Zo zápisníka mestskej polície – 48. týždeň

2. 12. 2019

V minulom týždni riešili trenčianski mestskí policajti 310 udalostí. Okrem iného alkoholom priotráveného muža, bitku na stanici, ohryzený strom od bobra, či dezorientovanú ženu na ulici.

Na linke 159 prijali oznámenie, že na Mierovom námestí dochádza k potýčke medzi „bezdomovcami“. Stála služba mestskej polície sledovala situáciu cez kamerový systém, až kým na miesto prišla vyslaná hliadka. Medzitým sa jeden z mužov vybral spred pódia smerom k mestskej veži, kde si rozopol nohavice a popri chôdzi močil okolo seba. Odmietol preukázať svoju totožnosť a tak ho za použitia donucovacích prostriedkov mestskí policajti doviedli do budovy MsP na Hviezdovej ulice, kde ho stotožnili. Nebol zranený, no nekomunikoval. Bol ťažko intoxikovaný alkoholom. Preto mestskí policajti privolali rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá ho sanitkou previezla do nemocnice.

Mestskú políciu kontaktoval občan, že pred železničnou stanicou sa bijú tri osoby, z nich jedna je už zranená. Mestská polícia vyslala na miesto svoju hliadku a požiadala o  spoluprácu i kolegov zo štátnej polície. Zranený muž mal zlomenú nohu. Zdravotníci ho sanitkou previezli na ošetrenie do nemocnice. Prípad bitky si vzhľadom k závažnosti zranenia prevzal Policajný zbor SR.

Na linku 159 nahlásila obyvateľka Zámostia, že pod starým železničným mostom smerom na Zamarovce je od bobra ohryzený strom a hrozí, že sa pri silnejšom vetre zlomí. Hliadka mestskej polície udalosť zadokumentovala a vec bude ďalej riešiť Slovenský vodohospodársky podnik – odštepný závod Trenčín.

Stála služba mestskej polície prijala oznámenie, že smerom k ulici Prúdy sa pomalou chôdzou pohybuje staršia žena vo veku asi 80 rokov len vo svetríku. Mestskí policajti v krátkom čase našli dezorientovanú staršiu pani, ktorá nevedela reagovať na otázky, ako sa volá a kde býva. Po chvíli si spomenula na svoje meno a tak bolo možné zistiť i jej adresu. Mestskí policajti ju odviezli domov, kde zistili, že pani nechala otvorené dvere na svojom byte. Telefonicky sa spojili s jej dcérou a informovali ju o zdravotnom stave jej matky. Zároveň ju požiadali o zabezpečenie zvýšenej starostlivosti o mamu. 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!