Zo zápisníka mestskej polície – 43. týždeň

2. 11. 2021

Mestská polícia Trenčín riešila v uplynulom týždni celkovo 638 udalostí. Okrem iného napríklad aj horiace auto na námestí, prvú pomoc a rušenie nočného pokoja.

zhorené autoNa Námestí sv. Anny zasahovala hliadka mestskej polície 26. októbra 2021 krátko po 22.00 hodine na parkovisku pri Krajskom súde, kde horelo vozidlo. Požiar spôsobila „osoba bez domova“, ktorá bola majiteľom auta a prespávala v ňom. Príčinou vzniku požiaru bol ohorok z cigarety. K zraneniam osôb na mieste nedošlo.  Po uhasení požiaru hasičmi bolo miesto hliadkou MsP opáskované, vrak bol správcom komunikácií mesta Trenčín za asistencie MsP odtiahnutý.

V sobotu 30. októbra 2021 o 8.13 nahlásil na MsP operátor linky 112, že na parkovisku na Rozmarínovej ulici leží pri toaletách človek so záchvatom. Linka 112 žiadala preveriť, či je naozaj tak, lebo hlásenie o udalosti bolo rozporuplné. Vyslaná hliadka našla ležať na zemi muža s epileptickým záchvatom. Ihneď kontaktovala linku 112 a vyžiadala výjazd RZP. Do jej príjazdu poskytla mužovi predlekársku pomoc.

V ten istý deň v čase o 23.19 hodine prijala stála služba MsP oznámenie, že na Ulici Mateja Bela v byte na prízemí dochádza k rušeniu nočného pokoja, a to hlasným krikom a reprodukovanou hudbou. Oznamovateľ uviedol, že obyvateľov bytu už upozorňovali, avšak neúspešne. Na mieste vyslaní  policajti zistili, že skutočne dochádza k rušeniu nočného pokoja. Majiteľ bytu uviedol, že oslavuje svoje narodeniny. Za rušenie nočného pokoja dostal blokovú pokutu a bol vyzvaný, aby sa ďalšieho protiprávneho konania nedopúšťal.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!