Deti na Juhu sa tešia z novej interaktívnej tabule

29. 9. 2009

Pásku na novej interaktívnej tabuli v materskej škole (MŠ) na Šafárikovej ulici slávnostne prestrihli v pondelok 28. septembra štátny tajomník ministerstva školstva Jozef Habánik a primátor Trenčína Branislav Celler.


Cesta k jej získaniu viedla cez projekt Vševedkove dobrodružstvá, ktorý vypracovali na základe výzvy Ministerstva školstva SR k revitalizácii a informatizácii materských škôl. Tabuľu spolufinancovala samospráva prostredníctvom Školských zariadení Mesta Trenčín a občianske združenie rodičov MŠ. „Na tabuľu japonského výrobcu sa dá písať perom aj prstom. Učiteľky absolvovali školenia, kde sa oboznámili s jej používaním,“ vysvetlila riaditeľka MŠ Naďa Andelová.


Prítomní popriali tabuli, aby bola zdrojom zábavy a hier a pripravila deti na vstup do prvého ročníka. Potom už deti samy predviedli, ako s ňou vedia zaobchádzať. Priraďovali zvuky zvierat k obrázkom Vševedkovho safari, pričom do hry zapojili aj štátneho tajomníka s primátorom.


Celá funkčná zostava – tabuľa, projektor a notebook, vyšla asi na 4 000 eur. Vzťahuje sa na ňu trojročná záruka, v prípade tabule predĺžená ešte o ďalšie 2 roky. Podľa Richarda Trneného z dodávateľskej firmy za uplynulý rok nainštalovali do škôl asi 50 interaktívnych tabúľ.


(Informácie na voľné použitie)


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!