Zo zápisníka mestskej polície – 39. týždeň

4. 10. 2022

V období od 26. septembra do 2. októbra 2022 preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín celkom 555 udalostí. 

V stredu 28. 9. približne hodinu pred polnocou požiadal cez linku 159 občan o vyslanie hliadky na Mierové námestie. Jeho a priateľov verbálne obťažoval na terase jednej prevádzky neznámy muž. Mestskí policajti muža po zistení totožnosti doriešili napomenutím a ten potom odišiel preč.

Vo štvrtok 29. 9. pred poludním prijala stála služba MsP oznámenie, že na Clementisovej ulici v altánku na detskom ihrisku je už viac ako dve hodiny priviazaný pes a nikto pri ňom nie je. Vyslaná hliadka zistila, že hoci má zviera čip, nie je zaevidovaný. Keďže nebolo možné zistiť majiteľa, psík bol prevezený do karanténnej stanice. Popoludní o 13.43 h prišiel na MsP majiteľ. Za porušenie VZN č. 3/2002 bol doriešený blokovou pokutou a poučený o povinnosti zaregistrovať psa do centrálnej evidencie a následne ho do 90 dní prihlásiť na MsÚ Trenčín.

V piatok 30. 9. o 20.30 h robila hliadka MsP kontrolu verejného poriadku v časti lesoparku Brezina, kde spozorovala skupinku popíjajúcich mladých ľudí. Išlo o mladistvé osoby, ktoré boli podrobené dychovej skúške. U štyroch z nich bol výsledok pozitívny a porušenie zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov bolo odstúpené na obecný úrad.

V nedeľu 2. 10.  pred polnocou nahlásil na linku 159 anonym rušenie nočného pokoja v Opatovej. Mestskí policajti zistili, že hluk robia dve osoby pred rodinným domom. Upozornili ich na dodržiavanie nočného pokoja a doriešili v zmysle zákona.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!