Zo zápisníka mestskej polície – 31. a 32. týždeň

15. 8. 2023

V období od 31. júla do 13. augusta 2023 preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín spolu 829 udalostí. Vyberáme zopár z nich.

Vo štvrtok 3. augusta 2023 predpoludním prijala stála služba mestskej polície oznámenie, že za predajňou Billa v OC Južanka leží mladý muž, údajne sa nedá zobudiť. Na miesto bola vyslaná hliadka, ktorá zistila, že ide o osobu „bez domova“ silne pod vplyvom alkoholu. Muž slabo komunikoval. Privolaná RZP ho previezla do nemocnice na ďalšie vyšetrenia.

V sobotu 5. augusta 2023 len pár minút pre siedmou hodinou ráno nahlásil na linku 159 občan spadnutý strom v zákrute na Kukučínovej ulici. Vyslaná policajná hliadka zistila, že ide o väčší strom zasahujúci do vozovky, preto privolala hasičov. Tí strom porezali a uložili na krajnicu. Stála služba polície oznámila vec správcovi lesoparku.

V nedeľu 13. augusta v čase o 1.14 hod. prijala stála služba oznámenie, že v byte na ulici Halalovka dochádza k rušeniu nočného pokoja hlasnou vravou a hudbou. Na miesto vyslaná hliadka upozornila majiteľa bytu, z ktorého vychádzala hlasná hudba, na dodržiavanie nočného pokoja a doriešila vec blokovou pokutou.

V ten istý deň o 22.03 dostali policajti na linku oznámenie o otvorenej garáži oproti bytovému domu na Novomeského ulici 8. Garáž pravdepodobne majiteľ zabudol zavrieť. Vyslaná hliadka zistila vlastníka garáže a telefonicky ho kontaktovala. Zodpovedná osoba prišla na miesto, skontrolovala priestor a poďakovala hliadke za pomoc.

V uplynulom období sa hliadkam Mestskej polície Trenčín v podarilo v rámci hliadkovej činnosti zadržať dve osoby, po ktorých bolo Policajným zborom SR vyhlásené pátranie z dôvodu vyhýbania sa nástupu na výkon trestu odňatia slobody. V oboch prípadoch osoby odovzdali hliadkam PZ SR.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!