Zo zápisníka mestskej polície – 8. týždeň

2. 3. 2021

V minulom týždni riešila Mestská polícia Trenčín 471 udalostí. Okrem iného aj hada pri detskom ihrisku, opitého bezdomovca na sídlisku alebo aj nájdenú peňaženku s dokladmi.

V pondelok  22. februára 2021 o 14:53 h prijala stála služba oznámenie, že na ul. Horný Šianec, neďaleko detského ihriska, sa na slnku vyhrieva malý had. Hada sa oznamovateľka bála odplašiť a zároveň mala z neho obavy kvôli blízkosti detského ihriska. K odchytu hada a jeho premiestneniu do bezpečnej lokality bola vyslaná hliadka mestskej polície, ktorá zistila, že ide o užovku. Odchytili ju a bezpečne vypustili do prírody v lokalite Nozdrkovce.

Mestskú políciu kontaktovala v utorok 23. februára o 17:23 h obyvateľka Sihote, že pri detskom ihrisku na Pádivého ulici pri bočnom vchode do domu, leží na zemi nejaký muž. Vyslaná hliadka zistila, že ide o muža „bez domova“,  ktorý bol pod vplyvom alkoholu. Posadili ho na lavičku a nakoľko nepožadoval lekárske ošetrenie, sám dobrovoľne miesto opustil.

V piatok 26. februára o 16:12 h požiadal operačný dôstojník Obvodného oddelenia Policajného zboru SR o vyslanie hliadky na parkovisko pri OD TESCO, kde vodič červeného kamióna našiel doklady. Vyslaná hliadka mestskej polície prevzala od vodiča dámsku koženkovú peňaženku s osobnými dokladmi a finančnou hotovosťou, ktorú našiel na diaľničnom privádzači. Stála služba telefonicky kontaktovala majiteľku peňaženky, ktorá si ju na druhý deň osobne prevzala.

V uplynulom týždni skontrolovali mestskí policajti 71 osôb, ktoré upozornili na povinnosť prekrytia dýchacích ciest, z nich 35 napokon riešili  v priestupkovom konaní. Za účelom dodržiavania zákazu vychádzania skontrolovali 92 ľudí,  siedmi z nich sa nepreukázali platnou výnimkou a museli zaplatiť pokutu.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!