Zo zápisníka mestskej polície – 35. týždeň

3. 9. 2019

Mestská polícia Trenčín riešila v minulom týždni 339 rôznych udalostí. K niektorým ju privolali obyvatelia, niektoré zaznamenali mestskí policajti počas svojej hliadkovej činnosti a iné odhalil kamerový systém. Vyberáme aspoň niektoré z nich.

Kamerový systém mestskej polície zaznamenal znečistenie verejného priestranstva. Pracovník spoločnosti Marius Pedersen zametal na Palackého ulici chodník po nočnej „aktivite“ jednej z miestnych prevádzok. Neznámy muž z dverí prevádzky vzápätí vyhodil na vyzametaný chodník hrsť papierov. Hliadka mestskej polície dotyčnú osobu pristavila v pasáži Zlatá Fatima. Muž sa k priestupku priznal a dokonca uviedol, že verejné priestranstvo znečistil úmyselne! Za tento skutok musel zaplatiť pokutu.

Na bezplatnú linku č. 159 nahlásil obyvateľ Trenčína vypaľovanie trávy v záhradkárskej oblasti na Saratovskej ulici. Mestskí policajti po príchode na miesto zistili, že záhradný odpad – drevo a drobné konáre – spaľoval jeden zo záhradkárov. Napomenuli ho a zároveň poučili, aby sa podobnému porušovaniu VZN č. 7/16 o odpadoch vyvaroval a bioodpad odviezol do zberného dvora.

Obyvateľ sídliska Juh zatelefonoval na linku 159 a žiadal o vyriešenie rušenia nočného kľudu z prevádzky na ulici Gen. Svobodu. Vyslaná hliadka mestskej polície zistila, že na terase prevádzky sa aj po 22.00 hod nachádzali hostia, ktorí sa hlučne rozprávali. Zodpovedného pracovníka prevádzky vyzvali, aby zabezpečil presun návštevníkov do vnútorných priestorov. Tak sa aj stalo. Za priestupok ho zároveň napomenuli.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!