Zo zápisníka mestskej polície – 30.týždeň

2. 8. 2021

Trenčianski mestskí policajti riešili v poslednom júlovom týždni 387 udalostí. Vyberáme niektoré z nich.

Verbálne ho ohrozoval

V stredu 28. júla 2021 o 17:34 h nahlásil na bezplatnú linku 159 obyvateľ Ulice 28. októbra, že na parkovisku pri Družbe mu neznáma osoba, pravdepodobne „bezdomovec“ v žltom tričku, búcha po jeho vozidle a verbálne ho napáda. Vyslanej hliadke sa podarilo zistiť totožnosť muža, ktorý medzitým odišiel na neznáme miesto. Mestská polícia ho však kontaktovala na adrese trvalého pobytu, kde mu za priestupok proti občianskemu spolunažívaniu uložila blokovú pokutu. Na vozidle nevznikla žiadna škoda.

Zaspal v krčme

Stálu službu mestskej polície kontaktoval v piatok 30. júla 2021 o 10:17 h prevádzkar pohostinstva na Dlhých Honoch, že im tam leží na zemi neznámy muž. Vyslaná hliadka zistila, že muž vystúpil z taxíka a hneď potom si v prevádzke ľahol na zem. Mestskí policajti ho prebudili, nezranený nebol a ani nevyžadoval iné lekárske ošetrenie. Udalosť doriešili napomenutím. Muž následne dobrovoľne opustil pohostinstvo.

Schytal to aj smetný kôš

V sobotu 31. júla 2021 o 3:03 h zaznamenal kamerový systém mestskej polície vzájomné napádanie sa dvoch osôb na Palackého ulici – pred miestnym podnikom. Jeden z mužov navyše úmyselne prevrátil kovovú smetnú nádobu. Vyslané hliadky na zabránenie pokračovania vzájomného fyzického napádania použili donucovacie prostriedky – hmaty a chvaty. Páchateľ priestupku musel zaplatiť pokutu.

Potýčka pod vplyvom alkoholu

Stála služba mestskej polície v sobotu 31. júla 2021 o 15:46 h prijala oznámenie, že pred LIDLom na Sihoti dochádza k bitke. Mestskí policajti tam našli skupinu Rómov, ktorí zhodne tvrdili, že okolo nich prešli dvaja muži a jeden z nich ich začal urážať a nadávať im. Obaja mali odísť smerom ku kruhovému objazdu na Sihoti. Hliadka podozrivé osoby našla pri pohostinstve na Opatovskej ulici. Jeden z nich uviedol, že po jeho verbálnych urážkach voči rómskych spoluobčanom ho jeden z nich udrel otvorenou dlaňou po tvári. Nakoľko osoba bola zjavne pod vplyvom alkoholu vec sa dorieši v týchto dňoch.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!