Zo zápisníka mestskej polície – 37. týždeň

21. 9. 2021

Mestská polícia Trenčín riešila v minulom týždni 444 udalostí. Z nich vyberáme aspoň niektoré.

V piatok 17. septembra 2021 o 19:48 h nahlásil vodič auta pohyb neznámej osoby na ceste medzi predajňou OBI a kruhovým objazdom Pod Juhom. Vyslaná hliadka tam našla ženu v pyžame. Dobrovoľne nastúpila do služobného auta mestskej polície a súhlasila s odvozom do nemocnice. Uviedla, že je v nemocnici hospitalizovaná, no odišla odtiaľ. Po jej ošetrení jej v nemocnici vystavili lekársku správu a prepustili ju. Lenže neskôr, o 21:44 h, prijala stála služba mestskej polície oznámenie, že na Soblahovskej ulici, medzi cintorínom a OC LIDL, leží žena s obviazanou hlavou na autobusovej zastávke. Šlo o tú istú pani. Mestská polícia privolala rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá ju po ošetrení previezla do nemocnice.

V ten istý deň o 20:40 h požiadal operátor Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne o vyslanie hliadky mestskej polície do kaviarne v OC Laugaricio. Vraj sa tam mala pohybovať mladá žena pod vplyvom alkoholu, mala budiť verejné pohoršenie a odmietať zaplatiť účet. Vyslaná hliadka našla v prevádzke kaviarne mladú ženu, ktorá spievala, tancovala a obťažovala okolitých hostí. Mestskí policajti ju napomenuli, účet napokon zaplatila a dobrovoľne kaviareň opustila.   

V nedeľu 19. septembra 2021 o 00:07 h zaznamenal kamerový systém mestskej polície incident na Palackého ulici. K potýčke došlo medzi vodičom taxislužby a neznámym mladým mužom. Ten podľa kamerového záznamu najskôr verbálne atakoval taxikára, čo neskôr viedlo až k fyzickému ataku medzi oboma mužmi. Vyslané hliadky sa po príchode na miesto skontaktovali s vodičom taxislužby. Uviedol, že ho napadol muž českej národnosti, no pred príchodom mestských policajtov sa aj s dvoma ďalšími osobami rozbehol v smere na Hasičskú ulicu. Mestská polícia ich pristavila pri križovatke Hasičskej s Palackého ulicou. Vzhľadom k tomu, že útočník bol českej národnosti a nemal pri sebe doklad totožnosti, privolali na  štátnu políciu, ktorá ho stotožnila a potvrdila jeho údaje. Po overení jeho totožnosti musel zaplatiť pokutu.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!