Deň Zeme v Trenčíne

21. 4. 2011

V stredu 20. apríla sa v Trenčíne s dvojdňovým predstihom oslavoval Deň Zeme. Na Mierovom námestí rozložili infostánky viaceré enviromentálne organizácie, ktoré prezentovali svoju činnosť.


Návštevníci si mohli vypočítať vlastnú ekologickú stopu, dozvedeli sa informácie o kriminalite v životnom prostredí, alebo sa mohli zoznámiť s výrobkami z odpadkov. Na námestí do užívania slávnostne uviedli Eko-mapu Trenčianskeho kraja, ktorá odpovedá na otázky, kde odovzdať pokazenú práčku, kam s nepotrebným šatstvom, kde kúpiť zdravé potraviny, či kam sa vybrať s rodinou počas víkendu.


V rámci Dňa Zeme sa čistilo aj nábrežie, konkrétne priestor pri ihrisku pod cestným mostom pri rieke Váh, ktorý sa bude zveľaďovať v rámci projektu EKOPOLIS v spolupráci s Centrom enviromentálnych aktivít Trenčín. Celodenný program zavŕšilo sadenie ginka v mestskom parku.


Deň Zeme sledovali aj študenti zapojení do vzdelávacieho programu Mladí reportéri pre životné prostredie. Začínajúci novinári zisťovali, aký majú ľudia vzťah k životnému prostrediu. Ich postrehy a rozhovory nájdete tu:


http://www.mladireporteri.sk/tvorba/studenti-v-odpadkoch


http://www.mladireporteri.sk/tvorba/o-zlocinoch-pachanych-na-zivotnom-prostredi


http://www.mladireporteri.sk/tvorba/aj-trecania-uz-maju-ekomapu


http://www.mladireporteri.sk/tvorba/rozhovor-s-kvetinou-mesta-trencin
Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!