Zo zápisníka mestskej polície – 2. týždeň

17. 1. 2022

Mestská polícia riešila v minulom týždni 445 udalostí. Vyberáme aspoň niektoré z nich.

Ublížil si, nechcel žiť

V utorok 11. januára 2022 o 15:21 h prijala stála služba oznámenie, že na Sadovej ulici v Parku gen. M. R. Štefánika v priestore medzi budovou železničnej stanice a železničnou stanicou leží na lavičke neznámy muž, pričom má mať ľavú ruku zakrvavenú. Pod lavičkou sa mala nachádzať striekačka s ihlou. Vyslaná hliadka stotožnila neznámeho zraneného mladíka ako osobu „bez domova“. Sám si urobil reznú ranu na ľavej ruke, údajne s úmyslom si ublížiť. Mestským policajtom niekoľkokrát opakoval, že chce spáchať samovraždu. Rýchla zdravotná pomoc ho previezla do nemocnice na psychiatrické oddelenie. Mestská polícia na základe žiadosti posádky sanitky pri prevoze asistovala.

Auto sa pohlo z kopca

Na bezplatnú linku 159 zatelefonoval v piatok 14. januára 2022 o 16:00 h obyvateľ mesta, že stojí na Saratovskej ulici pred cintorínom a pridŕža jedno vozidlo, ktoré na parkovisku v kopci nezabrzdili. Auto sa pohlo smerom do cesty. Vyslaná hliadka vozidlo zabezpečila proti posunu, zistila držiteľa, ktorý prišiel a auto zabezpečil. Poučili ho, aby do budúcna parkoval v súlade so zákonom. Vďaka pohotovej reakcii okoloidúceho muža nedošlo k ohrozeniu cestnej premávky, ani ku zraneniam osôb a škode na vozidlách.

Zranil sa pod vplyvom omamných látok

V sobotu 15. januára 2022 o 21:04 h nahlásila prostredníctvom linky 159 obyvateľka mesta, že na ulici Dlhé Hony pri základnej škole v blízkosti priechodu pre chodcov niekto leží. Vyslaná hliadka našla na zemi muža s poranenou hlavou a pravým okom. Zranenie si spôsobil sám pri páde na zem, bol pod vplyvom omamných látok. Privolaná rýchla zdravotná pomoc ho na mieste ošetrila a previezla na ďalšie vyšetrenie do nemocnice.

Ďalšia nehoda v centre

Mestskí policajti spozorovali počas hliadkovej činnosti v nedeľu 16. januára 2022 o 22:40 h dopravnú nehodu dvoch áut v križovatke Ulíc kniežaťa Pribinu a Hasičská. Hliadka oslovila účastníkov nehody, či nie sú zranení alebo či nepotrebujú lekárske ošetrenie. Žiaden z nich pomoc nepotreboval. Celú udalosť si na ďalšie riešenie prevzala štátna polícia. Mestskí policajti poskytli svojim kolegom z Policajného zboru SR asistenciu pri riadení dopravy a zabezpečení miesta dopravnej nehody.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!