Zo zápisníka mestskej polície – 36. týždeň

13. 9. 2021

V uplynulom týždni riešila Mestská polícia Trenčín 530 udalostí. Vyberáme niektoré z nich.

V pondelok 6. septembra 2021 o 21:56 h nahlásila obyvateľka Sihote, že na Nábrežnej ulici pri garážach mal neznámy muž už trikrát založiť oheň, ktorý ona následne uhasila. Oznamovateľka sa obávala, že by mohlo dôjsť k požiaru. Informovala, že neznámy muž sa stále nachádza na inkriminovanom mieste, resp. v jeho blízkom okolí. Vyslaná hliadka sa osobne skontaktovala s oznamovateľkou. Tá mestským policajtom povedala, že muž medzičasom ušiel smerom z hrádze k Váhu. Hliadka ho tam našla sedieť na stoličke. Šlo o muža, ktorý sa už dlhší čas potuluje po Trenčíne. Mestskí policajti ho napomenuli a poučili o možnom nebezpečenstve požiarov.

V piatok 10. septembra 2021 o 10:38 h prijala stála služba mestskej polície oznámenie od pracovníka SBS Južanka, že pred obchodným centrom sa samovoľne spustilo dolu svahom vozidlo Renault, ktoré zrejme nebolo dostatočne zabezpečené. Nespôsobilo žiadne škody, ale zastavilo tak, že tvorilo prekážku v cestnej premávke. Lustráciou sa podarilo zistiť majiteľa auta, ktorý vozidlo následne preparkoval a riadne zabezpečil.

V nedeľu 12. septembra 2021 o 6:02 h zaznamenal kamerový systém mestskej polície ženu na Palackého ulici, ako sedí na obrubníku. Po chvíli smerovala rýchlou chôdzou k hotelu Elizabeth, kde sa uprostred križovatky potkla, spadla a zostala ležať na vozovke. Vyslaná hliadka jej pomohla vstať, pričom zistila, že žena má krvácajúce zranenie tváre. Mestskí policajti ju posadili na lavičku, poskytli jej nevyhnutnú prvú pomoc k zastaveniu krvácania a privolali sanitku. Zdravotníci ju o 6:32 h previezli na ošetrenie do nemocnice.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!