Zo zápisníka mestskej polície – 50. týždeň

21. 12. 2021

Počas týždňa od 13. do 19. decembra 2021 preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 451 udalostí, z toho bolo 244 dopravných priestupkov

Spadla a zranila sa

Na Hviezdoslavovej ulici našli mestskí policajti 16. decembra dopoludnia ležať na zemi staršiu pani. Spadla pri prechádzaní cez priechod pre chodcov, pričom si poranila lakte na rukách. Sťažovala sa na silnú bolesť. Hliadka ju stabilizovala, prikryla dekami a počkala na privolanú RZP. Pani bola napokon prevezená na ďalšie ošetrenie do nemocnice.

Zapálil vrece s odpadom

Kamerový systém mestskej polície zaznamenal 17. 12. 2021 v čase o 22.57 h na Sládkovičovej ulici osobu idúcu do Átria pod vežou s modrým neoznačeným vrecom plným odpadkov. Muž zašiel za drevené pódium a vrece zapálil. Vyslaná hliadka MsP ho na mieste prichytila a oheň uhasila vodou z fontány. Muž toho času bez domova miesto dobrovoľne upratal a bol doriešený v zmysle zákona.

Napadol člena SBS

Mestskí policajti vysledovali 18. 12. 2021 v popoludňajších hodinách muža, na ktorého ich upozornila hliadka Okresného oddelenia policajného zboru Trenčín. Muž mal fyzicky atakovať člena SBS OD Prior a potom sa mal pohybovať v centre mesta. S pomocou kamier ho policajti odsledovali, našli v Parku M.R. Štefánika a odovzdali štátnej polícii.

Kto toto urobil?

Stála služba MsP prijala 19. 12. 2021 v čase o 8.46 h oznámenie, že v Opatovej pri potravinách niekto vyhodil čiernu farbu alebo olej k smetným nádobám a celé je to tam znečistené. Vyslaná hliadka MsP na mieste zistila, že v kontajneri na triedený odpad sú časti chladiaceho systému z motorového vozidla a starý motorový olej. Policajti privolali dobrovoľných hasičov z Opatovej, ktorí miesto vyčistili a zasypali perlitom. Mestská polícia sa pokúsi idetifikovať priestupcu pomocou kamerového systému. Zároveň policajti žiadajú obyvateľov mestskej časti Opatová, ktorí boli svedkami tohto „počínania“ nezodpovedného človeka, aby vec nahlásili na MsP Trenčín.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!