Zo zápisníka mestskej polície – 52. a 53. týždeň

30. 12. 2019

Za posledné dva týždne roka 2019 riešila Mestská polícia v Trenčíne 596 udalostí. Vo viacerých zohrávali hlavnú úlohu bezdomovci. Tu je niekoľko konkrétnych príkladov.

Počas hliadkovej činnosti na Mierovom námestí upozornil mestských policajtov občan, že niekto v podchode pod Hasičskou ulicou strieka sprejom po stenách. Hliadka v podchode prichytila muža, jeho činnosti v podchode zachytil aj videozáznam. Šlo o podozrenie zo spáchania prečinu poškodenia cudzej veci, ktorej sa mal dopustiť bezdomovec pod vplyvom alkoholu a bez viditeľných zranení. Hliadka mestskej polície ho zadržala a obmedzila na osobnej slobode do príchodu hliadky štátnej polície. Tá si udalosť prevzala k ďalšej realizácii.

V sobotu 28. decembra 2019 v popoludňajších hodinách našla pani z Trenčína na Mierovom námestí bankovky v celkovej sume 500 eur. Kamerový systém odhalil, že bankovky stratil mladý muž v oranžovo-hnedej bunde s malým dievčatkom a partnerkou, keď si siahol do vrecka nohavíc. Kamera jasne zachytila, ako peniaze padajú na zem. Mestskí policajti ich našli na Vajanského ulici tesne pred parkoviskom Rozmarínova. Po preverení sa potvrdilo, že skutočne ide o poškodeného. Šlo o občana z Talianska, ktorý si peniaze osobne prevzal.

Vrátnik SBS z Fakultnej nemocnice v Trenčíne požiada o pomoc, nakoľko na geriatrické oddelenie vnikla bezdomovkyňa z ulice a nechce odísť preč. Vyslaná hliadka mestskej polície zistila, že ide o osobu bez domova značne pod vplyvom alkoholu. Na geriatriu si údajne prišla posedieť. Hliadka ju našla zvalenú na schodoch, pričom niečo jedla a pila pivo. Odmietla akékoľvek lekárske vyšetrenie a dobrovoľne opustila priestory nemocnice. Hliadka ju doriešila napomenutím.

Na bezplatnú linku 159 zatelefonoval občan, že pred Okresným úradom pravdepodobne bezdomovec napáda staršieho pána. Vyslaná hliadka mestskej polície spozorovala pred pizzeriou na Sládkovičovej ulici útočníka, ktorý zodpovedal popisu. Mestských policajtov zároveň oslovil aj napadnutý muž, ktorý uviedol, že ten bezdomovec ho sotil a udrel rukou do tváre. Svedkami útoku boli aj štyria študenti. Pri páde na zem si poškodený poranil temeno hlavy. Nakoľko vzniklo podozrenie z trestného činu výtržníctva, útočníka mestskí policajti zadržali a celú udalosť si prevzala na doriešenie v rámci svojich kompetencií štátna polícia.  

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!