Zábavno-obchodné centrum Max otvorené

7. 12. 2005

          V Trenčíne bolo dnes otvorené zábavno-obchodné centrum Max. „Denne by ho malo navštíviť 10 až 12-tisíc obyvateľov,“ uviedol predseda predstavenstva Euromax Slovakia Pavol Adamec. „Očakávame priemerne takýto počet návštevníkov, samozrejme cifra sa bude meniť podľa obdobia.“


          P. Adamec tak reagoval na otázku, či bude 485 podzemných parkovacích miest a 30 mimo budovy stačiť náporu nakupujúcich. Na celkovej ploche 15 700 metrov štvorcových je zastúpených približne 100 prevádzok. Najväčšia z nich – Hypernova zaberá 2 400 metrov štvorcových. Zábavno-obchodné centrum zamestná 430 ľudí. Najviac je podľa P. Adamca v meste módy zastúpená práve móda, 25 % zaberajú potraviny a 20 % gastronómia a zábavné služby.


          Investičné náklady Maxu dosiahli 800 miliónov korún. „Súčasťou investície je aj jedinečný, dvojpruhový kruhový objazd,“ povedal trenčiansky primátor Branislav Celler. Mesto ako vlastník časti infraštruktúry križovatky prispelo na výstavbu objazdu vyše 5 miliónmi korún. Euromax zároveň vybudoval nadchod aj pre imobilných občanov ponad frekventovanú Štefánikovu ulicu. 


Pošlite tip na tento článok svojim priateľom!