Zo zápisníka mestskej polície – 42. týždeň

21. 10. 2019

V minulom týždni riešila Mestská polícia Trenčín 363 udalostí. Okrem iného aj chlapcov na streche, bitku v kúpeľni, poškodenie áut i napadnutie vodiča autobusu i cestujúcich.

Na bezplatnú linku 159 nahlásil zamestnanec predajne na Soblahovskej ulici, že im po streche budovy behajú deti, ktoré hádžu na dvor gaštany, čím ohrozujú zákazníkov predajne. Vyslaná hliadka mestskej polície našla na streche 5 chlapcov vo veku do 12 rokov. Všetkých poučili o tom, že ohrozujú svoj život a zdravie ostatných. Chlapci to pochopili, zišli zo strechy a presunuli sa na detské ihrisko Žihadielko v parku pod Juhom.

Na linku 159 sa obrátila i staršia pani, ktorá oznámila, že v byte na Mierovom námestí sa bijú dve osoby. Mestským policajtom neskôr oznamovateľka otvorila dvere do bytu a uviedla, že jej vnuk fyzicky napáda svoju priateľku v kúpeľni. Mestskí policajti našli v kúpeľni dievča, ktoré ležalo na zemi a na nej jej priateľ. Vyzvali ho, aby upustil od protiprávneho konania a privolali štátnu políciu, ktorá si vec prevzala v plnom rozsahu na ďalšie riešenie. K zraneniu osôb nedošlo.

Obyvateľ Soblahovskej ulice oznámil Mestskej polícii Trenčín, že zadržal muža pod vplyvom alkoholu po tom, ako poškriabal tri motorové vozidlá. Hliadka na mieste potvrdila, že páchateľ úmyselne poškodil lak na deviatich vozidlách. Vzhľadom k tomu, že v danej veci vzniklo dôvodné podozrenie zo spáchania trestného činu poškodzovania cudzej veci, privolali na miesto i hliadka štátnej polície, ktorá prípad prevzala.

Ďalší telefonát na bezplatnú linku Mestskej polície Trenčín (159) sa týkal situácie na autobusovej stanici. Občan oznámil, že tam neznáma žena v bielej bunde fyzicky napadla iné mladé dievča. Následne táto žena fyzicky atakovala aj vodiča linkového autobusu a dvoch cestujúcich. Na mieste upokojovali a riešili situáciu dve hliadky mestskej polície spolu s hliadkou Policajného zboru SR. Ženu pod vplyvom alkoholu zadržali ako osobu podozrivú zo spáchania prečinu výtržníctva.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!