Zo zápisníka mestskej polície – 26. týždeň

29. 6. 2020

Mestská polícia Trenčín riešila v minulom týždni 542 udalostí. Okrem iného aj opité 14-ročné dievča, uboleného muža, zranenú srnku a spadnutý konár stromu na ceste.   

Vo štvrtok 25. júna 2020 o 19.35 h spozorovala hliadka mestskej polície pri podchode na Hasičskej ulici ženy, resp. dievčatá ako fajčia cigarety a popíjajú alkoholické nápoje. Jedna z nich bola maloletá, len štrnásťročná. Dychová skúška ukázala pozitívny výsledok – viac ako jedno promile. Dievča si po telefonickej dohode prevzala priamo v budove mestskej polície jej matka. O porušení zákazu konzumácie alkoholických nápojov informovala mestská polícia mestský úrad.

V piatok 26. júna 2020 o 1.10 h preverila hliadka mestskej polície oznámenie o ležiacej osobe na Zlatovskej ulici. Šlo o muža zo Starej Turej, ktorý sa sťažoval na bolesť v kolene s tým, že nemôže chodiť. Mestskí policajti mu privolali rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá ho po prvotnom ošetrení previezla do nemocnice.

V sobotu 27. júna 2020 o 16.54 h nahlásil prostredníctvom bezplatnej linky 159 občan mesta, že pred predajňou PHASE sedačky oproti OC Laugaricio sa nachádza malá srnka, ktorá je dezorientovaná. Vyslaná hliadka našla na spomínanom mieste zranené a vysilené mláďa srnky. Stála služba kontaktovala poľovníka z poľovného združenia Ostrý vrch, ktorý prišiel o 17.35 h na miesto, srnku odniesol a postaral sa o ňu.

V sobotu 27. júna 2020 o 20.33 h prijala mestská polícia oznámenie, že na Východnej ulici je smerom k záhradkárskej osade strom s nalomeným konárom. Oznamovateľ sa obával, aby sa vplyvom poveternostných podmienok nezlomil celý a nespôsobil škodu na zdraví ľuďom, ktorí tadiaľ prechádzajú. Hliadka mestskej polície našla konár už spadnutý na príjazdovej ceste smerom ku záhradkám. Znemožňoval prejazdnosť cesty. Mestskí policajti privolali hasičov. Tí konár spílili a spolu s hliadkou mestskej polície odpratali konáre a kmeň z cesty.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!