Bezplatné masážne lôžko pre seniorov v ich centre na Sihoti

25. 1. 2008

Mesto Trenčín zakúpilo pre Centrum seniorov na Osvienčimskej ul. v Trenčíne termo akupresúrne masážne lôžko Ceragem v hodnote 87 500 Sk. Spája tlakovú masáž s infračerveným teplom vyžarovaným nefritovými a epoxid-karbonovými kameňmi. Bezplatné masáže sú určené pre celkovú renegeráciu a zlepšenie zdravotného stavu seniorov. Masážné lôžko im dnes odovzdal primátor Mesta Trenčín Branislav CELLER.


          V Trenčíne žije viac ako 9700 obyvateľov starších ako 61 rokov. Ich voľnočasové aktivity rieši okrem klubov dôchodcov aj Centrum seniorov, ktoré skôr narodeným Trenčanom mesto poskytlo v roku 2007 v zrekonštruovanej bývalej materskej škole. Celú rekonštrukciu v hodnote takmer 15 mil. Sk hradilo zo svojho rozpočtu Mesto Trenčín.


          Centrum sa zameriava najmä na prednášky, besedy, kultúrno spoločenské posedenia, zájazdy a spoluprácu s mládežou. Skôr narodení Trenčania tu však nájdu aj zaujímavé služby, pedikúru, kaderníctvo, masáže, poradenstvá zamerané na sociálnu oblasť, vzdelávacie aktivity, kurzy, môžu pracovať s PC a internetom.


          V interiéri sa na ploche 400 m² nachádza čitáreň, jedáleň, herňa, učebňa, internetová miestnosť, telocvičňa, masážna miestnosť, chodby, sociálne zariadenia a šatne. V týchto priestoroch je na ploche 50 m² umiestnené aj kaderníctvo a pedikúra. Areál oddychu s dominantami v podobe joggingovej dráhy a ihriska na volejbal obkolesuje centrum na ploche 1800 m². Predpokladané prevádzkové náklady na rok 2008 predstavujú 2 660 000 Sk.


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!