Zo zápisníka mestskej polície – 28. týždeň

13. 7. 2020

V uplynulom týždni preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 412 udalostí. Napríklad, chytila muža, ktorý poškodzoval autá na Juhu, riešila mladíkov, ktorí ušli z detského domova a pomohla i žene, ktorá bola v zlom psychickom stave. 

V stredu 8. júla 2020 o 00.30 h prijala stála služba mestskej polície od oznamovateľa, že na ul. Gen. Svobodu nejaký muž  poškodzuje osobné motorové vozidlá. Vyslaná hliadka spozorovala pri Slovenskej sporiteľni o 00.39 h muža, ktorý sa pohyboval po ceste. Jej popis sa zhodoval s tým, čo uviedol oznamovateľ, preto ho mestskí policajti pristavili a  odovzdali hliadke Policajného zboru SR k ďalšiemu šetreniu.

Vo štvrtok 9.7. júla 2020 o 9.00 h sa do budovy Mestskej polície Trenčín na Hviezdovej ulici dostavila mladistvá osoba. Mladík sa predstavil ako Róbert s tým, že ušiel na bicykli spolu s kamarátom z Centra pre deti a rodiny Zlatovce (detské mestečko) a údajne ich už hľadá polícia. Šlo o chovancov centra. Mestskí policajti telefonicky kontaktovali zodpovednú osobu, ktorá uviedla, že útek oboch chovancov už nahlásili štátnej polícii. Hliadka Policajného zboru SR si oboch prevzala a previezla ich späť do Centra pre deti a rodiny Zlatovce.

Vo štvrtok 9. júla 2020 o 15.49 h prijala stála služba mestskej polície prostredníctvom linky 159 oznámenie od občana mesta, že uprostred cesty na ul. Súvoz sedí na zemi opitá alebo sfetovaná žena. Oznamovateľ uviedol, že odmieta priestor vozovky opustiť, pričom tvrdí, že chce, aby ja autá zrazili. Vyslaná hliadka mestskej polície zistila, že ide o ženu pod vplyvom alkoholu. Nachádzala sa v zlom psychickom stave, preto ju rýchla zdravotná pomoc previezla do nemocnice.    

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!