Predseda NR SR Boris Kollár navštívi Trenčín, otvorí aj ihrisko

2. 6. 2023

V nedeľu 4. júna 2023 príde do Trenčína predseda Národnej rady SR Boris Kollár. V rámci jeho programu sa stretne s primátorom nášho mesta Richardom Rybníčkom a o 15.15 h otvorí aj nové inkluzívne detské ihrisko Rodinka v Parku gen. M. R. Štefánika.

Na jeho realizáciu sme získali dotáciu z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR vo výške 23 tisíc eur. Zvyšok, necelých 34 tisíc, zaplatilo mesto zo svojho rozpočtu.

Nové inkluzívne detské ihrisko Rodinka sa nachádza pri altánku v Parku gen. M. R. Štefánika. Nahradilo už staré a z  bezpečnostného hľadiska nevyhovujúce herné prvky. Má podporiť fantáziu a socializáciu detí. Nosnou témou sú lode, preto je aj farebné dotvorenie herných prvkov v odtieňoch modrej a šedej farby.

Deti od 3 do 14 rokov môžu využiť kolotoč, reťazové hojdačky i hojdačku Hniezdo, pieskovisko v tvare člna, fitdráhu s kladinou, lanovým prechodom, lianami, lanovým mostíkom, pníkmi na preskok a podobne. Hrať sa môžu aj na lodi s lezeckými stenami a šmýkačkou. Súčasťou ihriska je aj mobiliár – infotabuľa, lavička a kôš.

Mobiliár a prvky detského ihriska, s výnimkou kolotoča, sú vyrobené z agátového dreva. Detské ihrisko Rodinka bude slúžiť širokej verejnosti. Jeho prevádzkovateľom bude mesto Trenčín.

Zhotoviteľom bola spoločnosť Anoverd z Ladíc.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!