Zo zápisníka mestskej polície – 22. týždeň

1. 6. 2020

Mestská polícia Trenčín riešila v minulom týždni 472 udalostí. Napríklad záchranu mláďaťa sovy, horiaci strom, konflikt mladíkov pre dievča alebo opitého cyklistu.     

Vo štvrtok 28. mája 2020 o 14:17 h nahlásil na bezplatnú linku 159 obyvateľ zo Zámostia, že na výjazde z ulice Duklianskych hrdinov na Zlatovskú ulicu leží na chodníku mláďa sovy, ktoré ešte nevie lietať. Vyslaná hliadka mestskej polície sa o jeho bezpečnosť starala až do príjazdu pracovníka Chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty. Ten túto situáciu už poznal, lebo deň predtým zachraňoval sovie mláďa na tomto mieste tiež. Aj tentokrát ho uložil späť do hniezda na pozemku rodinného domu.

V piatok 29. mája 2020 v popoludňajších hodinách počas kontrolnej činnosti na ul. Martina Rázusa upozornil okoloidúci hliadku mestskej polície, že v Parku M. R. Štefánika mal niekto zapáliť suchý strom. Po okamžitom príchode na miesto mestskí policajti zohnali od ľudí, ktorí šli okolo, vodu a horiaci strom uhasili. Pri šetrení sa ukázalo, že nikto nevidel, ako k udalosti došlo. Správca verejnej zelene zabezpečí odstránenie poškodeného stromu z parku.

V piatok 29. mája 2020 o 21.53 h prijala mestská polícia oznámenie, že na Mariánskom námestí pred kostolom je skupina mladých ľudí aj mladistvých, ktorí tam kričia, pijú alkohol a fyzicky sa napádajú. Mestskí policajti na mieste zistili, že ide o konflikt medzi dvoma mladíkmi kvôli dievčaťu, ktoré tam bolo s nimi. K zraneniu osôb nedošlo, prítomnosť alkoholu nebola ani u jedného potvrdená. Mladíci sa udobrili a po napomenutí opustili Mariánske námestie.

V sobotu 30. mája 2020 o 21.50 h oslovil hliadku mestskej polície pri budove železničnej stanice muž s tým, že pred chvíľou videl cyklistu, ako jazdí krížom krážom po ceste. Takmer ho zrazilo auto. Podľa jeho slov cyklista smeroval k Bille a je pravdepodobne pod vplyvom alkoholu. Mestskí policajti ho našli na križovatke ulíc Železničná / gen. M. R. Štefánika. Odprevadili ho na najbližšiu autobusovú zastávku, kde ho usadili. Počkali s ním na príchod štátnej polície, ktorá si udalosť prevzala na ďalšie riešenie.

V nedeľu 31. mája 2020 po polnoci oznámil anonymný mužský hlas na linku 159, že na Kollárovej ulici z priestoru rodinného dvora má dochádzať k rušeniu nočného kľudu. Vyslaná hliadka sa skontaktovala s majiteľkou domu. Tá uviedla, že si neuvedomila ako hlasno jej hrá hudba, ospravedlnila sa a hudbu vypla.

V nedeľu 31. mája 2020 o 23.37 h. požiadala cez linku 159 operátorka linky 112 o pomoc vodičovi zdravotnej prepravy osôb pri vynesení imobilnej osoby z vozidla do jej bytu. na 2. poschodí na Nábrežnej ulici. Vyslaná hliadka mestskej polície pomohla imobilnú osobu vyniesť do bytu na 2.poschodí. Aj to je náplňou práce mestskej polície.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!