Zo zápisníka mestskej polície – 29. týždeň

26. 7. 2021

V minulom týždni riešila Mestská polícia Trenčín 343 udalostí. Vyberáme aspoň niektoré z nich.

Hlasná hudba na terase

V piatok 23. júla 2021 o 20:36 h oznámil na linku 159 obyvateľ ulice Na Zongorke, že na terase bytu na 2. poschodí dochádza k veľmi hlasnej hudobnej produkcií. Oznamovateľ uviedol, že opakovane požiadal, aby hudbu stíšili, nakoľko má malé deti, ktoré nemôžu zaspať. Nestalo sa. Vyslaná hliadka sa na mieste skontaktovala s nájomníkmi bytu, napomenula ich a upozornila, že obťažujú susedov. Hudbu napokon stíšili na hranicu počuteľnosti.

Potýčka dvoch mladíkov

Kamerový systém mestskej polície zaznamenal v sobotu 24. júla 2021 o 02:37 h vzájomné fyzické napádania dvoch mladíkov na Palackého ulici pred vstupom do pasáže Zlatá Fatima. K prevereniu situácie sa na miesto dostavili dve hliadky.  Zistili, že všetko sa začalo verbálnymi útokmi, ktoré prešli k fyzickému napadnutiu. Včasným príchodom mestských policajtov na miesto udalosti nedošlo k zraneniu osôb. Obidvaja mladí muži boli doriešení v blokovom konaní.

Pálili káble pri Váhu

V sobotu 24. júla 2021 o 9:05 h prijala stála služba mestskej polície oznámenie, že na ul. Ľ. Stárka pri Váhu – pravdepodobne „osoby bez domova“ pália nejakú gumu. Mal sa odtiaľ šíriť hustý čierny dym. Vyslaná hliadka našla na mieste dve osoby, ktoré vypaľovali káble. Po upozornení, že porušujú VZN, oheň uhasili a miesto po sebe upratali. Obidve osoby mestskí policajti doriešili – vzhľadom na ich ekonomickú situáciu a sociálne pomery – len napomenutím.

Planý poplach

Počas hliadkovej činnosti v sobotu 24. júla 2021 o 16:40 h oznámil mestským policajtom okoloidúci, že videl vojsť niekoľko osôb do budovy kultúrneho strediska pri trhovisku od Ulice 28. októbra cez otvor uzavretý OSB doskou. Mestskí policajti privolali i hliadku Policajného zboru SR a zaobstarali kľúče od budovy. Následne v súčinnosti s hliadkou štátnej polície skontrolovali budovu. Nikto sa v nej nenachádzal.

 

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!