou > 28. 9. > 10.00 – 18.00

  • ochutnávky a predaj biopotravín a gazdovských produktov
  • predaj eko-drogérie, prírodnej kozmetiky a vybavenia pre eko-domácnosť
  • poradňa pre ovocinárov, výstava starých ovocných odrôd a predaj ovocných drevín
  • poradňa prírodných záhrad
  • cyklotombola (ak prídete na bicykli, dostanete zlosovací lístok do tomboly)
  • inšpirácie pre eko životný štýl (výstavy, info-materiály)
  • aktivity pre deti
  • vystúpenia trenčianskych kapiel
  • premietanie ekofilmov s tematikou jedla a udržateľného poľnohospodárstva
  • EKO prednášky a inšpirácie z nášho regiónu

BIO jarmok sa  tento rok uskutoční v duchu Zero Waste (s ambíciou všetok odpad z BIOjarmoku roztriediť a poslať na recykláciu či na skompostovanie). Trenčiansky BIOjarmok organizuje Centrum environmentálnych aktivít Trenčín a o. z. GenoFond.

Prihlášky (do 31. 8. 2018) a podrobnejšie informácie pýtajte na adrese organizátora: Richard Medal, medal@changenet.sk, Centrum environmentálnych aktivít Trenčín.


FARMÁRSKY JARMOK > 6. 10. > 8.00 – 14.00

Posledný zo série farmárskych jarmokov v roku 2018. Predaj ovocia a zeleniny, mäsových výrobkov, pečiva, vína, medu, kvetov, priesad, byliniek, štiav, nápojov a občerstvenia…, atrakcie pre deti – vozenie na koníkoch…
Uzávierka prihlášok je 2. 9. 2018.

Prihláška na Farmársky jarmok > 6. 10.


ČARO VIANOC POD HRADOM – Vianočné remeselné trhy > 5. – 23. 12. > 10.00 – 22.00

Vianočné trhy začínajú príchodom Mikuláša a končia posledný deň pred Vianocami. Predávať sa budú výrobky a tovary, ktoré súvisia s Vianočnými sviatkami (napr. vianočná výzdoba, ozdoby na stromček, imelo, ručne zhotovované výrobky – opasky, papuče, čiapky, rukavice, keramika; med, mäsové výrobky, cukrárenské výrobky, pečivo, atrakcie pre deti – vozenie na koníkoch. Predaj v remeselných stánkoch bude od 10.00 do 19.00 a občerstvenia od 10.00 do 22.00 hod. Uzávierka prihlášok je 15. 10. 2018. Predaj nápojov a občerstvenia bude aj tento rok realizovaný formou elektronickej aukcie.

Upozornenie: V rámci predaja medu, medových a včelích produktov a výrobkov, nebude možné predávať čapovanú medovinu v remeselných stánkoch (remeselný stánok nie je prispôsobený na predaj nápojov a občerstvenia kvôli nevyhovujúcemu odberu elektrickej energie).  Záujemcovia, ktorí chcú predávať rozlievanú medovinu (spolu s predajom medu a medových a včelích produktov a výrobkov) sa môžu zúčastniť elektronickej aukcie. Oznámenie o vyhlásení elektronickej aukcie na prenájom stánkov s nápojmi a občerstvením bude zverejnené na www.trencin.sk po 22. 9. 2018.

Prihláška na Vianočné remeselné trhy


 

Poučenie o právach dotknutej osoby.

Prezentácia a predaj farmárskych produktov a výrobkov z blízkych regiónov.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!