Zo zápisníka mestskej polície – 32. týždeň

12. 8. 2019

Mestskí policajti riešili v uplynulom týždni 421 udalostí. Opäť ponúkame aspoň malé nahliadnutie na situácie, ktorými sa zaoberali.

V stredu 7. augusta vyslala stála služba Mestskej polície hliadku na hrádzu v blízkosti Mládežníckej ulice. Šlo o preverenie telefonickej informácie od ženy, ktorá nahlásila, že ju obťažoval muž v zelenom oblečení tým, že sa pred ňou obnažil. Hliadka mestskej polície spozorovala obnaženého muža na bicykli a keďže šlo o podozrenie z prečinu výtržníctva, mestskí policajti ho zadržali. Prípad dorieši štátna polícia. 

Mestskú políciu kontaktovala obyvateľka mesta, že na kyselke v Záblatí sa voľne pohybujú dva čierne labradory s reťazami zo strieborného kovu. Psy neboli agresívne, a tak oznamovateľka počkala na mestských policajtov pri nich. Hliadka MsP zistila, že psi sú začipované, kontaktovala ich majiteľku, ktorá si pre ne prišla z obce Drietoma. Zároveň musela zaplatiť blokovú pokutu.

Počas hliadkovej činnosti v Parku gen. M. R. Štefánika našli mestskí policajti ležať muža, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu. Mal pri sebe viac batožín s rôznymi cestovnými dokladmi, občianskymi preukazmi a bankomatovými kartami. Nevedel uviesť odkiaľ ich má a komu patria. Mestská polícia privolala na miesto kolegov z Policajného zboru SR, ktorí túto vec ďalej riešia.

Niektorí si zrejme myslia, že predajné stánky na Mierovom námestí sa dajú využiť viacerými spôsobmi. V minulom týždni kamerový systém mestskej polície zaznamenal dve osoby, ako ležia na pultoch stánkov. Vyslaná hliadka napokon našla v stánku už len jednu osobu, ktorá – navyše – znečistila miesto zvratkami. Samozrejme, sa to neobišlo bez blokovej pokuty.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!