Zahrajte si s deťmi pátraciu hru už dnes

9. 5. 2022

Od 9. do 15. mája 2022 sa môžete zapojiť do obľúbenej pátracej hry pre deti. Tento rok má tému Slobodné kráľovské mesto Trenčín. Potrebovať budete herný plán a približne hodinu času. Žrebovanie výhercov bude 20. mája 2022.

Pred viac ako 600 rokmi cisár a uhorský kráľ Žigmund Luxemburský udelil Trenčínu štatút slobodného kráľovského mesta. Tým sa Trenčín zaradil medzi najvýznamnejšie mestá Uhorského kráľovstva. Aké ďalšie výsady a privilégiá mu udeľovali králi? Zapojte sa do pátracej hry, nájdite 12 stanovíšť, vyriešte zadané úlohy a dozviete sa ešte oveľa viac. Navyše na vás na konci hry čaká zaradenie do žrebovania o pekné ceny.

Kde vziať herný plán?

Na to, aby ste si mohli zahrať pátraciu hru Slobodné kráľovské mesto Trenčín, potrebujete herný plán. Môžete si ho vyzdvihnúť v Kultúrno-informačnom centre na Mierovom námestí 9 (počas otváracích hodín) alebo si herný plán stiahnite a vytlačte. Na zapísanie správnych odpovedí budete pri hre potrebovať aj ceruzku alebo pero.

Hra sa začína pri Kultúrno-informačnom centre a končí pri Mestskej veži. Zahrať si ju môžete kedykoľvek od 9. do 15. mája 2022.

pátracia hra

Ako hrať?

Prečítate si popis stanovišťa na hernom pláne, idete na stanovište a v jeho blízkosti hľadáte zadanie úlohy. Keď úlohu vyriešite, jej riešenie zapíšete do herného plánu k číslu úlohy. Keď budete mať vyriešené všetky úlohy, vymyslíte si svoje super tajné heslo a dvakrát ho napíšete na koniec hracieho plánu.

Vyplnený hrací plán odovzdáte najneskôr do 18. mája 2022 v Kultúrno-informačnom centre na Mierovom námestí. Po odovzdaní hracieho plánu dostanete jeden útržok s vaším heslom späť. Tento vzácny kúsok papiera si potom dobre odložíte –  budete ho potrebovať pri prevzatí ceny, ak vás vyžrebujeme.

Čo môžete vyhrať?

Každý, kto odovzdá  tento herný plán so správ­nymi odpoveďami, bude zaradený do žrebovania o pekné ceny – rodinné vstupenky na Hrad Beckov, Čachtický hrad a do Parku miniatúr v Podolí; odvážnych potešia aj vstupenky do Laser Areny, na lanovú dráhu Tarzania, či jazdy na motokárach v Motokárovej hale Trenčín. Súťaží sa aj o poukazy do Neposedka, dobroty od MAK pa­lacinkárne, Donuterie, ceny od Ján Boggero BIANKO, TEA TIME a darčeko­vé predmety od mesta Trenčín.

Žrebovanie bude 20. mája 2022. Výsledky budú zverejnené na visit.trencin.sk alebo facebook.com/kic.trencin 

Detskú pátraciu hru Slobodné kráľovské mesto Trenčín pre vás pripravilo v spolupráci s podporou partnerov Kultúrno-informačné centrum Trenčín.

Patracia-hra-plagat

Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!