Zo zápisníka mestskej polície – 34. týždeň

27. 8. 2019

V uplynulom týždni riešila Mestská polícia Trenčín 370 udalostí. Vyberáme aspoň niektoré z nich.

Na bezplatné telefónne číslo 159 oznámil občan poškodené verejné osvetlenie v podjazde na Mládežníckej ulici za Sokolovňou pri odbočke na parkovisko Mládežnícka. Jedna lampa mala byť položená na zemi, ako keby do nej niekto vrazil autom. Hliadka mestskej polície potvrdila oznam a vypátrala na parkovisku aj podozrivé poškodené osobné motorové vozidlo. Vodič uviedol, že v zákrute dostal šmyk a narazil do lampy. Stála služba mestskej polície privolala na miesto hliadku Policajného zboru SR, ktorá si celú vec prevzala. O poškodení mestského majetku dostal informáciu i správca verejného osvetlenia.

Podobný prípad zaznamenala hliadka mestskej polície pri kontrolnej činnosti na železničnom priecestí v križovatke ulíc Električná a Legionárska. Bola tam ulomená závora. Pravdepodobne tiež šlo o škodu spôsobenú motorovým vozidlom. Keďže bola ohrozená bezpečnosť železničnej dopravy, o tejto situácii mestskí policajti okamžite informovali železničnú políciu.

Na číslo 159 zavolal operátor linky 155, ktorý požiadal o asistenciu, pretože v bufetovej prevádzke na železničnej stanici bol krvácajúci mladý muž. Operátor uviedol, že rýchla zdravotná pomoc bola síce vyslaná, no vzhľadom k vyťaženosti bude chvíľu trvať, kým sa na miesto dostane. Mestskí policajti na mieste zistili, že mladý muž, ktorému prišlo zle, spadol a pri páde si spôsobil tržnú ranu na temene hlavy. Ošetrenie mu poskytol personál bufetu. Mestskí policajti zostali pri zranenom do príjazdu zdravotníkov, ktorí ho previezli do nemocnice na dôkladnejšie ošetrenie.

Operátor mestskej polície prijal oznámenie obyvateľky zo Zámostia, že nejaký muž nahádzal na Veľkomoravskej ulici stavebný odpad do kontajnera aj napriek tomu, že ho na nezákonnosť konania sama upozornila. Oznamovateľka nahlásila na stálu službu evidenčné číslo vozidla. Hliadka mestskej polície zistila držiteľa vozidla, ktorý uviedol, že vozidlo používal v danom čase syn. Mestská polícia ho kontaktovala a on priznal, že na Veľkomoravskej ulici vysypal do nádoby na komunálny odpad dlažbu. Za prítomnosti hliadky mestskej polície musel dlažbu zo smetnej nádoby povyberať a odviezť do zberného dvora. Za tento priestupok dostal pokutu.

Mestskí policajti v minulom týždni odchytili šesť psov. Niektorých na základe čipu odovzdali majiteľom, ostatných museli previezť do karanténnej stanice. Mestská polícia upozorňuje majiteľov psov, že psy, ktoré sa narodili pred 31. augustom 2018 musia byť začipované najneskôr do 31. októbra 2019. Cena za čipovanie je maximálne 10 eur. Pes narodený od 1. septembra 2018 musí byť začipovaný najneskôr do 12 týždňov od narodenia.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!