Zo zápisníka mestskej polície – 1. týždeň, 2020

7. 1. 2020

Počas prvého týždňa roka 2020 riešila Mestská polícia Trenčín 123 udalostí. Okrem iného aj spaľovanie odpadu, samovoľný pohyb auta, poškodenie vianočného osvetlenia a pomáhala i pri pátraní po stratenej osobe.

Vo štvrtok 2. januára 2020 vo večerných hodinách požiadala štátna polícia stálu službu mestskej polície o súčinnosť pri pátraní po nezvestnej osobe. Hľadali staršieho muža, ktorý sa stratil v Kubrej. Po dvoch hodinách ho našli na Ulici J. Derku, bol v poriadku, bez zranení.

Na bezplatnú linku 159 zatelefonoval v piatok 3. januára vo večerných hodinách obyvateľ Ulice L. Novomeského, že pri materskej škole došlo na parkovisku k samovoľnému pohybu osobného automobilu. V momente telefonátu bolo auto už v polovici šírky priľahlej komunikácie. Na miesto sa v krátkom čase dostavila hliadka mestskej polície, ktorá kontaktovala majiteľku auta. Tá priznala, že na zaistenie vozidla pri parkovaní použila iba rýchlosť a nezatiahla ručnú brzdu. Pri udalosti nedošlo k poškodeniu iných vozidiel, majiteľka svoje auto opätovne zaparkovala do parkovacieho boxu a riadne zaistila proti pohybu.

Kamerový systém mestskej polície zaznamenal v sobotu 4. januára v popoludňajších hodinách stúpajúci hustý dym, ktorý zamoroval okolie Zámostia pri firme BOSKOP. Vyslaná hliadka mestskej polície sa skontaktovala s pánom, ktorý oheň založil. Policajti ho upozornili na zákaz spaľovania odpadu na území mesta Trenčín. Po tom, ako ohnisko uhasil, zaplatil pokutu.

V nedeľu 5. januára krátko po polnoci zistili mestskí policajti počas hliadkovej činnosti na Mierovom námestí úmyselné poškodenie vianočného osvetlenia na stánkoch. Predchádzala tomu hádka medzi mladou ženou a mužom, pričom žena sa zavesila na vianočné osvetlenie zo stánku a úmyselne ho potiahla a tým ho roztrhla. Mestskí policajti zistili jej totožnosť. Mladá žena javila známky požitia alkoholických nápojov. Vzhľadom k tomu, že šlo o mladistvú osobu, podrobili ju dychovej skúške s pozitívnym výsledkom. Udalosť ďalej rieši príslušný inšpektor Mestskej polície Trenčín.

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!