Fest Art v Trenčíne už najbližšiu sobotu

22. 7. 2021

V sobotu 24. júla 2021 sa o 10.00 hodine v prostredí trenčianskej Lodenice začne umelecko-kultúrny festival Fest Art 2021. Jeho témou je tento raz „Voda“. Nebudú chýbať umelci z rôznych odvetví ako street-art maliari, odevní dizajnéri či tattoo umelci. Organizátori chcú zapojiť do tvorby a rôznych aktivít deti a mládež.

Predošlé ročníky sa uskutočnili v Trenčíne v podchode na Hasičskej ulici, na zadnej strane autobusovej zastávky Hasičská a pod novou trenčianskou železničnou traťou blízko futbalového štadióna.

Jeden z ročníkov zavítal i na stredné Slovensko, do Banskej Bystrice, kde sa skrášlil podchod na Štefánikovom nábreží. Festival sa koná vždy na inom, novom mieste, ktoré zväčša obyvatelia vnímajú len ako každodennú samozrejmosť.

Myšlienkou Fest Art-u je priniesť trochu farieb do sivých kútov mesta a zmeniť ich  prostredníctvom street-artu, modernej maľby a typografie. Ako za organizátorov hovorí Sophia Tisová, festival nie je len jednodňovou akciou. Nesie oveľa hlbšie posolstvo a zanecháva po sebe autentickú umeleckú stopu. Maľby na často nepovšimnutých stenách sú tvorené mnohými umelcami, prichádzajúcimi z okolitých európskych krajín. Takýmto spôsobom sa podujatie prezentuje i na medzinárodnej úrovni. Každoročne na festival zavíta okolo 500 až 1000 návštevníkov.

Tento rok si organizátori vybrali pre podujatie krásne prostredie Lodenice, kde počas celého dňa nájdete rôzne typy umenia a aktivít. Tohtoročnou zaumienenou víziou je predovšetkým zapojenie detí a mládeže. Existuje mnoho voľnočasových aktivít, prostredníctvom ktorých môžu deti rozvíjať svoje nadanie. Častokrát však nevedia, k akej činnosti majú najbližšie.

Fest Art ponúka úžasnú príležitosť objaviť v sebe umeleckého ducha, a to prostredníctvom maľby na vopred pripravené objekty. Na festivale nebudú chýbať ani pohybové aktivity pre deti. Lektori v Movement zóne im ukážu, čo znamená rozmanitosť pohybu a v programe sa uskutoční parkour vystúpenie. Tešiť sa môžete aj na divadlo a do posluchu i do tanca zahrajú Dji.

Okrem piliera starého železničného mosta, ktorý skrášlia manželia Štullerovci, sa bude maľovať aj objekt, ktorý sa nachádza priamo na Lodenici a ten si do parády zoberú Migel7765 a YaSomFilip. Hudobný program (BULP djset, Dj Ya!, Süß, Naklad, Matlock, T-tank, Vesmír, Emmita) doplní svojím divadlom Pavol Seriš. Počas celého dňa nájdete na Lodenici aj Plejs for Movement parkour zónu, Chill out, Elite Barber stánok, maľovanie pre deti či lokálny market.

Každý návštevník by mal preukázal svoju bezinfekčnosť, a to buď negatívnym antigénovým testom nie starším ako 24 hodín, RT-PCR/LAMP testom nie starším ako 72 hodín, potvrdením o uplynutí 14 dní od druhej dávky očkovania mRNA vakcínou, potvrdením o uplynutí 4 týždňov od prvej dávky očkovania vektorovou vakcínou alebo potvrdením o prekonaní covidu pred nie viac ako 180 dňami.

Organizátori pripomínajú, nezabudnite si doma respirátor či rúško, dodržujte odstupy a dezinfikujte si ruky. Na mieste bude dostatok prostriedkov na to určených.

Upozorňujeme, že v čase podujatia bude zákaz vjazdu na Lodenicu a cyklisti budú mať povinnosť zísť z bicykla.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!