V piatok bude prvý z Hudobných piknikov

3. 7. 2018

Átrium pod Mestskou vežou rozozvučí spievajúca huslistka Miriam Kaiser a jej trio. Miriam predstaví svoj tretí album s nápaditou hudbou a pôvabnými textami.

V Trenčíne na pikniku vystúpi slovenská skladateľka, huslistka a speváčka so svojou kapelou v neobyčajnom obsadení: husle, viola, violončelo a elektronika. Na violončele zahrá Júlia Veselá, husle, violu a elektroniku bude mať v rukách Milan Adamec.

Miriam Kaiser mala vždy chuť ísť vlastnou cestou. Fascinovala ju hudba, ktorá vybočuje z pravidiel. „Spievať popri husliach nie je až taký problém, treba len presvedčiť hlavu, že sa to dá,“ s úsmevom predstavuje svoj projekt.

Prvé dva albumy predstavila v rokoch 2014 a 2016. Na jeseň tohto roku pridá tretí, tentoraz v minimalistickejšej podobe, kde jej spev a husle doplnia violončelo a viola. 

V skladbách sa snúbi autorkina láska ku klasickej hudbe a inšpirácia slovenskou melodikou s odvahou experimentovať s jemnou elektronikou a rôznym žánrovým vyjadrením. K vlastným textom Miriam Kaiser pridala aj nežné a hravé dielka Nadi Mitanovej, dcéry spisovateľa Dušana Mitanu.

miriam kaiser

Cyklus Hudobných piknikov trvá počas celých prázdnin. Koncerty sú vždy v piatok o 19.00 v átriu pod Mestskou vežou. Okrem neobyčajnej hudby sa môžete tešiť na poetický kútik, domácu limonádu a chladivé nápoje. Ak prídete s deťmi, bude na ne čakať kreslenie i zopár hračiek. Vstup voľný.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!