Zo zápisníka mestskej polície – 47. týždeň

23. 11. 2020

Za posledné dva týždne Mestská polícia Trenčín preverovala a riešila 413 udalostí. Vyberáme niektoré z nich:

V pondelok 9. novembra 2020 o 15:33 h zatelefonoval na bezplatnú linku 159 zákazník OC Kaufland, že pri pokladni sa má nachádzať neznámy muž bez prekrytia horných dýchacích ciest, čím porušuje vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva SR. Prítomný člen SBS mu mal bezúspešne dohovárať. Hliadka mestskej polície sa dostavila na miesto udalosti a kontaktovala štátnu políciu, ktorá si vec prevzala v plnom rozsahu na ďalšie riešenie.

Počas hliadkovej činnosti v utorok 10. novembra 2020 zistili mestskí policajti v blízkosti rozostavaného rodinného domu na Záhradníckej ulici skládku stavebného materiálu, ktorá zaberala dve parkovacie miesta a priľahlý chodník bol tiež nepriechodný. Hliadka zhotovila fotodokumentáciu a pomocou stálej služby mestskej polície preverila vydanie povolenia na záber verejného priestranstva. Kontaktovali zodpovednú osobu a keďže nevedela preukázať, že má povolenie na záber verejného priestranstva, vec mestskí policajti uzavreli pokutou.

V sobotu 14. novembra 2020 o 4:51 h nahlásila obyvateľka Beckovskej ulice rušenie nočného kľudu hlasnou hudbou z vedľajšieho vchodu. Vyslaná hliadka mestskej polície zistila, že hudba pochádza z prenajatého bytu, v ktorom boli v tom čase dve osoby. Počúvali hlasnú reprodukovanú hudbu a tým rušili nočný kľud. Za priestupok museli zaplatiť pokutu.

Pracovník SBS OC Kaufland kontaktoval mestskú políciu v pondelok 16. novembra 2020 o 7:26 h, že pri nákupných košíkoch leží muž, ktorý na výzvy nereaguje. Vyslaná hliadka zistila, že ide o muža bez domova. Prebudili ho, komunikoval, lekárske vyšetrenie odmietol a potvrdil, že zranený nie je. Mestskí policajti ho napomenuli za budenie verejného pohoršenia a on následne z miesta dobrovoľne odišiel.

V ten istý deň o 10:19 h nahlásila poštová doručovateľka, že sa nachádza na ul. Kpt. Jaroša, kde majiteľka domu kričí z nejakého okienka, že je v dome zamknutá. Vraj sa jej zlomil kľúč a nemôže sa sama z domu vyslobodiť. Stála služba telefonicky informovala syna majiteľky domu, ktorý uviedol, že okamžite príde aj s náhradnými kľúčmi od domu. Medzitým prišla na miesto udalosti hliadka mestskej polície a zistila, že „uväznenej“ žene vypadla kľučka z dverí na WC a bola tam tak uzavretá od rána. Jej volanie počula až poštárka. Jej syn vošiel za použitia vlastných kľúčov do domu, nasadil kľučku a svoju mamu vyslobodil.

Obyvateľ Veľkomoravskej ulice prostredníctvom linky 159 v stredu 18. novembra 2020 o 22:15 h oznámil, že vedľa mestských nájomných bytov (bývalá OZETA) má na vedľajšej stavbe v tom čase panovať čulý stavebný ruch za pomoci kompresora i stavebných búracích kladív. Oznamovateľ dodal, že k hlučnej stavebnej činnosti tam dochádzalo aj večer predtým a trvalo to až do neskorých večerných hodín. Vyslaná hliadka mestskej polície sa skontaktovala s robotníkmi, ktorí uviedli, že už prácu ukončili a čistili len miešacie čerpadlo na omietky, aby nezaschlo. Mestskí policajti vec na mieste doriešili blokovou pokutou za rušenie nočného kľudu.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!