Zo zápisníka mestskej polície – 38. týždeň

27. 9. 2022

V období od 19. do 25. septembra 2022 preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín celkom 461 udalostí. Vyberáme zopár z nich.

V stredu 21. 9. 2022 o 00.27 hodine nahlásila na stálu službu MsP pracovníčka sociálneho zariadenia na Piaristickej  ulici, že v ich areáli v altánku niekto vykrikuje a stone, asi od zimy. Oznamovateľka nevedela, kto to je a ako sa tam dostal, ale svojim krikom budil obyvateľov zariadenia. Policajti našli v altánku osobu „bez domova“. Tvrdila, že dnu ju vpustil vrátnik. Ten muža poznal z dôb, keď v zariadení býval. Vec bola doriešená napomenutím, muž dobrovoľne odišiel preč.

Krátko po polnoci z piatka na sobotu 24. 9. 2022 zatelefonovala na linku 159 pani zo Záhumenskej ulice, že jej manžel spadol na zem. Nedokázala ho zodvihnúť, preto požiadala o pomoc MsP. Vyslaní policajti pomohli pánovi postaviť sa na nohy a následne ho za pomoci manželky uložili na lôžko.

V sobotu 24. 9. 2022 v čase o 9.05 hodine prijala stála služba MsP oznámenie, že na Nábrežnej ulici  vo vnútrobloku sa pohybuje neznámy muž a pravdepodobne potrebuje nejakú pomoc, nakoľko je jeho správanie veľmi zvláštne. Oblečený bol len v košeli a nohaviciach, na nohách mal iba ponožky.  Mestskí policajti po príchode na miesto muža v súčinnosti so stálou službou OO PZ stotožnili.  Bol dezorientovaný. Nevedel, kde sa nachádza, aký je deň, ani to, ako sa na miesto dostal. Preto bola privolaná RZP, ktorá za asistencie mestských policajtov muža previezla do nemocnice.

Na stálu službu MsP sa v nedeľu 25. 9. 2022 podvečer osobne dostavila žena, ktorej mladistvá dcéra odišla ráno autobusom do Trenčína k spolužiačke. Naposledy s dcérou telefonovala okolo obeda, kedy mala ísť domov, odvtedy sa jej nevedela dovolať. Stálou službou boli vyrozumené všetky hliadky, aby v prípade spozorovania dievčaťa kontaktovali stálu službu. Krátko po devätnástej hodine bola maloletá nájdená matkou na Ulici M. R. Štefánika, o čom upovedomila stálu službu MsP a poďakovala sa za pomoc.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!