Cez štátnu cestu I/61 bezpečnejšie

29. 11. 2018

Kombinovaný priechod pre peších i cyklistov na hlavnej ceste I/61 smerom do Dubnice nad Váhom je hotový. Naň je napojený nový chodník a cyklochodník k podchodu pod železnicou.

Mestskej investícii za vyše 32 tisíc eur predchádzala približne dvojročná príprava. Mesto totiž muselo majetkovo – právne vysporiadať pozemky. V tomto prípade šlo o takmer 50 vlastníkov. Keďže sa trenčianska mestská samospráva rozhodla suplovať úlohu štátu, dôležitá bola i komunikácia a dohoda so správcom štátnej cesty (Slovenská správa ciest) i s dopravným inšpektorátom.

Priechod na hlavnej ceste je kombinovaný s priechodom pre cyklistov a jeho šírka je až 6 metrov. Vzhľadom k charakteru komunikácie a jej dopravnej vyťaženosti bol vybudovaný i stredový ochranný ostrovček. Od priechodu vedie nový chodník a cyklochodník do podchodu pod železničnou traťou. Doplnené je i verejné osvetlenie.

Práce na priechode boli spojené aj s výstavbou ešte jedného priechodu pre chodcov, a to cez ulicu Jána Derku (župná cesta). Oba priechody sú nasvietené a vybavené dlažbou pre nevidiacich a slabozrakých. 

priechod pri Fiate

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!