Zo zápisníka mestskej polície – 30. týždeň

27. 7. 2020

V minulom týždni riešila Mestská polícia Trenčín 408 udalostí. Okrem iného suseda, ktorý vytopil byt pod ním, bitku súrodencov alebo aj bezvládneho bezdomovca.  

V pondelok 20. júla 2020 o 16:48 h prostredníctvom linky 159 oznámila domovníčka bytovky na Kyjevskej ulici, že ich vytápa sused. Mestskí policajti sa po príchode na miesto udalosti skontaktovali s oznamovateľkou, ktorá im ukázala vytopenú kúpeľňu. Zo stropu a po stene pri stupačke tiekla voda. Nakoľko v stupačke bolo aj elektrické napätie 380 voltov, vzniklo podozrenie na ohrozenie zdravia a životov obyvateľov bytovky. Na miesto privolali štátnu políciu a hasičov. Na zvonenie a klopanie ani na výzvu, aby otvoril dvere, majiteľ bytu nereagoval, zatajoval sa. Otvoril až po príchode hasičov s tým, že on nikoho nevytápa, pričom zjavne voda tiekla z jeho bytu. Dôrazne ho upozornili, aby si zabezpečil opravára a poruchu odstránil. Nakoľko sa ale vo večerných hodinách situácia opakovala, privolala napokon na nasledujúci deň opravára správkyňa domu. Ten za prítomnosti hliadky mestskej polície poruchu opravil. Včasnou reakciou všetkých zúčastnených sa predišlo väčším škodám na majetku obyvateľov domu a ohrození ich zdravia.

Vo štvrtok 23. júla 2020 o 16:07 h nahlásila stálej službe mestskej polície obyvateľka Soblahovskej ulice, že na chodbe ich bytového domu sa nejakí ľudia bijú a ona sa bojí otvoriť dvere. Vyslaná hliadka zistila, že ide o vzájomnú potýčku dvoch súrodencov. Obaja javili známky požitia alkoholu. Uviedli, že sa vzájomne pochytili a napadli pre dlhotrvajúci osobný problém medzi nimi. Lekárske ošetrenie odmietli. Za narúšanie občianskeho spolunažívania zaplatili obaja aktéri hádky pokutu.

V sobotu 25. júla 2020 o 5:09 h počas hliadkovej služby našli mestskí policajti v priestoroch železničnej stanice bezdomovca, ktorý ležal na chodníku v bezvládnom stave. Povrchové zranenie nebolo viditeľné. Hliadke sa ho nepodarilo prebrať, preto privolali rýchlu zdravotnú pomoc. Tá ho ošetrila a transportovala do nemocnice.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!