Zo zápisníka mestskej polície – 40. týždeň

11. 10. 2021

V týždni od 4. do 10. októbra 2021 zaznamenala Mestská polícia Trenčín 559 udalostí. Vyberáme niekoľko z nich.

V pondelok 4. októbra večer požiadalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR o spoluprácu a vyslanie hliadky mestskej polície na Ulicu gen. M. R. Štefánika. Pred vchodom do OC MAX sa mala v kufríku nachádzať bomba. Hliadky PZ SR už zabezpečovali okolie miesta. Hliadka MsP spolu s bezpečnostnou službou OC MAX vyhlásili evakuáciu budovy. Po vyprázdnení priestorov hliadky strážili okolie obchodného centra až do príchodu pyrotechnikov a zneškodnenia podozrivého kufríka v čase o 2.00 hodine. K zraneniu osôb ani ku škode na majetku nedošlo. Osobu, ktorá podozrivý kufrík na mieste odložila, policajti ešte počas akcie zaistili a skončila v rukách PZ SR. 

V ten istý večer po 21. hodine požiadala cez linku 159  o pomoc pani z Liptovskej ulice. Stihla uviesť, že má zverené do svojej opatery maloleté dieťa, potom už bolo v slúchadle počuť už len veľký krik a detský plač. Počas hovoru bola na miesto vyslaná hliadka MsP a zároveň bola udalosť telefonicky nahlásená i operačnému KR PZ Trenčín na tiesňovú linku 158.  Oznamovateľke sa podarilo osobu ženského pohlavia vytlačiť zo svojho bytu, žena následne ušla. Na základe informácií obyvateľov ju policajti hľadali v okolí bytoviek i v priľahlom poli. Našli ju pri nasadaní taxíka. Celú udalosť si napokon prevzala hliadka PZ SR.

Vo štvrtok 7. októbra požiadala stálu službu MsP o pomoc pani zo Soblahovskej ulice. Prepustili z nemocnice jej mamu a sanitka ju privezie domov, v dome však nemajú výťah a matku, ktorá sa pohybuje len pomocou barle, jej nemá kto pomôcť dostať na druhé poschodie. Vyslaná hliadka pomohla pani odprevadiť bezpečne do bytu.

V nedeľu 10. októbra podvečer prijala stála služba oznámenie, že na detskom ihrisku Kvetná na ulici Duklianskych hrdinov si nejaký človek zakladá oheň. Vyslaní policajti zistili, že muž si na miesto naznášal papierové kartóny s lístím a zapálil ich. Po upozornení hliadky muž oheň okamžite uhasil a všetko, vrátane kartónov, upratal do kontajnerov. Potom dobrovoľne opustil detské ihrisko. Policajti vec doriešili napomenutím.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!