Začína sa čistenie ulíc a chodníkov po zime

11. 3. 2014

Ľudia môžu pomôcť tým, že v deň čistenia nebudú na konkrétnej ulici parkovať. Čistenie tak bude mať svoj zmysel, bude rýchlejšie a kvalitnejšie.


Ručné a strojové čistenie ulíc sa začne vo štvrtok 13. marca v mestskej časti Stred. Ako prvé prídu na rad v čase od 6. do 18. hodiny Mierové námestie, ulice Matúšova a Farská, Štúrovo námestie, pešia zóna, ulice Vajanského, Rozmarínová a chodníky za Priorom. Od 18. hodiny do 6. hodiny nasledujúceho dňa sa budú čistiť ulice Palackého, Hasičská, Braneckého, Námestie sv. Anny a K dolnej stanici.


„Práce zabezpečí náš zmluvný partner spoločnosť Marius Pedersen. Čistenie bude prebiehať 24 hodín denne, teda aj v nočných hodinách. Za predpokladu priaznivého počasia bude ukončené do Veľkej noci,“ hovorí vedúci útvaru interných služieb Benjamín Lisáček.


„Na čistote mesta záleží nám všetkým, preto žiadame obyvateľov o spoluprácu a to takým spôsobom, že v čase čistenia nebudú parkovaním svojich áut blokovať čistiace práce. Ide nám o to, aby boli ulice vyčistené kompletne.“


Po mestskej časti Stred, ktorá by za priaznivých poveternostných podmienok mala byť vyčistená do 21. marca, sa ľudia i stroje presunú do mestskej časti Juh, potom do mestskej časti Sever a v apríli aj do mestskej časti Západ. 
Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!