Remeselníci sa môžu hlásiť na Vianočné trhy 2021

18. 10. 2021

Máte záujem zúčastniť sa ako predajca na Vianočných remeselných trhoch 2021 na Mierovom námestí? Mesto Trenčín zverejnilo prihlášky na Vianočné remeselné trhy . Ich uzávierka je v pondelok 25. októbra 2021.

Mesto Trenčín v tomto roku nebude robiť tradičné podujatie Čaro Vianoc pod hradom s bohatým programom a v podobe, ktorá vždy zaplnila Mierové námestie v centre mesta. Ale keďže je predpoklad, že v predvianočnom čase by pandemická vlna mohla opadávať, chce vyjsť v ústrety aspoň remeselníkom, predajcom a tvorcom tovaru, ktorý k Vianociam tradične patrí.

Preto mesto zorganizuje len Vianočné remeselné trhy 2021, na ktorých remeselníkom poskytne stánky. Budú osadené s rozostupmi 2 a viac metrov, čím sa zmenší aj počet stánkov, ktoré je možné na námestí umiestniť. Na Mierovom námestí ich bude dvadsať. Cena zostáva nezmenená (pre remeselníkov je už tradične pomerne nízka 20 € / deň), pozostáva len z nájmu, žiadne ďalšie poplatky si mesto neúčtuje, teda ani elektrinu, likvidáciu odpadu a podobne.

Tento predaj bude na námestí v skrátenom termíne od 10. do 22. decembra 2021 v čase od 10.00 do 18.00 h.

Súčasťou remeselných trhov nebude program ani predaj jedál a nápojov. Preto, ak sa návštevníci rozhodnú občerstviť, budú môcť využiť služby okolitých terás reštaurácií a kaviarní.

Samozrejme, predpokladom konania Vianočných remeselných trhov 2021 je, že Trenčín nebude v najhoršej epidemiologickej situácii.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!