Zo zápisníka mestskej polície – 6.týždeň

10. 2. 2020

Mestská polícia Trenčín riešila v minulom týždni 399 udalostí. Okrem iného bitku skupiny mužov z Rumunska, dusiaceho sa podnapitého muža, napadnutú ženu i dezorientovaného pána v staršom veku.

Kamerový systém zaznamenal roztržku skupiny mužov pred prevádzkou Cleopatra na Palackého ulici, ktorá prerástla do fyzického napádania. Vyslané hliadky mestskej polície na mieste zistili, že k nezhodám a napádaniu došlo medzi občanmi Rumunskej republiky, ktorí sa predtým zabávali v spomínanom podniku. K zraneniu nedošlo. Dvoch hlavných aktérov doriešili napomenutím a celá skupina sa pod dohľadom mestských policajtov rozišla.

Cez bezplatnú linku 159 nahlásila obyvateľka Opatovej, že na Potočnej ulici pred klubom leží na zemi podnapitý muž, ktorý sa dusí a ona nevie, kam má volať skôr. Stála služba jej vysvetlila, že ak ide o ohrozenie zdravia, treba v prvom rade privolať lekársku pomoc. Zároveň vyslala na miesto hliadku, ktorá muža našla ležať vo vestibule miestnej prevádzky. Po príchode rýchlej zdravotnej pomoci muža za asistencie hliadky mestskej polície previezli do nemocnice na vyšetrenie.

Na základe žiadosti operátora Obvodného oddelenia Policajného zboru Trenčín šla hliadka mestskej polície preveriť fyzické napadnutie v ubytovni v Kubrej. Po príchode sa mestskí policajti telefonicky skontaktovali s poškodenou, ktorá uviedla, že ju jej priateľ fyzicky napadol. Uviedla, že sa jej ťažko dýcha a že má strach o svoj život. Privolaní záchranári ju sanitkou previezli do nemocnice. Mestskí policajti ju zároveň poučili o možnosti podať oznámenie na osobu, ktorá ju mala fyzicky napadnúť. Na ďalšie šetrenie si prípad prevzala štátna polícia.  

Mestskú políciu telefonicky kontaktovala pani z lekárne na Zlatovskej ulici. Oznámila, že sa tam nachádza dezorientovaná staršia osoba. Po príchode na miesto hliadka mestskej polície našla v lekárni sedieť muža, ktorý nevedel uviesť ako a odkiaľ sa tam dostal. Po overení jeho totožnosti mestskí policajti zistili, že ide o osobu pozbavenú spôsobilosti na právne úkony. Privolali zdravotníkov, ktorí muža previezli na Psychiatrické oddelenie Fakultnej nemocnice Trenčín.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!