Kúpalisko je pripravené otvoriť svoje brány v sobotu 16. júna

14. 6. 2018

Podmienkou je priaznivé počasie. Ak bude aktuálna predpoveď počasia na sobotu 16. júna platiť, sú na letnom kúpalisku o 10.00 h vítaní prví návštevníci v tejto sezóne. Vstupné zostáva nezmenené, otváracie hodiny budú upravené podľa želania viacerých návštevníkov z minulého leta.

Počas prestávky medzi sezónami boli v areáli kúpaliska vysadené stromy, detské ihrisko získalo prekrytím tieň, detský bazén má šmýkačku a vstup do bazénovej časti kúpaliska je upravený pre imobilných návštevníkov, vrátane vstupu do relaxačného bazéna. „Dokúpili sme 130 nových ležadiel, k dispozícii ich tak bude 250. Tie budú k dispozícii zdarma. Slnečníky však budú za kauciu 5 eur s tým, že ak dôjde k ich poškodeniu táto kaucia prepadá a nebude návštevníkovi pri odchode z kúpaliska vrátená. Je to dôsledok zlých skúseností z minulého leta, kedy pri silnom vetre mnohí návštevníci slnečníky nezložili a tie boli následne zničené,“ upozornil správca kúpaliska Róbert Buchel. 

V areáli sú štyri bazény – rekreačný, plavecký, detský a dopadový s tobogánmi. Návštevníkom budú aj toto leto k dispozícii bufety, prevádzka zmrzlinových produktov i stánok s donutmi a kávou. K športovým aktivitám poslúži ihrisko na plážový volejbal, ale aj 2 stolnotenisové betónové stoly, detské ihrisko s hracími prvkami pre deti od 2 do 12 rokov, pitná fontána a neskôr i zábavné atrakcie – trampolíny a podobne.

Otváracie hodiny počas celej sezóny:

pondelok                       od 12.00 do 20.00 h
utorok – nedeľa           od 10.00 do 20.00 h

Priamo pri kúpalisku je 62 parkovacích miest, z toho 5 pre ŤZP. Pri krytej plavárni je 236 parkovacích miest, z toho 7 pre ŤZP. Parkovanie pri plavárni i kúpalisku je zdarma. Pred vstupom do areálu kúpaliska sú umiestnené cyklostojany. Priestor je monitorovaný.

Občania mesta Trenčín majú na kúpalisko zvýhodnené vstupné. Preto je dôležité, aby mali so sebou občiansky preukaz, stačí, ak ho budú mať na nahliadnutie prefotený v mobile.

Cenník a ďalšie informácie o letnom kúpalisku nájdete na samostatnej podstránke.

 

 

 

 

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!