Zo zápisníka mestskej polície – 29. týždeň

24. 7. 2019

V týždni od 12. do 18. júla 2019 riešili hliadky Mestskej polície Trenčín celkovo 358 udalostí, medzi nimi autovraky, nelegálne skládky odpadu, konzumáciu alkoholických nápojov na verejnosti či dopravné priestupky. Vyberáme niektoré z nich.

Na MsP priniesla zamestnankyňa pizzerie na Mierovom námestí príručnú koženú tašku, ktorú si v prevádzke zabudol návštevník z Talianska. Okrem dokladu totožnosti a dokladov od vozidla v nej bola aj finančná hotovosť do 3 tisíc eur. V spolupráci s Policajným zborom bol občan kontaktovaný, hliadka MsP mu nález odovzdala.

Vďaka kamerovému systému  zistili policajti intenzívne zadymenie v mestskej časti Biskupice, v priestore pred LO Trenčín. Na miesto bola vyslaná hliadka a súčasne bol telefonicky kontaktovaný HaZZ Trenčín, či nemajú v danej lokalite nahlásený požiar. Policajti na mieste zistili, že dym vznikol pri spaľovaní záhradného a domáceho odpadu v priestore rodinného domu na Záhumenskej ulici. Nakoľko išlo o občana v pokročilom veku, ktorý si neuvedomil protizákonnosť svojho konania, hliadka ho poučila a doriešila napomenutím.

Operátorka z tiesňovej linky 112 požiadala MsP Trenčín o asistenciu výjazdu RZP k zranenému mužovi na Mládežníckej ulici v priestore medzi krytou plavárňou a lodenicou. Išlo o zraneného cyklistu. Muža  RZP previezla do nemocnice na ďalšie vyšetrenia, mestskí policajti sa postarali o bicykel, ktorý uložili na základni MsP až do prevzatia majiteľom.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!